To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

HydePark - Przejazd samochdoem do UK

M - Nie 03 Cze, 2012
Temat postu: Przejazd samochdoem do UK
Pany, na święta jadę do UK samochodem,
i teraz jest taka kwestia - może ktoś już to ogarniał i doradzi
jaką przeprawę wybrać?
Są 3 opcje
1.Prom Calais-Dover -? czy trzeba rezerwować bilet czy można po prostu wjechać?
2.Eurotunnel - tu wiem że trzeba rezerwację - koszt w obie strony to ok. 160euro
3.Prom z Hoek Van Holland do Harwich (płynie 8h) - całkiem dobra opcja i nawet się kalkuluje odliczając benzynę i dając sobie trochę snu.

Doradźcie proszę :)

Misiek_lbn - Nie 03 Cze, 2012

M napisał/a:
1.Prom Calais-Dover -? czy trzeba rezerwować bilet czy można po prostu wjechać?

i tak, i tak, lepiej zarezerwować, chyba taniej nieco nawet jest przez to :)
w porcie jest biuro, idziesz, kupujesz bilet, a mając rezerwacje podjeżdżasz od razu do kolejki z wydrukiem potwierdzenia i nic Cię nie interesuje :)
ja jeździłem chyba 3 czy 4 razy FR-GB i za każdym razem promem Dover-Calais, płynie się krótko, nie zdążysz się znudzić, a zobaczysz jak fajnie wygląda wyspa z boku, cała biała ;)

Prom z Holandii wg mnie średni pomysł, chociaż kto co lubi...
jak jeździłem z Lublina, to przerwę kilkugodzinną na sen robiłem ok Holandii/Belgii i dalej w drogę :)

Eurotunnel dużo drożej wychodził niż prom z tego co pamiętam :)

M - Nie 03 Cze, 2012

Misiek_lbn napisał/a:
i tak, i tak, lepiej zarezerwować, chyba taniej nieco nawet jest przez to :)
w porcie jest biuro, idziesz, kupujesz bilet, a mając rezerwacje podjeżdżasz od razu do kolejki z wydrukiem potwierdzenia i nic Cię nie interesuje :)

Czyli rezerwuję sobie ale muszę być na dany prom o danej godzinie czy po prostu tak jak dojadę?

Ja z dover do calais juz plynąłem tylko wtedy to był autokar - rzeczywiscie jest biała :D
Czyli prom do dover najlepsza opcja.

Yarko - Nie 03 Cze, 2012

taką stronkę wygoglowałem : http://wasza-trasa.co.uk/art_dynamic.php?id=71 :]
Misiek_lbn - Nie 03 Cze, 2012

M napisał/a:
Czyli rezerwuję sobie ale muszę być na dany prom o danej godzinie czy po prostu tak jak dojadę?

dana godzina itp :)
niestety, troche wtedy ciężej obliczyć dojazd, zeby ani sie nie spóźnić ani nie czekać 5 godzin :)
nie mówię że to najlepsza opcja, ale ja taką właśnie wybrałem i nie narzekałem, zanim zniknął jeden ląd, to drugi prawie się już zaczynał :P
i bilet jakiś zasadniczo relatywnie tani był, znacznie niższa cena niż tunelem :)

no name - Nie 03 Cze, 2012

M napisał/a:
1.Prom Calais-Dover -? czy trzeba rezerwować bilet czy można po prostu wjechać?

Wczesniejsza rezerwacja na daną godzinę,
cena zależy od godziny z tego co pamiętam.
Mniej oblegane są tańsze oczywiście.
Spokojnie wyrobiliśmy się zarezerwowaną godzinę
a jechaliśmy z przyczepą więc ograniczenia na utobanie były.
Nawet mandat za prędkość zapłaciłem :rotfl:

Z euro tunelem jest to samo ale odpuściliśmy ze
względu na osobę z klaustrofobią :/

M - Nie 03 Cze, 2012

Dzięki za info.
Teraz to niewiadomo, autostrada od Warszawy praktycznie do konca :) więc nie wiem ile czasu będę jechał - autobanem jadę gpsowo 160 nonstop - wyjdzie ze 12-13godzin. W razie czego jakby być za wcześniej to można urządzić sobie drzemkę :)

no name - Nie 03 Cze, 2012

M napisał/a:
autobanem jadę gpsowo 160 nonstop - wyjdzie ze 12-13godzin

Nie wiem o której jedziesz ale pewnie przez zagłębie ruhry,
weź poprawkę na większy ruch w godzinach przejazdów Niemców do / z pracy.

Misiek_lbn - Nie 03 Cze, 2012

do Belgii jechałem z Lublina 16 albo 19 godzin, już nie pamiętam :)
oczywiście przez nasz kochany kraj wyszło 10-12, reszta już sama przyjemność, jak Ty masz lecieć od razu ałtobanem, to masz dużo lepiej :)

gregwoj - Pon 04 Cze, 2012

Ja parę lat temu zrobiłem trasę Warszawa-Reading-Warszawa. Przez kanał wybrałem prom chociaż potem żałowałem bo dowiedziałem się że mam chorobę morską (godzina na promie wystaczyła żeby mi to uzmysłowić). Bilety warto zamówić przez Internet bo jest trochę taniej.

Co do czasu przejazdu to ja nocowałem po drodze w Eindhoven bo w Niemczech pomimo tego że jedzie się autostradą to jest mega tłok, szczególnie w godzinach szczytu (nawet parę sporych korków zaliczyłem)

MoRToN - Pon 04 Cze, 2012

M napisał/a:
Dzięki za info.
Teraz to niewiadomo, autostrada od Warszawy praktycznie do konca :) więc nie wiem ile czasu będę jechał - autobanem jadę gpsowo 160 nonstop - wyjdzie ze 12-13godzin. W razie czego jakby być za wcześniej to można urządzić sobie drzemkę :)


Od Strykowa nadal ;) Do Strykowa 2h o normalnej porze.

Niemy - Pon 04 Cze, 2012

M napisał/a:
wyjdzie ze 12-13godzin


Wszystko zależy od ruchu i sytuacji na drodze - korki, roboty drogowe itp. Jednak na Twoim miejscu założyłbym, że pojedziesz dłużej. Ja jak jeżdżę do Belgii (1250km) to zajmuje mi to 10-12h trzymając licznikowe 140-150km/h z tym, że jadę 'dołem' przez Luxemburg, a w Polsze mam cały czas autobane i tylko 300km do granicy. Tak jak już było napisane zwróć uwagę o jakich porach będziesz przejeżdżać obwodnicami większych miast, bo wtedy prawdopodobieństwo korków jest b.duże. Dobrze się jeździ w nocy lub w weekend, wtedy ruch jest mniejszy.

M - Pon 04 Cze, 2012

Ja mam zwyczaj wyjeżdzać o drugiej w nocy zazwyczaj :)
Głównie po to żeby śmignąć prez Polandię zanim ktokolwiek wyjedzie na drogę do pracy :)
Czyli realnie 100km/h srednia przy 150 tempomatowym.

Jakarti - Pon 04 Cze, 2012

moj brat jechal do UK z milion razy - w te i we wte :)
pogadam z nim wieczorem to przedzwon Macius do mnie ok 21 albo moge Ci podac tel do niego to sobie pogadacie

M - Pon 04 Cze, 2012

O kurcze mistrz, jeśli mógłbyś podpytać a jak da radę pogadać na telefonie to w ogole super.
:) Dzięki



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group