To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

HydePark - Gdzie w pieniny?

M - Pią 27 Lip, 2012
Temat postu: Gdzie w pieniny?
Chcę w sierpniu wyjechać z rodzinką na tydzień gdzieś w Pieniny - planowana jest Szczawnica/okolice,
chodzi bardziej o wyjazd rodzinny niż rozrywkowy.
Bardzo proszę o porady jeśli chodzi o inne ciekawe miejsca w tym rejonie/kwatery,atrakcje,co zobaczyć - rozdam dużo pomuków (trzeba będzie je włączyć :D )

Mucha - Pią 27 Lip, 2012

http://www.trzykorony.pl/cennik.html

Tu kiedyś bylem :) bylo fajnie :P
Pamiętam ze ciezko z wjazdem pod sam budynek bo za stromo ;D

edit: ze zdjec wynika ze mozna :) zmienilo sie jak widac...

Kamill - Pią 27 Lip, 2012

Ja byłem w Krościenku mieszkaliśmy nad samym Dunajcem w czymś co przypominało wagon kolejowy. Polecam.
Z tamąd jest dobry punkt wypadowy. Nie wiele z miasteczka pamiętam bo wracalismy tylo na noc, ale jeżeli nie będzie tłumów to powinno być fajnie, bo w tatrach teraz to jest tragedia i mega oblężenie.

Jacek - Pią 27 Lip, 2012

w Pieniny to tylko jesienią. polecam spływ Dunajcem.
Jakarti - Pią 27 Lip, 2012

splyw dunajcem wyborny jest. :)
Jacek - Pią 27 Lip, 2012

oczywiście każda pora jest dobra ale jesienią jest kolorowo bo lasy są tam mieszane i pięknie to wygląda


layer - Pią 27 Lip, 2012

Polecam jeszcze zamki Czorsztyn i Niedzica, od jednego do drugiego można przepłynąć stateczkiem.

Jeśli chodzi o spływ Dunajcem, to wybraliśmy alternatywną opcję.
Na rynku w Krościenku wypożyczyliśmy rowery, kawałek do Szczawnicy i potem cały czas brzegiem Dunajca pokonaliśmy całą (nie męczącą) trasę.
Na końcu, już po stronie słowcakiej jest Czerwony klasztor.

W Szczawnicy też jest jakiś wyciąg krzesełkowy na Palenice.

No i widamomo, wizytówka Pienin, Trzy korony, z tym, że nawet po sezonie była mega kolejka na szczyt.

michool_vt - Pią 27 Lip, 2012

- lody na "rynku" w kroscienku
- czorsztyn & nidzica
- splyw dunajcem
- palenica
- wąwóz homole
- trzy korony

duzo fajnych gorek jest w okolicy, ale nie wiem czy z młodzianami bedzie Wam sie chcialo wspinać
co do kwatery to nie pomoge, bo zawsze spałem tam w warunkach ekstremalnych, pole namiotowe, kwatera za piataka itd :D

krzysiek_ - Pią 27 Lip, 2012

Spływ Dunajcem to podstawa chociaż ostanio jakiś wypadek tam był chyba. Pamiętam jak miałem z 7lat i w kapeluszu w łodzi siedziałem ;D
anjas - Pią 27 Lip, 2012

michool_vt napisał/a:
- lody na "rynku" w kroscienku
- czorsztyn & nidzica
- splyw dunajcem
- palenica
- wąwóz homole
- trzy korony

duzo fajnych gorek jest w okolicy, ale nie wiem czy z młodzianami bedzie Wam sie chcialo wspinać
co do kwatery to nie pomoge, bo zawsze spałem tam w warunkach ekstremalnych, pole namiotowe, kwatera za piataka itd :D


Wąwóz homole to Macius będzie ominął dalekim łukiem ;d

michool_vt - Pią 27 Lip, 2012

:]


nie polecam splywu dunajcem na materacu, przeziebiłem organizm i musialem przepłukać sie duza iloscia % :D

Gaydek - Nie 29 Lip, 2012

Ja 100 lat temu byłem tu http://www.pieniny.turist.pl/kingi51/ . Kiedyś bym polecił. Nie wiem jak jest teraz :> .
qbus - Nie 29 Lip, 2012

Ja w tamtym roku byłem tutaj -> http://meteor-turystyka.p...zerna.html#foto

Smieszna kaska, wyposazona kuchnia, lazienka, w domkach porządek, wlasciciele dogadani, nie bylo z niczym problemu.

Spływ jest spoko, Nidzica też niczego sobie


Do tego miejsca trafilismy zupelnie przypadkowo i nie mam pojecia gdzie to było :)





My zrobiliśmy sobie taki 2 dniowy wypad, na dłużej bym się chyba tam nie wybrał :)

M - Nie 29 Lip, 2012

Dzieki za pomoc - ostatecznie padlo na Jarosławiec
martin.h - Nie 29 Lip, 2012

M napisał/a:
Dzieki za pomoc - ostatecznie padlo na Jarosławiec


:>




Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group