To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

MotorSport - [Nowy Puchar wyścigowy] VW Racing nowe POLO

GeKo - Pią 16 Paź, 2009
Temat postu: [Nowy Puchar wyścigowy] VW Racing nowe POLO
Po sukcesach popularnego Pucharu Golfa, Volkswagen Racing Polska planuje wystawić w 2010 roku do rywalizacji w DSMP oraz w WSMP w klasie do 2000 cm3, 6 sztuk fabrycznie nowych - najnowszej generacji VW POLO w zaawansowanej technologicznie wersji wyścigowej o mocy 200 KM. Zawody będą odbywały się na torach Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Samochody byłyby klasyfikowane w klasie 2000, jak również w klasyfikacji wewnętrznej VW POLO SPORT.

W związku z planowanym przedsięwzięciem przedstawiono wstępną ofertę dotyczącą naboru zawodników na sezon 2010. Volkswagen Racing Polska oferuje specjalne warunki tylko dla wybranych 12 zawodników, którzy przejdą pozytywnie testy kwalifikacyjne do startu w VW POLO SPORT w 2010 r.

Udział w VW POLO SPORT jest doskonałą szansą dla zawodników w dalszym rozwoju kariery w sporcie samochodowym. Każdy z wybranych 12 zawodników podpisze umowę na całoroczny cykl startów w sezonie 2010.

- Wszystkie samochody będą w identycznej specyfikacji technicznej.
- Samochody stanowić będą własność Volkswagen Racing Polska i dostarczane będą na wszystkie treningi i eliminacje wyścigowe
- Samochody będą ubezpieczone od ryzyka wypadku w sporcie samochodowym
- Na każdą eliminację przeprowadzone będą losowania samochodów i sterowników silnika pomiędzy załogami startującymi w VW POLO SPORT

- VW Racing Polska zapewni:
- pełną obsługę serwisową w trakcie treningów i zawodów wraz z paliwem i nowymi oponami na wyścig;
- treningi przed sezonem 2010 oraz w połowie sezonu;
- szkolenie doskonalenia techniki i strategii jazdy, kontaktów z mediami i budowy pozytywnego wizerunku zawodnika;
- catering w trakcie każdej eliminacji wyścigowej;
- homologowany kombinezon sportowy dla zawodnika;
- nagrody pieniężne na zakończenie sezonu wyścigowego dla 3 najlepszych załóg w klasie VW POLO SPORT w klasyfikacji DSMP;
- oprawę medialną ukierunkowaną na zawodników i samochody klasy VW POLO SPORT.


Warunkiem podpisania umowy na starty w 2010 roku są następujące wymagania:
- posiadanie licencji wyścigowej;
- wiek do 30 lat (tj. urodzeni po 31.12.1979);
- wstępna deklaracja udziału zawodnika w startach w sezonie 2010 (formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie www.vwracing.pl);
- udział w sesji kwalifikacyjnej w styczniu 2010 na jednym z europejskich torów, składającej się z dwóch części: testów z wiedzy teoretycznej kandydatów i testów z jazd samochodem wyścigowym. Testy teoretyczne polegać będą na przeprowadzeniu autoprezentacji przez zawodnika, oceny umiejętności prawidłowego kontaktu z mediami, testu wiedzy o produktach Volkswagena oraz wiadomości z zakresu sportu samochodowego. Koszt udziału w teście wynosi 1000 zł netto.

Przewidywany koszt udziału zawodnika w jednej eliminacji DSMP będzie wynosić promocyjnie około 8.900 zł netto. W cenie tej zawarte będą wszystkie powyższe elementy przedstawionej oferty.

Informujemy, że jeśli w styczniowym teście kwalifikacyjnym, testu nie przejdzie 12 zawodników z wynikiem pozytywnym, przedsięwzięcie nie będzie organizowane.

VW Racing Polska


Osobiście widzialem jedną eliminacje pucharu starego Polo na Eurosporcie, mega walka tam była, zasady podobne no i koszty naprawdę niskie jak na to oferował organizator pucharu.. Gdyby nasze eliminacje miały taką oprawę medialną to jest to 10x lepszy rozwój niż RPP czy jakakolwiek klasa w RSMP. Kwestia jak u nas będzie wyglądąć oprawa medialna tego, gdyby było to na poziomie to myśle że wielu zawodników nie będzie mieć problemów ze znalezieniem sponsorów.

106 - Pią 16 Paź, 2009

wacham sie...










;D

Anonymous - Pią 16 Paź, 2009

a ja jestem za stary.... ;D
106 - Pią 16 Paź, 2009

karwa ... ja tez :D
szymlorek - Pią 16 Paź, 2009

koszt szacowany przez VW 8900zł netto

Czy ktoś może ma informacje jak ta cena ma się np do ceny startu w pucharze Picanto, Ceed'a ?

Fajnie że pucharów jest coraz więcej, oby przełożyło się to na wzrost zainteresowania tą dziedziną sportu.

michool_vt - Pią 16 Paź, 2009

zgłosiłbym sie ale tego "test wiedzy o produktach Volkswagena" nie przejde :faja:
Stf - Pią 16 Paź, 2009

co do picanto to mam bardzo precyzyjne dane. jeśli chcesz to pw bo zobowiązałem się do nie ujawniania info publicznie.
szymlorek - Pią 16 Paź, 2009

michool_vt napisał/a:
zgłosiłbym sie ale tego "test wiedzy o produktach Volkswagena" nie przejde :faja:


Zapisuj nas w zespole, ja odpowiadam Ty jeździsz :D

Anonymous - Pią 16 Paź, 2009

W pucharach Kia kupujesz auto,tu "wypozyczasz"
Anonymous - Pią 16 Paź, 2009

szymlorek,
a kto płaci??

pP - Pią 16 Paź, 2009

szymlorek napisał/a:
Czy ktoś może ma informacje jak ta cena ma się np do ceny startu w pucharze Picanto, Ceed'a ?


rozmawiałem kiedyś z kolesiem co jeździ w picanto..
mowi, ze 50k samochod + 30k na sezon (zakladajac, ze nie bedzie mial dacha, dzwona itp itd).. generalnie kia prawie nic nie doklada do tych zawodow..musisz miec swoje auto, swoich mechanikow, swoj nocleg, swoja lawete

Stf - Pią 16 Paź, 2009

tak na poważnie panowie- gdzie lub kto załatwia licencje ?
szymlorek - Pią 16 Paź, 2009

rabarbar napisał/a:
szymlorek,
a kto płaci??


KIEROWCA oczywiście :jupi: :rotfl:



pP napisał/a:
.musisz miec swoje auto, swoich mechanikow, swoj nocleg, swoja lawete


To znaczy że do pucharu mógłbyś się teoretycznie zapisać kupując od jednego z ex pucharowiczów jakaś używana kijanke? :)

Stf - Pią 16 Paź, 2009

ja jadę na testy na bank. w poniedziałek idzie fax.
GeKo - Pią 16 Paź, 2009

Ciekawostką jest w tej serii w której jeździł Steinhoff, pierwsza trójka wyścigu miała obowiązek ujawniać swoje ustawienia auta oraz telemetrię, tak aby pozostali mogli się od nich uczyć. Aaaa i tam auta mają ABS :lol: ale ponoć jakiś sportowy

Stf Licencje musisz zrobić W. W Poznaniu lub Kielcach dzwonisz do klubu i musisz się dowiedzieć kiedy będzie to możliwe.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group