To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

HydePark - Skok ze stratosfery

GeKo - Pon 15 Paź, 2012
Temat postu: Skok ze stratosfery
Patrząc po założeniach to cała masa rzeczy im nie pykła krotko mówiąc.


Temperatura: Miało być -23 stopnie było ledwie -2
Prędkość : Miało być 1236km/h było 1174km/h po czym przestano pokazywać skok by pokazywać salę kontrolną :wall: (Tak mozna już snuć teorie spiskowe) :rotfl:
Czas spadania: Miało być 5:36sek a było 4:06? jeśli dobrze pamiętam.

Na minus brak kamery bezpośrednio z lotu. Pokazywanie punkcika na ekranie niewiele wnosiło do oglądania tego.

Dziwne że w czasach takich mózgów i super komputerów tyle wyliczeń im nie siadło.

dzik - Pon 15 Paź, 2012

Z czasem swobodnego lotu to chyba z decyzji skoczka, relacjonował że bał się utraty przytomności.
zefir - Pon 15 Paź, 2012

troche się czepiasz, wyśrubowali wysokość na 39km a nie 36,5 to po pierwsze i temp rosła z każdym metrem już.

leciał 4:20, z czego swobodny lot determinuja warunki na jego wykonanie, a nim troche pokręcło :)

oficjalna zweryfikowana predkosc :373 metry na sekundę, czyli 1342,8 km/h :]

to sa dzisiejesze oficjalne newsy ;)

rozmawiałem jeszcze wczoraj przez chwile z kumplem ktory organizuje imprezy typu SkyDive i tylko powiedział mi jedno: walić rekordy, ale z tego kołowrotku w który on wpadł, wiele przypadków kończy się nieciekawie.


można wiele rzeczy przeliczyć ale średnio z przewidywaniem czegoś, co zrobili po raz pierwszy od dosyć długiego czasu na takim pułapie :faja:

Jakarti - Pon 15 Paź, 2012

zefir napisał/a:
troche się czepiasz

tez takie wrazenie odniosłem ale bez wiekszego znaczenia :)

Anonymous - Pon 15 Paź, 2012

zefir napisał/a:
z tego kołowrotku w który on wpadł, wiele przypadków kończy się nieciekawie.


Właśnie co z tą karuzelą? to było zamierzone czy tak pokręciło? Bo przy takich prędkościach i przeciążeniach to krew Ci zostaje w czubkach palców i głowie a to trochę wpływa na zachowanie przytomności ;D

no name - Pon 15 Paź, 2012

To on już wylądował ?
GeKo - Pon 15 Paź, 2012

Temp. rosła ale nie aż tak szybko ;)
Wiem, że się czepiam, ale chciałem trochę pojątrzyć bo przerwali w najciekawszym momencie jak rosła prędkość.

O kołowrotku czytałem wcześniej że to nieuniknione i że to bedzie jeden z najtrudniejszych etapów.
(po to miał ciśnieniowy uciskowy kombinezon aby z główki nie odpłynęło za dużo) :D

A co do utraty przytomności to na tej wysokości na której go otwarł, to chyba już mu to akurat nie powinno grozić. (Planowane 1500m)

Ogólnie szacun, w ciągu kilkunastu sekund nabrał niezłego speeda :D

Barejka - Pon 15 Paź, 2012

ponad tysionc w pół minety :D
Bart - Pon 15 Paź, 2012

no name napisał/a:
To on już wylądował ?


leci dalej, Maliniak go widział dziś rano nad Tarnowskimi Górami

no name - Pon 15 Paź, 2012

Bart, ale w lewo czy w prawo leciał ?
zefir - Pon 15 Paź, 2012

AleX_R53 napisał/a:
zefir napisał/a:
z tego kołowrotku w który on wpadł, wiele przypadków kończy się nieciekawie.


Właśnie co z tą karuzelą? to było zamierzone czy tak pokręciło? Bo przy takich prędkościach i przeciążeniach to krew Ci zostaje w czubkach palców i głowie a to trochę wpływa na zachowanie przytomności ;D


turbulencje podobno sa nie uniknione :faja: :faja:

co do tego w transmisji na zywo ktora i tak de facto byla opozniona podobno o 20sec ze wzgledu gdyby cos nie wypalilo, miały być pokazywane głownie ujecia z teleskopu, podobno maja zebrac materiały nagrane i dopiero to ogarniac w cos sensownego.

iQ - Pon 15 Paź, 2012

do tylu
Bart - Pon 15 Paź, 2012

Skręcał prosto, była mgła, słychać było strzały.
no name - Pon 15 Paź, 2012

Bart napisał/a:
Skręcał prosto, była mgła, słychać było strzały.

Dobrze że brzóz nie było

Mucha - Pon 15 Paź, 2012




Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group