To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Kulturka - [f] American Gangster

Młody Papież - Nie 27 Sty, 2008
Temat postu: [f] American Gangster

reżyseria: Ridley Scott
scenariusz: Steven Zaillian
obsada: Denzel Washington, Russell Crowe...
strona oficjalna: www.americangangster.net
premiera, dystrybutor: kino (USA): 02.11.2007, Universal, kopii: 3054
kino (Polska): 25.01.2008, UIP
inne tytuły: roboczy:Tru Blu


Historia opowiada o Franku Lucasie -narkotykowym królu z Harlemu, który w latach 70. przemycał heroinę z południowo-wschodniej Azji w bagażach żołnierzy walczących w Wietnamie. Detektyw Richie Roberts prowadzi śledztwo w tej sprawie. Frank Lucas przejął stawkę w grze. Lucas zaczyna budować własne imperium po nagłej śmierci szefa. Chociaż nigdy nie uczęszczał do szkoły, dysponował sporą wiedzę zebraną na ulicy. Zastosował ją, aby przejąć kontrolę nad handlem narkotykami. Richie Roberts działa wystarczająco blisko przestępczego świata, aby zauważyć zmianę u sterów. Szybko zaczyna podejrzewać, że czarny gracz znikąd ma zamiar zdominować ulice. Zarówno Lucas jak i Roberts mają swój własny rygorystyczny kod etyczny, który sprawia, że separując się od współpracowników, stoją samotnie po przeciwnych stronach wymiaru sprawiedliwości. Spotkanie, do jakiego musi ostatecznie dojść, zmieni nie tylko ich życie, ale losy całego pokolenia Nowego Jorku.


>>Trailer<<

No i tutaj moje pytanie...
...widział ktoś ten film?
bo zapowiada się ciekawie... piękne czasu usa, ciekawy temat, dobra obsada

Niemy - Nie 27 Sty, 2008

ja widzialem

na kompie, nie w kinie

poogladac mozna, rewelacji nie ma wg mnie

k-mart - Nie 27 Sty, 2008

Widzialem w kinie, moim zdaniem bardzo fajnie zrealizowany.
Ale moje zdanie nie bedzie obiektywne bo jaram sie prawie wszystkimi mega-produkcjami o gangsterce tego typu. :D

aha: Jest jedna fajna scena gdy sobie cos tam nawijaja z RZA i widac jego tatuuu wutang hihihi :D

ps - Nie 27 Sty, 2008

k-mart napisał/a:

aha: Jest jedna fajna scena gdy sobie cos tam nawijaja z RZA i widac jego tatuuu wutang hihihi :D


Dokladnie ;D najpierw myslalem ze mi sie zdawalo, ale potem morda RZY zaczela pojawiac sie czesciej i wyrazniej.

Film bardzo polecam!

Vlodarsky - Czw 07 Lut, 2008

Wczoraj byliśmy z Kasią na tym.
Generalnie film podobał mi się strasznie. Jest o czymś. Jest to dobrze pokazane. Co scena to ktoś opala papierosa - non stop ktoś odpala papierosa :) To Kasia zauważyła.

Jest taka scena i to w wielu filmach gdzie ktoś w miejscu publicznym przystawia komuś pistolet, a ten drugi mówi "nie zastrzelisz mnie chyba przy ludziach" i zazwyczaj ten z pistoletem rezygnuje... w American Gangster nie rezygnuje :) aż na fotelu podskoczyłem !!!!

Gaydek - Czw 07 Lut, 2008

Mocny i chyba trochę przydługi film. Denzel Washington i Russell Crowe jak zwykle bez zarzutu. Fajny wątek z łapówkami w policji :] . Zdecydowanie polecam.
Anonymous - Czw 07 Lut, 2008

powiem wam że spodziewałem sie czegoś z większym wykopem, generalnie niezły film, ale ja już jestem do Denzela przyzwyczajony ze to on jest gliną :) troszkę były dłużyzny , zabrakło dynamiki jakiś pościgów czy akcj,i mogli by to umieścić, wyszedł niezły film troszkę refleksyjny nawet, po reklamówkach spodziewałem sie większego KLIMATU 70lat tego mi brakowało,
OSKAR - Czw 07 Lut, 2008

ej nie ma co mowic zle o tym filmie.
mi sie podobal bardzo.ogladalem juz kilka razy i mi sie podoba za kazdym razem :jupi: :jupi:

Anonymous - Czw 07 Lut, 2008

OSKAR napisał/a:
ej nie ma co mowic zle o tym filmie.
mi sie podobal bardzo.ogladalem juz kilka razy i mi sie podoba za kazdym razem :jupi: :jupi:


ale w kinie czy masz na DVD :ble:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group