To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

HydePark - Laguna 2010

lukp - Sob 08 Wrz, 2012
Temat postu: Laguna 2010
Panowie miał ktoś styczność z Laguna 2010r diesel 180 koni w kombi.

Jakieś sugestie odnośnie auta jak silnik czy daje rade?

Dzieki za każde info

ade - Sob 08 Wrz, 2012

nie wiem jak w LIII ten diesel, ale w LII wersja 150 KM koszmarnie wolna jest:]
pit - Sob 08 Wrz, 2012

Miałem na jeździe testowej koleosa z jakimś takim podobnym silnikiem i 150 i 180 jedzie tak samo wolno :D 180 ma dpf a 150 nie. Pozatym spoko przez jakieś 500km xD
Bart - Sob 08 Wrz, 2012

Kumpel miał od nowości Lagunę 3 kombi 2.0d 150KM, zrobił bez większych problemów jakieś 100 tysięcy km, po czym samochód przejęli jego rodzice i jeżdżą zadowoleni do dziś. Z tego co pamiętam dolewał czasem olej (ale nogę ma raczej ciężkawą), poza tym bez większych problemów.
Parę razy jeździłem tym samochodem - bez szału i bez większych zastrzeżeń - przyzwoite, nudne kombi klasy średniej z dość żwawym dieslem.

martin.h - Sob 08 Wrz, 2012

Jeśli 2.0d 150KM to jednostka M9R, ta sama która jest montowana w Qashqai'u to dla mnie ten silnik jest genialny, przyspiesza w całym zakresie obrotomierza i charakterystyką nie chu.a nie pasuje do diesla :)

I jest to raczej bezawaryjna jednostka, jedynie po jakimś czasie trzeba przeczyścić diagnostycznie DPF'a, ale nowy w razie czego jest w kosztach <1k zł :D

lukp - Sob 08 Wrz, 2012

Ten niby kolo 180 koni ma.
Tato mam propozycje 2010rok za około 60tys brutto, dlatego pytam czy to warte wogle uwagi czy rozglądać się za czymś innym. Przebieg około 60tys km.

martin.h - Sob 08 Wrz, 2012

lukp napisał/a:
Ten niby kolo 180 koni ma.
Tato mam propozycje 2010rok za około 60tys brutto, dlatego pytam czy to warte wogle uwagi czy rozglądać się za czymś innym. Przebieg około 60tys km.


Jest to raczej ten sam, w Xtrailu ten silnik ma dwie moce, 150KM i w okolicach właśnie 180KM. Jak na diesla to bardzo udana konstrukcja.

PiTT - Sob 08 Wrz, 2012

lukp napisał/a:
Ten niby kolo 180 koni ma.
Tato mam propozycje 2010rok za około 60tys brutto, dlatego pytam czy to warte wogle uwagi czy rozglądać się za czymś innym. Przebieg około 60tys km.

wolałbym superba... serio, pod każdym względem lepsza taka skodzina ;)
albo paska, za taką kasę można już poszukać
ale lagunę?

ade - Nie 09 Wrz, 2012

PiTT napisał/a:
lukp napisał/a:
Ten niby kolo 180 koni ma.
Tato mam propozycje 2010rok za około 60tys brutto, dlatego pytam czy to warte wogle uwagi czy rozglądać się za czymś innym. Przebieg około 60tys km.

wolałbym superba... serio, pod każdym względem lepsza taka skodzina ;)
albo paska, za taką kasę można już poszukać
ale lagunę?


ale superb wygląda koszmarnie...

KarQ - Nie 09 Wrz, 2012

PiTT napisał/a:
albo paska


Ja też polecam Paska. 2006r 60tkm/rok = 10.000PLN w bieżące naprawy. Nie liczę wymiany silnika, a dwumas robiony był wcześniej.

Niemy - Nie 09 Wrz, 2012

ade napisał/a:
ale superb wygląda koszmarnie...

z tyłu, ale kombi już jest ok

Niemy - Nie 09 Wrz, 2012

KarQ napisał/a:
PiTT napisał/a:
albo paska


Ja też polecam Paska. 2006r 60tkm/rok = 10.000PLN w bieżące naprawy. Nie liczę wymiany silnika, a dwumas robiony był wcześniej.


ale w polandii mając paska jesteś królem

PiTT - Nie 09 Wrz, 2012

nowy superb z kombi wygląda całkiem ładnie
do tego mega wielki środek
KarQ, ale piszesz o pasku czy lagunie? :)
pamiętam że miałeś lage i narzekałeś

pit - Nie 09 Wrz, 2012

SUPERB imo koszmar juz pisalem o tym. Nie skręca, jest za niski kazdy kraweznik jebs, a najwiekszy obciach w zime bo wszedzie wisialem ico chwila mnie ktos pchal. Dziwne jest tez ze wskaznik poziomu paliwa ni huja nie jest odniesiony do komputera spalania. Paliwo znika szybko dramatycznie a na kompie 6 xD 2.0 tdi
Zrobiłem tym jakieś 3tyś i zamieniłem na megane w firmie,
Już pomijam fakt że w wersji jakiejś tam średniej materiały w środku plastik, brak tempomatu, czy sterowania radiem w kier. Moje c5 dupe bardziej urywa xD
No i pytanie na huj komu tyle miejsca z tyłu?

ade - Nie 09 Wrz, 2012

Niemy napisał/a:
ade napisał/a:
ale superb wygląda koszmarnie...

z tyłu, ale kombi już jest ok


to racja kombi już jest ok.. tylko jeszcze te malutkie kółeczka jak w golfie;]

Minusem jest jeszcze tłukące się i głośne zawieszenie, za to środek jak na auto w tej cenie naprawdę fajny, do tego z 2,0t i dsg naprawdę sprawnie się porusza;] ale mimo wszystko jednak kupując uzywkę wolałbym Lagunę, przy zakupie salonowym już raczej nie ^_^



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group