To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

HydePark - Robimy się na Kate Moss

GeKo - Wto 17 Sty, 2012

zefir napisał/a:
bo opiera sie wszystko na aktywnosci fizycznej, i zeby przyjmowac mniej kalorii dziennie niz sie spala


Czyli dieta MŻ WR.

Wysiłek fizyczny nie powinien sie też odbywać codziennie tylko przynajmniej z jednodniową przerwą.

no name - Wto 17 Sty, 2012

kamil napisał/a:
i zrobić badania krwi, których nie cierpię :(

By było skuteczne to niestety trzeba :/

Mam przykład mojej mamy która zawszę była szczupłą osobą
ale przez wiek i zmiany w organizmie sporo przytyła,
dietetyczka dobrała idealną i zdrową dietę która skutecznie
podziałała.

zefir - Wto 17 Sty, 2012

GeKo napisał/a:
zefir napisał/a:
bo opiera sie wszystko na aktywnosci fizycznej, i zeby przyjmowac mniej kalorii dziennie niz sie spala


Czyli dieta MŻ WR.

Wysiłek fizyczny nie powinien sie też odbywać codziennie tylko przynajmniej z jednodniową przerwą.


dokladnie :) co dwa dni trening po min 1,5h

plus granie na move przed ps3 (polecam the fight) :)

GeKo - Wto 17 Sty, 2012

zefir, Taka stara zasada ogólnie aby serce i płuca było zdrowe i dotlenione to 3x30x130
3 x w tygodniu
po 30 min
przy tętnie powyżej 130, ale w okolicach.

was79 - Wto 17 Sty, 2012

Warto dla pływajacych przytoczyć jeszcze zasady pływania zdrowotnego wg Firsowa:
Cytat:


•pływać można dowolnym stylem w umiarkowanym tempie bez przerw odpoczynkowych

•pływanie zdrowotne przynosi efekty po 2 – 3 treningach w tygodniu, jednak jego pozytywne oddziaływanie na organizm znacznie się zwiększa w momencie, gdy w tygodniu odbywa się 4 – 5 zajęć z pływania zdrowotnego

•najkorzystniejsze dla zdrowia jest pływanie kraulem na piersiach oraz stylem klasycznym („żabką”), w dalszej kolejności jest to kraul na grzbiecie i pozostałe sposoby elementarne

•koniecznie należy przestrzegać zasady systematyczności oraz stopniowania trudności (pływanie od odcinków krótkich do długich i od pływania wolnego do szybkiego)

•po wdrożeniu do pływania zdrowotnego Firsowa, w celu uatrakcyjnienia zajęć, możliwe jest zwiększenie szybkości pływania o około 10% dla osób do 50 lat (dla byłych pływaków do 70 lat) oraz uwzględnienie w trakcie pływania przyśpieszeń na 50 metrowych odcinkach, a także wykonywanie skoków do wody, nurkowanie, pływanie z płetwami, pływanie głębinowe, itp.

•przed rozpoczęciem treningów w wodzie należy bezwzględnie poddać się badaniom lekarskim w celu orzeczenia braku przeciwwskazań do treningu pływackiego

•pływanie w szybkim tempie dopuszczalne jest u osób w wieku do 50 lat (dla byłych pływaków granica ta wynosi 60 lat)

•w momencie pojawienia się w trakcie pływania symptomów przemęczenia (utrudnione oddychanie, ucisk na klatkę piersiową, duszność, oznaki wychłodzenia organizmu, obniżenie komfortu psychicznego), należy natychmiast przerwać pływanie, a gdy zaburzenia nie ustąpią, powinno się niezwłocznie udać do lekarza, w celu przeprowadzenia koniecznych badań i konsultacji

Optymalne dystanse pływania zdrowotnego:

•dla osób w wieku 13 – 51 lat: > 1000m

•dla osób w wieku 51 – 60 lat: 800 – 700m lub 45 – 50 minut pływania

•dla osób w wieku 61 – 70 lat: 600m – 500m lub 25 – 30 minut pływania

•dla osób w wieku ponad 70 lat: 400 – 300m

Normy czasowe dla 1000m dystansu:

•spokojne pływanie: 50 minut (około 100 uderzeń serca/minutę)

•pływanie w średnim tempie: 40 minut (około 120 uderzeń serca/minutę)

•pływanie w szybkim tempie: 30 minut (około 130 uderzeń serca/minutę)

Obowiązkowego pomiaru tętna podczas pływania zdrowotnego należy dokonać: przed pływaniem, bezpośrednio po przepłynięciu dystansu, a także w 1, 3 oraz 5 minucie po zakończonym pływaniu. Tętno powinno wrócić do normy (70 – 72 uderzenia serca/minutę) po około 5 minutach od wyjścia z wody.

zefir - Wto 17 Sty, 2012

no to mysle ze zachowane jak plywam, tudziez biegam na biezni,

jak sie wspinam i mnie ktos asekuruje po raz pierwszy, to przy opuszczaniu mam tetno pod 300 chyba :D

Bonczek - Wto 17 Sty, 2012

Niemy we wrześniu akurat byłem po wakacjach w norwegi i miesiącu melanzu więc może troche bardziej suchy byłem niż zwykle :)
Jacek - Wto 17 Sty, 2012

jak słodko się zrobiło :] widzicie da się normalnie dyskutować a nie obrażać, szczekać i tematy kolejne zamykać.

was79 - Wto 17 Sty, 2012

:*
zauważ, kto założył ten temat :faja:

Cartoon - Wto 17 Sty, 2012

zefir napisał/a:
(polecam the fight) :)


+1
Wszystkie imprezy ukończone na max gwiazdek ;D

Jacek - Wto 17 Sty, 2012

:*

Bart - Wto 17 Sty, 2012

was79 napisał/a:
:*
zauważ, kto założył ten temat :faja:


w nagrodę wypłacam 2 pomuki w moich tematach!

Jacek - Wto 17 Sty, 2012

+1
GeKo - Wto 17 Sty, 2012

zefir napisał/a:
jak sie wspinam i mnie ktos asekuruje po raz pierwszy, to przy opuszczaniu mam tetno pod 300 chyba
To używaj grigri, Raczej ciężko coś na tym spierdzielić, choć ja osobiście nie lubię tego urządzenia..
Anonymous - Wto 17 Sty, 2012

GeKo napisał/a:
zefir napisał/a:
jak sie wspinam i mnie ktos asekuruje po raz pierwszy, to przy opuszczaniu mam tetno pod 300 chyba
To używaj grigri, Raczej ciężko coś na tym spierdzielić, choć ja osobiście nie lubię tego urządzenia..


tez nie lubie,kiedys mi narobiło zimą kłopotów,wogóle te wszystkie nowoczesne przyrządy do asekuracj/zjazdu/podchodzenia są jakies z dupy



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group