To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Kulturka - [Książka] Co byście polecili na długie zimowe wieczory?

martin.h - Wto 28 Wrz, 2010

KonradMK napisał/a:
martin.h napisał/a:
Ja teraz powróciłem do Jacka Kerouac'a i jego najlepszej powieści "W drodze". Polecam każdemu kto nie czytał, świetna na wakacje i podróż.


ale bez dragów nie podchodź?


Bez dragów to "Ćpun" Burroughs'a :faja:
"W drodze" jest lajtowe, mało narkotyków, mało dziwek, możnaby zrobić z tego lekturę szkolną ;D

KonradMK - Wto 28 Wrz, 2010

o przypomniało mi się, do dragów polecam "Piórka" Jeffa Noona, uważanego za współczenego Philipa Dicka. Koleś jak Dick podobno pisze na dragach i o dragach (tytułowe piórka to dragi które biorą bohaterowie żeby przenieść się do równoległej rzeczywistości). Dobre SF.
martin.h - Wto 19 Paź, 2010

Aktualnie czytam "Z zimną krwią" Trumana Copote'iego. Gorąco polecam, to ten co napisał "Śniadanie u Tiffany'ego", aczkolwiek klimat zupełnie inny.

A moje pytanie dotyczy Cormaca McCarthy'ego, czytał ktoś może jego książki? Najbardziej znana w PL to ta na podstawie której nakręcono "No country for old men" braci Coen.

martin.h - Pon 13 Gru, 2010

Zachęcony opowieściami o kryminałach Krajewskiego postanowiłem sprawdzić ile w tym prawdy. Rozpocząłem od "Festung Breslau" i już wiem, że nie będzie to ostatnia książka Krajewskiego, którą czytam :)
Bart - Wto 14 Gru, 2010

jak przeczytasz to możesz pożyczyć :]
Bonczek - Wto 14 Gru, 2010

Przeczytałem Festung Breslau jak byłem w pracy w Norwegii w te wakacje - na prawdę wciągająca lektura :faja:
M - Wto 14 Gru, 2010

Fisting Breslau?
martin.h - Wto 14 Gru, 2010

Bart napisał/a:
jak przeczytasz to możesz pożyczyć :]


To nie moja własność tylko biblioteki, a książka już przeczytana ;)

KonradMK - Wto 14 Gru, 2010

Ja przeczytałem właśnie "First Blood" Davida Morrella. Polecam.
Bart - Wto 14 Gru, 2010

film lepszy ;D
KonradMK - Wto 14 Gru, 2010

Bart napisał/a:
film lepszy ;D


Gorszy. Czytałeś?

Bart - Wto 14 Gru, 2010

Ziom, ja mam pińcet pilniejszych książek do przeczytania niż "ostatnią krew" o przygodach walecznego komandosa, który kamieniami strąca helikoptery.
KonradMK - Wto 14 Gru, 2010

Bart napisał/a:
Ziom, ja mam pińcet pilniejszych książek do przeczytania niż "ostatnią krew" o przygodach walecznego komandosa, który kamieniami strąca helikoptery.


czyli nie czytałeś. film i książka różnią się znacznie. wiesz, że książce Rambo ginie na końcu zabity przez kapitana Trautmana? Ginie również policjant który go ściga (weteran wojny w Korei). Książka to psychologiczny obraz obu bohaterów i konfrontacja dwóch światów, nie jest może porywająca ale to tylko nowela z 1972 roku, przypadkiem przerobiona na film akcji. Mi się bardzo podobała mimo że mam też inne rzeczy do czytania np nudny jak flaki PMBOK.

M - Wto 14 Gru, 2010

Bard, możesz polecić jakieś ciekawe dźwięko-książki?
Bart - Wto 14 Gru, 2010

Szwejka się bardzo dobrze słucha, czytającym jest Zamachowski :>
Jak mało jeździsz to starczy na wiele dni.


Bardzo lubię wracać do Witkowskiego (ale pewnie z powodu jego orientacji nie będziesz zainteresowany :> ) - swoim przegiętym głosikiem czyta własne powieści - mam na audiobookach Lubiewo i Barbarę Radziwiłłównę z Jaworzna Szczakowej.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group