To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Kulturka - [architektura]

Anonymous - Pią 07 Mar, 2008

Selfriges Birmingham:





Anonymous - Pią 07 Mar, 2008

to za co mozna ewentualnie szanowac merca:

Mercedes Benz Museum, Stuttgart:









GOKART - Pią 07 Mar, 2008

Fajne to sklepienie i pomysł na umieszczenie toru wyścigowego na którym prezentowane są wyscigowe oldtimery marki. Dizajn mają opanowany to fakt.
Anonymous - Śro 12 Mar, 2008

Prada Aoyama Epicenter, Tokyo






Vlodarsky - Śro 12 Mar, 2008

jak regał na wino wygląda
Anonymous - Śro 12 Mar, 2008

wystarczy pojechać do Berlina tam jest dużo dobrej nowoczesnej architektury

a polecam obejrzeć ten watek :)

http://forum.muratordom.p...ht=architektura

Anonymous - Śro 12 Mar, 2008

to prawda, niemcy dosc dobrze w to weszli...

to forum spoko, ale niestety ja jestem zepsuty juz i malo co robi wrazenie. Mam takiego znajomego architekta w san diego ktory mnie tym wszystkim zarazil.

http://wallacecunningham.com/ to jego strona. Ostatnio skonczyl robic dom gosciowi ktory zalozyl DC shoes bo niedawno sprzedal firme chyba quiksilverowi i postanowil sie ustatkowac w malibu :) , oprocz tego tez Edge'owi z U2. Moc go kiedys zatrudnic jest to jeden z dwoch powodow dla ktorych warto by bylo miec cos na koncie kiedys :) oczywiscie jaki jest ten drugi powod to sie domyslacie :)

zrobilem kilka screenow ze strony (ale ogolnie ja polecam) mistrzostwo swiata. niektore rzeczy ciezko sobie wyobrazic z samych zdjec

ten dom stoi na najmodniejszej ulicy w san diego przy oceanie, widok z ulicy skromny:


wchodzac do jednego z domow to co widzisz po przejsciu przez brame, zaczyna sie spokojnie, ale po sciance po lewej stronie scieka woda:


a to widok juz z drugiej strony: sciezka wyrasta z pod basenu ktory nie ma krawedzi (wodospadzik) jeden z wielu basenow w charakterystycznym stylu Wally'ego



widok jak wchodzisz do innego domu, zobaczcie odbicie w wodzie:


do okola basenu jest sciezka ktora przechodza goscie wchodzac do domu:


salon (wg architekta - najlepiej jak dom jest taki jakby go nie bylo i jakbysmy mieszkali na dworze)


basen i taras

Anonymous - Śro 12 Mar, 2008

efekt odbić w wodzie jest rewelacyjny, fantastyczna architektura ale nie na nasze polskie realia :)

no cóż trzeba zamieszkać gdzieś w ciepłym klimacie na wzgórzu z widokiem na otwartą przestrzeń .... :)

Anonymous - Śro 12 Mar, 2008

dokladnie, tym samym sie martwie, ale zrobil jeden dom gdzies gdzie jest zimno i jest fota ze sniegiem, ale nie bylem tam.. tylko ciekawe czy tacy fajni zlodzieje tam sa co u nas...



zawsze chcialem miec dom caly w obrazach i rzezbach a tutaj tak naprawde zbyt wiele sie nie daje przez jego dbalosc o detale.

tutaj przejsc sie po schodach albo wygladnac przez okno to jest juz przezycie estetyczne

Schopenhauer powiedzial ze obcowanie z muzycznym dzielem sztuki to krotka chwila swietowania. Zgadzam sie, w 100% ale niestety musze zdradzic swoja dziedzine z architektura i przyznac sie ze jak bylem w kilku z tych domow to dostawalem tam... przezycia estetycznego zeby nie powiedziec orgazmu ;) dodac jeszcze opad szczeny, zajebiste garaze z nadzieniem i juz jestesmy w... (yy.. domu? chyba..) dupie.... :)

schody

okno

prawie sciana




ps. kazdy dom jest stawiany tak zeby wschodzace, zachodzace slonce dawalo takie i takie swiatlo, promienie, katy padania codziennie itd itp.

Anonymous - Śro 12 Mar, 2008





kilka pomyslow:





metalowy model na tekturowej symulacji terenu:

symulacja:


a tutaj jeszcze takie pomysly na budynki:



Anonymous - Śro 12 Mar, 2008

to już jest architektura przez duże A, gdzie koszty budowania schodzą na drugi plan,
to są wspaniałe obiekty, gdzie człowiek będąc przyzwyczajony przez całe życie że jak wchodzi do domu to ma na wprost przysłowiowy kibel, tam dostaje małego szoku przestrzeni i rozmachu czy sposobu w jaki są projektowane pomieszczenia, salony sypialnie etc ze zróżnicowaniem poziomów , przeszkleniami itd to jest ciężkie do uzyskania dla przeciętnej osoby która chce budować dom i liczy się z kosztami,, zwłaszcza w polsce, mi np, bardzo podobają się minimalistyczne bryły obiektów, np w swoim zarysie projektowym mojego domu mam prosta bryłę 12x8 z 2spadowych dachem pokrytym rąbkiem tytanowym i wszędzie są narożne panoramiczne okna, zobaczymy jak mi to wyjdzie w praktyce bo to długa droga do zrealizowania :)

Anonymous - Śro 12 Mar, 2008

powodzenia! kasa kasa ale pomysl jest tez niedoceniany. Ile jest domow niby na bogato a tak bez sensu ze sie plakac chce. o zlotych kiblach nie wspominam. Rob stary goly beton. to jest to. Ja tak bede kiedys mial :) beton, kamien, szklo, drewno i obrazy. styka :) karimatke se walne na srodku, fenderka w rogu i juz. Znam goscia ktory na kupil mieszkanie na ursynowie w nowym budynku, ale wykonczone. otynkowane, podlogi, drzwi i klamki. Robotnicy byli w takim szoku ze on chce ten tynk zrywac ze powiedzieli ze tego nie zrobia i musial innych wolac :)

taki beton to jest to


ps. zobacz pierwsze foty na pierwszej stronie :)

Anonymous - Śro 12 Mar, 2008

:) betonowe ściany mają inna akumulacyjność cieplną nie na nasze warunki i nie oddychają jak ceramika wypalana :) interesowałem się tym, też mi się podobają wylewane z surowego betonu ale też i nie jest to tanie :)

dokładnie, większość naszych domów w Polsce to albo ala dworki albo klocki szaroburw gdzie jak jest osiedle to każdy piękniejszy od drugiego, co zobić takie mamy realia , gusta możliwości i poczucie estetyki,

są ładne domki ale są i pojechane nawet u nas , jeden jest pojechany pod Otwockiem w Józefowie , sam architekt sobie go buduje, zaprowadził mnie tam mój przyjaciel arch. który mi projektuje, i byłem w szoku, ciężko będzie mi go opisać ale dom składa się z 2 części pierwsza to jest duża kostka o wymiarach chyba 8x8x8 i obłożona w konstrukcji drewnianej , wyłożona na takich półkach gałęziami , wygląda to nieźle bo jest to w lesie, i cała w środku jest pusta z każdej strony ma wąskie długie okna pionowe o szerokości z 2-3m i jest to jeden wielki salon a druga część to sypialniana, jakieś poziomy zaokrąglenia, zupełne przeciwieństwo pierwszej, ale wszystko się łączy , niesamowite trzeba zobaczyć mogę zaznaczyć na mapie w googlu jak chcesz to możesz podjechać i zobaczyć

Anonymous - Śro 12 Mar, 2008

jak sam sie nie wybierasz/nie masz fotek to wal moze kiedys bede w poblizu :)

a ogolnie w warszawie najbardziej temu znajomemu podobal sie BUW.

Bad-i - Śro 12 Mar, 2008

kurcze wszystko ladnie i wszytko pieknie...........ale sa pewne ale

Jak budowalem swoj dom to moja architekt (oczywiscie nie taka jak twoj przyjaciel ;) ) wymyslala mi przepiekne i cudowne rozwiazania ale nie nadajace sie do uzytku.

Sam kiedys chcialem miec super bajer i pewne rzeczy da sie tak zrobic.... niestety dla samego przykladu - schody bez barierek sa nie praktyczne a wrecz niebezpieczne ;)

Szkoda ze na takie rozwiazania nie ma innych patentow - no chyba ze gleboki basen pod schodami :D



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group