To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Kulturka - [R] Nowy Szanghaj - chińskie, japońskie + sushi

ps - Czw 15 Lut, 2007
Temat postu: [R] Nowy Szanghaj - chińskie, japońskie + sushi
Niepozorna knajpa mieści się w pawilonie przy skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Nałęczowskiej (tam gdzie sklep Select, knajpa Fratelli).
Niestety nie doszukałem sie stronki www.

Jest to lokal dosyć nietypowy - niby elegancka restauracja, ale jednak mocno niedopracowana. Możnaby powiedzieć, że to luksusowy... bar "chińczyk" :) Ale może to właśnie jest jej atutem, gdyż pułap cenowy potraw jest naprawdę przystępny. Jedzenie dla mnie to top5 wśród chińskich knajp w W-wie. Duży wybór, rewelacyjne sosy, boski Kurczak Kung Pao. Dla chętnych jeden z właścicieli przygotuje niezłe sushi.

Zdecydowanie polecam dla tych, którzy chcą zjeść dobrze w niekoniecznie super wysublimowanym wnętrzu.

saxorulez - Czw 15 Lut, 2007

mieszkam obok lokalu.. i robiłem do niego dwa podejścia.

Pierwsze zakończyło się tym że wyszedłem w momencie gdy zobaczyłem wystrój i poczułem specyficzny zapach...

Drugie (z zatyczką na nosie i w ciemnych okularach) było bardziej udane,
zamówiłem jakieś danie z makaronem - ale szczerze - nie powaliło mnie na kolana.
Zdecydowanie smaczniej i w podobnym wysroju można zjeść na Pl. Zbawiciela, na Ip jest duuża restauracja (nie pamiętam nazwy) Stojąc przy wejściu do kościoła (dokłądnie plecami do niego) należy pójść w lewo i wejscie jest na rogu Pl. Zbawiciela i (chyba Nowowiejskiej)

ps - Czw 15 Lut, 2007

He - no ciekawe. Gusta są mocno zróżnicowane. Smrodu tam nie stwierdziłem.

Dla mieszkancow z Wilanowa i okolic dodam, ze knajpa prowadzi dostawy do domu.

saxorulez - Czw 15 Lut, 2007

ja mam do nich jakieś 50m..

ale jedno mogę potwierdzić - że wszyscy zachwycaja sie tą kuchnią, ja nie :) kwestia gustu - ale z drugiej strony moze potwierdzić to regułę że zawsze jest jakiś wyjątek. Jesli jestem wyjątkiem - to znaczy że jedzenie faktycznie smaczne

Anonymous - Czw 15 Lut, 2007

ja lubie sushi w sadybie BONSAI. Kaczka u nich jest w deche, a lepsze maki jadlem w NOBU hehehe... nie no zartuje ale dobre jest.

dla niewtajemniczonych NOBU, to legendarna knajpa w malibu pod los angeles ktora zapoczatkowala ten caly boom na sushi na zachodzie i do dzis jadaja tam gwiazdy, no i ja raz :D

KonradMK - Czw 15 Lut, 2007

woooow mogę cię dotknąć? :P
Anonymous - Czw 15 Lut, 2007

no nie...! ;) :P :P +2 :D
gaugan - Śro 08 Sie, 2007

poelcam wolowine na ostro w czosnkowym i cziken kung pao, lepszego w wwie nie znalazlem

co do smrodu... jest po chinsku, chyba kiepsko Boro trafiles, bo tam jest i klimka i kozacki ala Dżeki Czan kung fu wystroj ;)

pzdr

saxorulez - Śro 08 Sie, 2007

mieszkam obok i widuję tą knajpę i czuję jej zapach idąc do Selecta..
to jest na pietrze prawda po schodach.. sory niczym nie nie urzekła.

gaugan - Śro 08 Sie, 2007

to jestesmy prawie sasiadami, bo ja teraz wilanowska 9a ;)

pozdro

p.s co do knajpy nie spieram sie, kazdy ma swoje miejscowy



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group