To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

HydePark - Dupowóz zimowy - temat eskpercki

Anonymous - Pią 06 Wrz, 2013

900 albo 1100,700 odpuść
roj - Pią 06 Wrz, 2013

no to seja albo mniej klaustrofobicznie lanosa/astrę w gazie (o ile znajdzie się niezardzewka) ale wybór w wawie duży, nawet w takich kwotach.
Kamill - Pią 06 Wrz, 2013

W 900cc rozrząd na łańcuchu, silnik w zasadzie bezobsługowy, standard to walący olej z pod pokrywy zaworów, uszczelka to grosze. Po wawie nie było nigdy tak żebym zamulał w normalnym ruchu, wyglądało to raczej tak że ruszałem i jechałem szybciej niż 70% aut, a czasami nawet więcej. Na trasie spokojnie 110 można jechać, a zdarzało mi się z Ryki-Wawa przelecieć non stop 130-140 w niecałą godzinę.
Wahacze kplt z gumamai sworzniami itp 65zł/szt, droższy jest remont tylnej belki bo trzeba zdejmować całą, tlumik z rurą też jakieś grosze.

Problem jest z zakupem bo są jakieś mafie sc i cc, wszystko co sie pojawia szczególnie jakieś podziadkowe są momentalnie skupowane przez handlarzy.
Ja jak wystawiłem swojego to miałem pierwszy tel jak po zamieszczeniu otomoto pokazywało że jeszcze nie ma takiego ogłoszenia ;)

Jeżeli sej albo cc było walone to w 90% naprawa była wykonana chałupniczo.
Rdzewieje głownie w bagażniku na połączeniu podłogi i zakoli, oraz punkty lewarowania przy przednich słupkach zaraz za progiem w stronę wydechu.

Czesto jest problem z tylnymi hamulcami, albo się reczny blokuje albo korektor siły hamowania potrafi wariować i tył blokować.
Wycieraczka tylna to standard ze nie działa albo jej już nie ma, warto sprawdzić olej w skrzyni bo jak są wywalone manszety na przegubach wewnętrznych to one uszczelniają skrzynie i tamtędy ucieknie olej.
Ogrzewanie u mnie działało jak piekło, nagrzewał sie moment, nic nie parowało, nie trzeba było skrobać czy wycierać szyb, oczywiście warto mieć gumowe chodniczki.

Szczerze to jak by był bezpieczniejszy to pewnie bym kupił seja drugi raz.

pablonas - Sob 07 Wrz, 2013

Kamill napisał/a:
droższy jest remont tylnej belki bo trzeba zdejmować całą, tlumik z rurą też jakieś grosze.


Małe sprostowanie. Tam nie ma belki tylko dwa wahacze, w każdym po dwie tuleje. Razem 4 tuleje po ~40 pln sztuka.

Co do reszty się zgadzam. SC/CC przejął pałeczkę najtańszego w utrzymaniu auta po Maluchu.

Taka jeszcze ciekawostka. Silnik Fire 1,1 jest na pasku rozrządu ale jest bezkolizyjny. Tyle, że luzy zaworowe są już regulowane, a w 899 na łańcuchu jest hydraulika.

Kamill - Sob 07 Wrz, 2013

pablonas napisał/a:
Kamill napisał/a:
droższy jest remont tylnej belki bo trzeba zdejmować całą, tlumik z rurą też jakieś grosze.


Małe sprostowanie. Tam nie ma belki tylko dwa wahacze, w każdym po dwie tuleje. Razem 4 tuleje po ~40 pln sztuka.

Co do reszty się zgadzam. SC/CC przejął pałeczkę najtańszego w utrzymaniu auta po Maluchu.

Taka jeszcze ciekawostka. Silnik Fire 1,1 jest na pasku rozrządu ale jest bezkolizyjny. Tyle, że luzy zaworowe są już regulowane, a w 899 na łańcuchu jest hydraulika.

Tak tam są wahacze i dlatego tak fajnie sie prowadzi, ale one siedzą w belce ;)

Anonymous - Sob 07 Wrz, 2013

Tez CC bardzo miło wspominam,to fajne fury som
Cartoon - Sob 07 Wrz, 2013

przecież ostatnio kupiłeś drugiego rexa ;)
mi - Sob 07 Wrz, 2013

eksperckość tego tematu wypala oczy!
Bonczek - Sob 07 Wrz, 2013

Cartoon napisał/a:
przecież ostatnio kupiłeś drugiego rexa ;)


Dzisiaj już będzie leżał na ziemi, więc daleko nie pojedzie :rotfl:

Bonczek - Sob 07 Wrz, 2013

mi napisał/a:
eksperckość tego tematu wypala oczy!


Dziękuje, to dla mnie kąplemęt jako autora :]

Anonymous - Sob 07 Wrz, 2013

huj nie eksperty,nikt mi nic o s2000 nie napisał,przenosze pytanie do głównego eksperckiego tematu
Bonczek - Sob 07 Wrz, 2013

Dobra to ja wnioskuje, że SC 900 będzie idealnym wyborem aby przejechać 10km w korku w zimie :]

Temat wyczerpany.

M - Sob 07 Wrz, 2013

Również po mieście jeżdzę sc900 ale wydaje mi się że trochę to zamula jednak. 1100 byłby ideałem imho.
Anonymous - Sob 07 Wrz, 2013

trzeba było brac ode mnie SCS z klimą za 2k podszedł do małej naprawy blacharskiej był :D
Bonczek - Sob 07 Wrz, 2013

Nie widziałem, że masz ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group