To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Jaki olej do silnika?

dr0ps - Śro 03 Kwi, 2013

S2WED napisał/a:
M napisał/a:
Jest różnica pomiędzy czarną smołą po upalaniu a przejrzystym olejem o barwie bym powiedział bursztynowej. Wiem co się działo z VR1 Valvo np.
Do tego ubytek oleju - jak hondziarz nie widzi ubytku po dawaniu w pizdę to wiedz że coś się dzieje.

A co działo się z Valvo? :>

Hmm, a gdybym jednak uparł się na ten Motul, to co radzicie ?

Pozatym biorąc pod uwage to co napisałem powyżej, czyli przebieg, rodzaj oliwy dotychczas itd. co zalewać, 5W40 czy 10W40 ?

A przy okazji czy ktoś zna LIQUI MOLY MoS2-Leichtluf 10W-40 z dwusiarczkiem molibdenu?
Jakieś opinie?

Lej MOTULA i się nie zastanawiaj.
Stosunek jakości do ceny naprawdę b.dobry.
Ja w W saxo wcześniej miałem Castrola Edge Sport 0w40 po upalaniu znikał w oczach i grzał się niemiłosiernie.
Zmieniłem na MOTUL 81000 nie wiem dokładnie jakie oznaczenie, zmieniłem tylko parametry na 5W40 żeby był troszkę gęstszy.
Auto ładnie trzyma temperaturę, nie grzeje się i olej przestał znikać.
Millers jest bardzo dobrym olejem ale cenowo to nie ta półka co MOTUL

S2WED - Śro 03 Kwi, 2013

Napisałem do Vlodka w sprawie Millersa, ale Motul cały czas jednak chodzi mi po głowie....
Macie jakies sprawdzone żródło MOTULA w stolycy?

anjas - Śro 03 Kwi, 2013

Nie, ale mamy sprawdzone źródło Millersa :d
M - Śro 03 Kwi, 2013

+1
Jakarti - Śro 03 Kwi, 2013

anjas napisał/a:
Nie, ale mamy sprawdzone źródło Millersa :d

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

S2WED - Śro 03 Kwi, 2013

anjas napisał/a:
Nie, ale mamy sprawdzone źródło Millersa :d

:lol2:

was79 - Śro 03 Kwi, 2013

Na allegro motula proponuje brać od tego: http://allegro.pl/show_user.php?uid=12038671
albo tej hurtowni z Mysłowic http://lucart.pl/kontakt.html (tez sprzedają na alle)

S2WED - Śro 03 Kwi, 2013

A Jaro Oil z Wawki? Mam nawet blisko jeden serwis ich, więc nie musiałbym kombinować z wysyłką...
Rasputin - Śro 03 Kwi, 2013

Dwie strony o oleju a i tak wybrałeś Motula :wall: To po co pytasz jak i tak masz swojego faworyta którego nie zmienisz?"
BTW lej Motula ze sprawdzonego źródła i bedzie git. To doby olej(oczywiście nie tak jak Millers) :rotfl:

zefir - Śro 03 Kwi, 2013

ja uzywam x-cess 8100 w hondzie i polecam :faja:
S2WED - Śro 03 Kwi, 2013

Rasputin napisał/a:
Dwie strony o oleju a i tak wybrałeś Motula :wall: To po co pytasz jak i tak masz swojego faworyta którego nie zmienisz?"
BTW lej Motula ze sprawdzonego źródła i bedzie git. To doby olej(oczywiście nie tak jak Millers) :rotfl:

Jeszcze nie wybrałem, na razie pisze też równolegle na pw z Vlodkiem w temacie Millersa...

A ktoś ogarnia czym się te motule qfa różnią? X-cess, X-clean, X-cośtam.... ? :/

was79 - Śro 03 Kwi, 2013

x-clean jest lepszy x-cess
Bart - Śro 03 Kwi, 2013

chłopcy, Wy serio wierzycie w cudowne właściwości Millersa czy to takie śmiechy?
W paru samochodach mam zalanego Millersa (XFD), nie widzę ŻADNEJ różnicy między XFD a innym markowym olejem tej klasy. A Millersa wybrałem bo:
1. nikt mnie nie oszuka, nie sprzeda mi podrabianego oleju
2. dostaję dobrą cenę
3. zarabia na tym znajomy.

Jakarti - Śro 03 Kwi, 2013

Bart napisał/a:
2. dostaję dobrą cenę

mozesz juz to wykreslic :D

GeKo - Śro 03 Kwi, 2013

Bart, W Clio poza cichszą pracą nie zauważyłem różnic, ale 2 znajomych leje do olejożernych TFSI i każdy potwierdza że mniej żłopie tego oleju.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group