To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

MotorSport - samochod do rd3l

ade - Pon 18 Sty, 2010
Temat postu: samochod do rd3l
O ile dobrze zrozumialem czytaja regulaminy, jedynym wymaganiem jest spelnienie wymogow zawartch w zalaczniku J art 253 i dopuszczenie do ruchu?? czy samochod musi byc zgodny z dana homologacja, np. Astra A gr. i basta...

a jesli tak to co z samochodami bez homologacji (nie moge nigdzie znalezc zalacznika 9 do regulaminu RD3L)...???

ŁukaszS3 - Pon 18 Sty, 2010

ade napisał/a:
Astra A gr. i basta...


Przede wszystkim w RD3L nie ma podziału na N i A gr. Są klasy pojemnościowe i to wszystko...

Bad-i - Pon 18 Sty, 2010

dokładnie tak, a jezeli masz np nie homologowany dolot to zgłaszasz auto jako nie homologowane.
Anonymous - Pon 18 Sty, 2010

ok, a jakie sa wymogi co do wyposazenia bezpieczenstwa? imaczej mowiac interesuje mnie co zrobic minimum w aucie z ulicy aby było dopuszczone do startu?
Anonymous - Pon 18 Sty, 2010

Czyli teoretycznie mógłbym wystartować coltem , ktory nie posiada homologacji , ale miałby zamontowane wymagane elementy (klatka , system gasniczy itd)
Janusz - Pon 18 Sty, 2010

grifin010 napisał/a:
Czyli teoretycznie mógłbym wystartować coltem , ktory nie posiada homologacji , ale miałby zamontowane wymagane elementy (klatka , system gasniczy itd)


jeśli go nie uruchomisz, to nie !!

Anonymous - Pon 18 Sty, 2010

tak, ale lpg mozesz uzywac tylko na dojazdówkach
Bad-i - Pon 18 Sty, 2010

grifin010 napisał/a:
Czyli teoretycznie mógłbym wystartować coltem , ktory nie posiada homologacji , ale miałby zamontowane wymagane elementy (klatka , system gasniczy itd)


Dokładnie tak

Jezeli chodzi o wymogi bezpieczeństwa to:

- klatka zgodna z J.
- dwie gaśnice x 2 KG albo jedna i system gaśniczy
- fotele (moge byc z utraconą homo)
- pasy (j.w.)
- otuliny (j.w.)
- dwa noże do pasów plus młotek
- folia na szybach
- i caly komplet odziezowy włącznie z kalesonami ;)

Anonymous - Pon 18 Sty, 2010

Dzięki :)

Na pewno wystarcza gasniece 2x 2kg bez systemu?
Ciuchy z aktualna homo czy moga tez byc z utraconą?

Bad-i - Pon 18 Sty, 2010

AndreXSi napisał/a:
Dzięki :)

Na pewno wystarcza gasniece 2x 2kg bez systemu?
Ciuchy z aktualna homo czy moga tez byc z utraconą?


tak albo dwie gasnice albo jedna i system
Ciuchy moga miec utraconą homologacje

martin.h - Pon 18 Sty, 2010

Bad-i napisał/a:
dokładnie tak, a jezeli masz np nie homologowany dolot to zgłaszasz auto jako nie homologowane.

Nie wiem czy zostało to zmienione, ale jeśli auto jest homologowane to musi być zgodne z homologacją grupy N/A. Nie można zgłosić auta homologowanego jako bez homologacji.

Bad-i - Pon 18 Sty, 2010

martin.h napisał/a:
Nie można zgłosić auta homologowanego jako bez homologacji.

Można, przynajmniej można było. Marcin Mendelski w Warszawskim zgłosił saxo jako nie homologowane.

Np. tutaj chodzilo o to ze moglbys zglosic 106 (teoretycznie n grupowe) z zayebistymi hamulcami i to przechodzilo o ile nie bylo auto zgloszone jako homologowane.

KarQ - Pon 18 Sty, 2010

Bad-i napisał/a:
Ciuchy moga miec utraconą homologacje


Ryli :?:

Ciągle sądziłem, że można było wystartować praktycznie seryjnym autem, ale ciuchy musiały mieć homo.

Bad-i - Pon 18 Sty, 2010

jestem pewny
Mick - Pon 18 Sty, 2010

do tego pojechalo moje CC niezbędnym minimum czyli klaska, kubły, pasy i dwie gaśnice, bez książki sportowej niezgłoszone jako homologowane 8)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group