To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

MotorSport - sytem HANS

Bad-i - Pon 16 Lis, 2009
Temat postu: sytem HANS
Po ostatnich przygodach zacząłem wiecej czytac o bezpieczenstwie i powoli zaczalem sie zastanawiac nad systemem HANS. Przyznam ze kiedy kupowalem kask to bralem wlasnie taki ktory ma mozliwosc podpiecia HANSa.

Dzisiaj przegladajac rozne oferty cenowe zwrocilem na dwie istotne rzeczy. Rozumiem ze sa tansze i drozsze, tansze to te nie wykonane z carbonu. Natomiast nie bardzo rozumiem czym sie roznia pod wzgledem opisanych kątów.

Tzn zdaje sobie sprawe ze chodzi o kat z jakim moze sie on odchylic, ale ktory jest najbardziej rozsadny?

Czy ktos mial doswiadczenia z takim zabezpieczeniem ?

Anonymous - Pon 16 Lis, 2009

widzę, że zaczałeś o mnie myśleć ;D

ja już bez tego nie wsiadam na prawy napewno .... wiesz co chce pod choinkę od ciebie :jupi:

CHRZANEK - Wto 17 Lis, 2009

System HANS to jedna z najistotniejszych inowacji w kierunku bezpieczeństwa.

Poszczególne modele oprócz materiału z którego są zrobione różnią się wymiarami i jest to zalezne od preferencji danego zawodnika.
Zawodnicy wyścigowi najczęściej droge obserwują przez przednią szybę więc dla nich "tasiemki" sa krótsze.
Rajdowi musza krecić głową na lewo i prawo więc tu potrzebny jest wiekszy zakres regulacji.
Poza tym istotna jest wysokość szyji (odległość od barków do klipsów w kasku) Ty Bartku jesteś duży więc na pewno powinieneś brać to pod uwagę.

Kiedyś kołnierze HANS wymagały stosowania dość charakterystycznych pasów bezpieczeństwa 2/3 calowych, obecnie nie ma tego problemu ponieważ wiekszość kołnierzy działa ze standardowymi pasami 3".

No jest to z pewnościa bardzo pozyteczne rozwiazanie szczególnie dla pilota.
Ale potrzebny jest do tego hask z "klipsami" do hansa.

Bad-i - Wto 17 Lis, 2009

czyli rozumiem ze dla kierowcy rajdowego najlepiej wybierac miedzy 30 a 40 stopni ?

czy sa jakies firmy ktore maja lepsze gorsze rozwiazania? Widzialem ze na stronie Stilo do ich kaskow sa dwa rozwiazania, albo na klipsy albo jakis tam ich patent z tasiemkami.

Czy MOMO ma cos takiego w ofercie ;)

CHRZANEK - Wto 17 Lis, 2009

Momo nie miało swoich kołnierzy.

Z tego co wiem to potentatem w temacie HANS jest firma SCHROTT.

Bad-i - Wto 17 Lis, 2009

CHRZANEK napisał/a:
Momo nie miało swoich kołnierzy.

Z tego co wiem to potentatem w temacie HANS jest firma SCHROTT.


no ceny tez maja niczego sobie ;)

Czy ktos z forum ma dojscie do jakis rabatow ?

GeKo - Wto 17 Lis, 2009

Marcel 08 napisał/a:
ja już bez tego nie wsiadam na prawy napewno


Marcel z tego co ja wiem to Hans chroni przed szarpaniem do przodu a nie na boki, a podejrzewam ze właśnie tego doświadczyłeś. Tutaj mając Hansa jest potrzebny kubeł z uszami.

Producentem systemu HANS jest tylko jedna firma na świecie tak naprawdę a przynajmniej tak było na początku mimo że inne firmy też miały go w ofercie. Różnice pomiędzy wersją dla pilota a kierowcy to takie że pilot musi mieć możliwość pochylennia głowy w dół a kierowca nie. Na początku mówiło się jeszcze o tym że są potrzebne do tego inne pasy, kask, fotel oraz klatka, ale widziałem zawodników stosujących to w takich autach jak lanos czy 206.

Bad-i - Wto 17 Lis, 2009

ponawiam pytanie, kto ma na to dobre ceny :]
GeKo - Wto 17 Lis, 2009

Spróbuj u Igora z Hydrotexu, on jest dość elastyczny :] lub Rallyshop.pl ale wydaje mi się że bez przymierzania się nie obejdzie żeby mieć 100% satysfakcji.
Bad-i - Wto 17 Lis, 2009

GeKo napisał/a:
Spróbuj u Igora z Hydrotexu, on jest dość elastyczny :] lub Rallyshop.pl ale wydaje mi się że bez przymierzania się nie obejdzie żeby mieć 100% satysfakcji.


najpierw musze znac cene zeby wogole mierzyc :)

Gaydek - Wto 17 Lis, 2009

Bad-i, ja mam 5% rabatu w rallyshop.pl :) .

http://www.rallyshop.pl/index.php?k97,kaski-hans

Bad-i - Wto 17 Lis, 2009

Gaydek napisał/a:
Bad-i, ja mam 5% rabatu w rallyshop.pl :) .

http://www.rallyshop.pl/index.php?k97,kaski-hans


Gaydek 5% to mysle ze przy takim zakupie daja bez problemu ;)

M - Wto 17 Lis, 2009

mi się z hansem tylko jedno kojarzy - przepraszam za spam


Marek23 - Wto 17 Lis, 2009

:lol2: :lol2: :lol2:
eM, dobre.

Gaydek - Wto 17 Lis, 2009

Bad-i napisał/a:
Gaydek napisał/a:
Bad-i, ja mam 5% rabatu w rallyshop.pl :) .

http://www.rallyshop.pl/index.php?k97,kaski-hans


Gaydek 5% to mysle ze przy takim zakupie daja bez problemu ;)

Dobra, jak chcesz to zapytam ile mi dadzą, bo co nieco już u nich zostawiłem.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group