To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Korektor hamowania

Anonymous - Wto 20 Sty, 2009
Temat postu: Korektor hamowania
Temat standardowy ale szukalem rozwiazania i nie znalazlem na forum a bardzo bym prosil o porade. Mam obnizony samochod dosc znacznie(saxo vts) na oryginalnym korektorze hamowania. Efekt jest taki ze za wyjatkiem lodu na kazdej innej nawierzchni od razu blokuje sie tyl. Dodam ze nie mam abs w moim modelu nie bylo.i Teraz sa dwa rozwiazania:

1. Regulacja standardowego korektora hamowania (da sie to zrobic?)
2. Zalozenie rajdowego korektora i przerobienie instalacji (czy jest to bardzo pracochlonne??) myslaem o takim korektorze http://www.allegro.pl/ite..._pokretlem.html

Anonymous - Wto 20 Sty, 2009

Jorkee, całkiem niedawno walczyłem z takim ustrojstwem.

U mnie co prawda jest abs ale jest wyłączony. Auto miałem obniżone na samej belce o jeden ząbek. Tył brał bardzo mocno nawet na 100% suchym asfalcie i na dodatek krzywo (zużyty jeden zacisk) także drobne przyhamowanie kończyło się niespodziwanym driftem :P

Kupiłem w aso oryginalny korektor, zamontowałem i trochę się poprawiło, ale nadal tył łapał stosunkowo mocno w porównaniu do przodu. Koledzy doradzili mi żebym popróbował na suchej nawierzchni i wyregulował sobie sam, co uczyniłem. Teraz jest prawie dobrze, jednakże na mokrej nawierzchni jeszcze trochę za mocno bierze, jeszcze z półtora obrotu i będzie oki, ale czekam na suchą nawierzchnię, której ostatnio brak.

Co do sportowych korektorów niech wypowiedzą się koledzy, bo sam nie miałem nigdy czegoś takiego w rękach, a sam chętnie posłucham.

POZDRO!

strick - Wto 20 Sty, 2009

Jezeli przegladałes forum, to pewnie znalazłes taki temat jak http://forum.hothatch.org...t=14&start=5400
Jezeli nie, to teraz do niego zagladnij :)

Anonymous - Wto 20 Sty, 2009

:) tak myslalem ze ktos o tym wspomni ale ja nie jestem nowym uzytkownikiem i juz sie przedstawialem tylko sie jakis czas nie udzielalem...


a wracajac do tematu to z tego wynika ze ten standardowy regulator przy tylnej osi ma jakas regulacje i da sie przy jego pomocy ustawic rozklad hamowania??

Anonymous - Wto 20 Sty, 2009

Tak, jest śrubka, zdejmujesz lewe tylne koło, ja wyczepiałem jeszcze sobie wydech żeby mieć lepszy dostęp.
Anonymous - Wto 20 Sty, 2009

a widzisz bo ja sie z moim mechanikiem nie dogadalem :)

bo on mi powiedzial ze nie da sie ustawic ale mial na mysli ze nie da sie ustawic bo jest zapieczony a nie ze nie da sie bo sie nie da :) Czyli kupuje nowy regulator hamowania i ustawei sobie autko na suchej nawierzchni i tyle

strick - Wto 20 Sty, 2009

Ale konto usunieto...
Ja Cie nie pamietam...

saxorulez - Wto 20 Sty, 2009

ja też nie.. był ktoś taki?
strick - Wto 20 Sty, 2009

To ze tak powiem, anjas czyn swa powinnosc!
Anonymous - Wto 20 Sty, 2009

jasne :) srebrne obnizone saxo nawet bylem raz na spotkaniu pod plaza :) a potem chwile sie nie odzywalem a potem jak sie chcialem zalogowac to mojego konta juz nie bylo...
saxorulez - Wto 20 Sty, 2009

życie..
106 - Wto 20 Sty, 2009

jorkee napisał/a:
jasne :) srebrne obnizone saxo nawet bylem raz na spotkaniu pod plaza :)

pamietam... jak przez mgle.... ;D

Anonymous - Wto 20 Sty, 2009

Ale się musisz tłumaczyć ;) :rotfl:
Janusz - Wto 20 Sty, 2009

106 napisał/a:
jorkee napisał/a:
jasne :) srebrne obnizone saxo nawet bylem raz na spotkaniu pod plaza :)

pamietam... jak przez mgle.... ;D


ja nie pamietam wcale ;p

Loko - Wto 20 Sty, 2009

Wiesz to było dawno, a do 6 roku życia to się nie wiele pamieta :rotfl:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group