To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

HydePark - Hamowanie silnikiem

Loko - Czw 16 Mar, 2006
Temat postu: Hamowanie silnikiem
Ostatnio wdałem się w dyskusje ze znajomym, że przy hamowaniu silnikiem powyzej obrotów przy których zużywana jest bęzyna na podtrzymanie pracy silnika auto nic nie pali.

No ale niestety on nie jest skory mi w to uwierzyć i potrzebuje potwierdzenia :568:

Kiedyś natknałem sie w na skana artykułu z jakiejś gazety motoryzacyjnej, ale nie moge teraz nic znaleźć na ten temat.
Więc jeśli ktos natkął by się na cos w tym temacie to bardzo prosze o linka tutaj.

Anonymous - Czw 16 Mar, 2006

Jak zdejmujesz agrsywnie nogę z gazu, to komputer odcina dopływ paliwa.

Pisali chyba o tym jakiś czas temu bodajże w auto świecie.

dzik - Czw 16 Mar, 2006

Czytajcie auto-swiat i bedziecie wiedziec ;)

Praktycznie w kazdym samochodzie na wtrysku przy odjetym pedale gazu nie jest podawane wogole paliwo az obroty nie spadna ponizej jakiejs tam ilosci obrotow. Blisko jalowego, co czuc czesto. Wcale nie trzeba agresywnie zdejmowac. Dziala to nawet w niektorych gaznikowcach, ale tylko w niektorych.

Nie jest to gwaltowne odciecie raczej, bo takie odciecie to mialem i wyladowalem na przedniej szybie.

Podsumowanie:
Przy hamowaniu silnikiem nie jest podawane paliwo jesli mowimy o samochodzie na wtrysku.

Loko - Czw 16 Mar, 2006

Właśnie chodzi o to że ja wiem jak to działa i na jakiej zasadzie, tylko potrzebuje jakiegoś poparcia w postaci skanów gazety, ewentualnie strony w necie, bo znajomy nie chce mi uwieżyć na słowo pomimo że mu to wszystko wyjaśniłem jasno i czytelnie.
dzik - Czw 16 Mar, 2006

Niech sie przejedzie samochodem z komputerem. Mi podczas hamowania silnikiem pokazuje 0,0 jak nacisne sprzeglo to jakies tam wartosci sie pokazuja.
pcs - Pią 17 Mar, 2006

To ja mam podobna zagadke, bardzo mnie nurtujaca: a czy w dieslach tez odcina?
Loko - Sob 18 Mar, 2006

Tak z dieslami jest tak samo jak z benzyną.
Anonymous - Sob 18 Mar, 2006

Chcesz tego na papierze to, tak jak pisałem, poszukaj w archiwum auto świata... W sumie brukowiec, ale dla niedowiarka powinno wystarczyć :) )
Loko - Sob 18 Mar, 2006

No no już znalazłem włąśnie na autoświecie i wpisując w google eco driving też da sie coś znaleźć.
Jakarti - Pon 20 Mar, 2006

a ja dodam jeszcze ,ze najchetniej wlasnie bym jezdzil na biegu bez gazu... mam w Punciaku komputer ze srednia spalania zawsze wlaczony i najlatwiej ta srednia wlasnie podniesc jadac np jakies 500m albo wiecej jak sie rozpedze z goryyyyyy na biegu ale bez gazu.. wtedy to az milo sie patrzy.. zeby tak bylo zawsze...
a dla odamiany moge jechac 5 km z predkoscia 80 km / h i nic sie nie zmieni.. takze moc jest z nami, a kolega musi uwierzyc na slowo :)

ps nawet durny Clarkson kiedys w top gear o tym mowil..

Loko - Pon 20 Mar, 2006

Kolega juz przekonany, zanim zdążyłem mu przedstawić zebrane w necie materiały to sam się zdążył skądś dowiedzieć, narazei jeszcze nie wiem skad ale się dowiem:D

[ Dodano: Wto 21 Mar, 2006 ]
Znajomy zadzwonił do serwisu i tam mu wytłumaczyli jak to jest i uwieżył :D
Także temat do zamknięcia.

PiTT - Wto 28 Mar, 2006

dodam tylko to od siebie :D


lenny - Wto 28 Mar, 2006

heheh!! Pitt!! stare ale jare!!

dobre dobre!!!



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group