To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

HydePark - Muzyka w klipe, lub klipie reklamowym

GeKo - Nie 23 Wrz, 2012
Temat postu: Muzyka w klipe, lub klipie reklamowym
Zna ktoś szczegółowe przepisy jak wybrnąć z tematu żeby się nikt nie doczepił.
Na opłacenie twórców mnie nie stać, na wynającie kogos żeby napisał jakiś podkład muzyczny też nie :/ i trochę utknąłem w kropce. Rasputin skręcił materiał i w sumie tylko podkład go trzyma żeby ruszyć dalej.

was79 - Nie 23 Wrz, 2012

Ja yebie z tymi prawami autorskimi coraz gorzej się robi, kończymy właśnie trzecią książkę pisać i się okazuje, że prawo cytatu se można wsadzić, bo jak chcesz de facto zacytować to pozostaje cudzysłów :wall: nie wyobrażam sobie takiego state of the art, gdzie przetrzepałem ze 200 artykułów/książek, żeby w ten sposób pisać.
Jutro przejrze materiały nt temat to moze coś jest o muzyce

M - Pon 24 Wrz, 2012

http://creativecommons.org/legalmusicforvideos
GeKo - Pon 24 Wrz, 2012

M, Nie mam czasu teraz przeczytać, ale chyba brzmi dobrze :)
Michał - Pon 24 Wrz, 2012

karwa, to jest temat rzeka tak szczerze. Nigdy nie dostałem jeszcze jednoznacznej odpowiedzi i olałem temat.

Jak robie coś komercyjnego ( ostatnio np: praca dla Warszawskiej Estrady ) to kupuje kawałki na audiojungle. Tak żeby mieć święty spokój ...

M - Pon 24 Wrz, 2012

To jest licencja na której możesz użyć swobodnie utworu tylko musisz wspomnieć twórcę w filmie. Jak wrzucasz na yt film to masz wybór albo ogólna licencja albo właśnie cc.
PieQt - Pon 24 Wrz, 2012

To co podlinkowal M, to nic innego jak portal łączący twórców z "potrzebującymi", twórcy dają utwor za darmo, pod warunkiem przestrzegania ich warunków licencji (do czego można utwor wykorzystać).
Fajne rozwiązanie,ale trzeba sprawdzić czy nie jest ograniczone terytorialnie (np. do usa)

Geko jak szukasz do komercyjnego filmu,to najlepiej zagrac cos samemu albo kupić za centy muze

M - Pon 24 Wrz, 2012

Rzeczywiście, ja bym poszedł za linkiem do Majka, kupił coś za 3 dolary i miał z głowy.
GeKo - Pon 24 Wrz, 2012

PieQt, Powiedzmy że ma być to w formie klipu, ale jednak będzie komercyjne bo będzie się tam przewijać moje logo, a nie chcę mieć problemów.
Bart - Pon 24 Wrz, 2012

GeKo, weź no się lepiej pochwal co to za film będzie.
was79 - Pon 24 Wrz, 2012

sasha grey podobno ma wystąpić
PieQt - Pon 24 Wrz, 2012

GeKo napisał/a:
PieQt, Powiedzmy że ma być to w formie klipu, ale jednak będzie komercyjne bo będzie się tam przewijać moje logo, a nie chcę mieć problemów.


to dla własnego spokoju kup jakiś kawałek, super hiper wypas to nie będzie, ale będziesz miał spokój. Na pewno znajdziesz jakąś muzę która będzie spoko.

Jak będziesz gadał z gościem od muzy, to powiedź, że potrzebujesz niewyłącznej licencji - niech sobie sprzeda ten kawałem ile wlezie, to znacząco wpływa na cenę i można na prawdę spoko muzę za centy kupić

są w PL strony z taką muzą, poszukam czy gdzieś nie mam takiej zapisanej na kompie

Jakarti - Wto 25 Wrz, 2012

GeKo,
przesliszmy to przy okazji filmu Clio i Rammsteina

mowie tylko i wylacznie o utworach, do ktorych licencje sprzedaje Universal Music Polska.
wybierz sobie jakis utwor z ich listy (ewentualnie o nią poproś chociaz pewnie jest gdzieś na stronie) napisz na adresy z PW i czekaj na wycenę.

pzdr :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group