To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

HydePark - Modern Home Design - fotoblog na FB

anjas - Czw 01 Mar, 2012

martin.h napisał/a:
idź w bloga bo można na tym zarobić


jak? ;)

no name - Czw 01 Mar, 2012

anjas napisał/a:
jak?

Reklamy ?

martin.h - Czw 01 Mar, 2012

Poprzez reklamy, testy itp. Przynajmniej w branży odzieżowej tak jest, a podejrzewam, że w tym co robi Cartoon tez można przygarnąć trochę gotówki.
anjas - Czw 01 Mar, 2012

pytam jak zarobić więcej niż 100zł rocznie :D
siema - Czw 01 Mar, 2012

Bonczek napisał/a:
siema, rozwiń to ja bym sobie profil z CRX`em przerobił osobno na blog`a :)

Zakładaj konto na jakimś hostingu Wordpress'a gdzie będziesz miał możliwość podłączenia własnej domeny i eksportu danych z bazy danych i zaczynaj żmudny proces migracji ;)
Właśnie dlatego na miejscu Cartoon'a zastanowił bym się co zamierza ze swoim projektem zrobić w przyszłości.
Za Fejsem przemawia z pewnością możliwość szybkiego wdrożenia pomysłu w życie i początkowo szybki przyrost użytkowników.
Tylko jakie są perspektywy? Co gdy wszyscy znajomi królika już zalajkują? Co z jakością takich lajków? Jak zdobyć kolejnych odbiorców, przecież działamy cały czas tylko w obrębie FB. Dodatkowo, gdy dojdziemy już do wniosku, że jesteśmy na tyle duzi, że warto od naszej pracy odcinać kupony stawiamy się w pozycji niewiele lepszej niż dopiero co startujący serwis o podobnej tematyce, gdyż:
- Wszyscy linkowali do treści na FB, więc dla wyszukiwarek jesteśmy warci 0
- Cały kontent jest na FB i przenieść go nie będzie sprawą banalną, a skopiowanie np. komentarzy do nowego bloga wręcz niemożliwe
- Część naszych ciężko zdobytych użytkowników nas porzuci, gdyż wolą dalej korzystać z FB

Generalnie rzecz biorąc wszystko zależy co się zamierza osiągnąć. Dobrym przykładem jest tu projekt odbudowy CRX przez Bączka, który nieźle pasuje do FB. On zapewne nigdy nie będzie miał nawet 10.000 odwiedzin/miesiąc, co pozwoliło by zarobić więcej niż 100 zł Anjasie ;)
Na miejscu Cartoona szedł bym jednak w niezależnego bloga, bo jeśli faktycznie ma serce do jego prowadzenia, to ma jakieś perspektywy.
Takie moje zdanie na ten temat.

Cartoon - Pią 02 Mar, 2012

już mnie prawie przekonałeś ;)
anjas - Pią 02 Mar, 2012

siema napisał/a:
On zapewne nigdy nie będzie miał nawet 10.000 odwiedzin/miesiąc, co pozwoliło by zarobić więcej niż 100 zł Anjasie


Siema, piszesz o teorii czy o praktyce?
W teorii OK, w praktyce nie jest tak słodko.
Miałem do czynienia z róznymi portalami, również takimi, które miały zdecydowanie więcej niż 10 000 userów miesięcznie i z zarabianiem na reklamach nie było słodko.
Ale oczywiście życzę powodzenia :)

Cartoon - Pią 02 Mar, 2012

anjas, jeśli zrobię jakąś stronkę to raczej hobbistycznie ;) nawet jeśli będę musiał do tego dokładać ;) na zysk nie liczę, chyba, że sam zacznę robić projekty wnętrz i będę się na niej reklamował :D
anjas - Pią 02 Mar, 2012

Cartoon napisał/a:
anjas, jeśli zrobię jakąś stronkę to raczej hobbistycznie nawet jeśli będę musiał do tego dokładać na zysk nie liczę


i to jest słuszne podejście. Nie daj się zwieść kolorowym obrazkom o zarabianiu kroci na reklamach serwisu, który ma 500 userów dziennie :) .

Co nie znaczy, że taki serwis nie pomoże np. zbudować społeczności - a to jest realną wartością i spokojnie może się w przyszłości przełożyć na biznes.

siema - Pią 02 Mar, 2012

Z praktyki. Te 10.000 odwiedzin miesięcznie pozwoli zarobić więcej niż 100 zł (o których pisałeś) rocznie! Stąd ";-)" na końcu zdania :D
By zacząć myśleć o poważniejszym zarabianiu, to IMHO 1.000.000 odwiedzin miesięcznie, wtedy można liczyć na ok. 1.000 zł/m. z reklam. Branża w którą pakuje się Cartoon jest jednak o tyle fajna, że jak będzie miał trendseterskiego dobrze wypozycjowanego bloga, pojawią się zlecenia na artykuły na zamówienie- i z tego może być przyzwoita dodatkowa kasa.
W każdym bądź razie długa droga do przebycia. Jeśli ktoś nie ma samozaparcia na działanie rok czasu zupełnie non-profit, to niech odpuści. Albo inaczej, niech nie liczy, że może coś zarobić i traktuje to hobbystycznie.

Cartoon - Pią 02 Mar, 2012

Dodałem nowy dział zdjęć- Sypialnia ;)

Tak z ciekawostek, w statystykach mam info dla 129 użytkowników- niespełna połowa jest z Polski :)

61 Polska
8 Brazylia
7 Egipt
6 Serbia
6 Włochy
5 Hiszpania
5 Portugalia
3 Macedonia
3 Maroko
3 Stany Zjednoczone
3 Niemcy
3 Francja
2 Malezja
2 Iran
2 Szwecja
2 Korea Południowa
2 Algieria
2 Turcja
2 Japonia
2 Republika Czeska

Cartoon - Pią 02 Mar, 2012

http://modernhomedesign.pl/
Wersja testowa ;)
Galeria w przyszłości może zostać podpięta jako część większej strony, albo bloga...
muszę jeszcze wrzucić foty z drugiego kompa, skopiować źródła plików, dodać tagi itd :jupi:

Jakarti - Pią 02 Mar, 2012

kurde,
ciekawy temat. to wszystko co tutaj zostalo poruszone, nie same meble.

ale po kolei..
zarabianie w Internecie.
siema,
gdzie pracujesz? co robisz zawodowo? ew. skad takie wnioski - ciekawosc nie przypi erd alanie sie :)
po 1: 10 000 uu (uzytkownikow) to nie tak mało.. na takiej stronie kazdy z uzytkownikow generuje po 10 albo i wiecej odslon wiec z iloscia odslon nie ma problemu bo kazdy przeglada. niestety tepaki z reklamy wymyslili ograniczenie wyswietlenia reklamy do 1 uzytkownika wiec wracamy do punktu wyjscia czyli 10 000 uu.
nie rozpisuje cen/zasad itd bo to nie jest wazne. z 10 000 uu z miesiecznej kampanii witryna zarobi jakies 50/90 zł. od tego trzeba odjac koszty.
co to jedna kampania..
to mega duzo bo najczesciej kampanie sprofilowane np na wykonczenia wnetrz itp sprzedawane są w pakietach. a te są jeszcze tańsze i na witryne przypada jeszcze mniej kasy. raczej grosze/ pojedyncze zlotowki.
o autorskich artykułach itd nawet nie pisze bo to jakby n-ty poziom wtajemniczenia. trzeba mieć na prawdę mega renome żeby u Ciebie ktos wydał 1000 zł na artykuł.

w takiej sytuacji zarabianie na reklamie chyba wyglada troche inaczej :D sluchajcie Anjasa!! powiadam Wam.

generalnie to dobry interes ;)
wymyslec np takie demotywatory.. chyba prostszej rzeczy nie ma :D

jest jeszcze bardzo wazna kwestia dostępnosci FB!! (PP nie zrozumie :D :D :D )
design mozna by podzielic na 2 grupy. jedna tych co sie po prostu tym interesuja (raczej niewielka, wąska ale bardzo wazna - powiedzmy trendsetterzy) i druga czyli Ci co interesuja się bo coś bedą ogarniac w domu/mieszkaniu (duża grupa, duży potencjał, naśladowcy )
na strone www mozna wejsc

- z polecenia
- z googla
- z dupy/ przez przypadek

ogromną zaletą FB jest to, żedostajemy info prawie wylącznie od naszych znajomych i fejsbunio podpowiada i zajawia ich zainteresowania/ fanpage itd. nie trzeba niczego szukac, kombinowac, pytac.. jak chcemy to po prostu wchodzimy na Modern Home Design bo wlasnie wrzucili jakies fajne foty. widzimy je "przy okazji" aktualizacji swojego profilu/wall'a czyli de facto przy kazdym odswiezeniu strony. w przypadku strony dziala to zupelnie inaczej poniewaz trzeba do niej dotrzec.. a jak juz jestesmy to moze nam sie nie spodobac. na FB mamy projekty kuchni czy sypialni saute ;) od razu, bez szukania.

podsumowujac:
na poczatek FB jest lepszy ;) mozna sobie wybadac co tam ludzie lubia, co ich interesuje,. mozna wejsc z nimi w interakcje. jak zdobedziesz kilka tys. lajków to mozna sie pokusic o promowanie swojej strony. jednak warto pamietac ze tylko czesc FB uzytkownikow z niej skorzysta poneiwaz to czego potrzebuja maja pod reka , na FB.

a zarabianie na reklamie to dopiero kolejny etap.. :)
sorry za wywód :)

speed555 - Pią 02 Mar, 2012

wlasnie polubiłem:) w przyszłym roku mam plan zacząć budowac domek więc się przyda:)
siema - Pią 02 Mar, 2012

Jak wytrzeźwieje, to coś mądrzejszego napiszę, ale podstawowa sprawa: nie mylmy tutaj odsłon, użytkowników i unikalnych użytkowników.
Ja śmiałem się, że ponad 100 zł rocznie można zarobić przy 10.000 odsłon miesięcznie, nie uu. Jest dokładnie jak Jaka pisze, czyli jeden uu generuje ok. 10 odsłon. Przeliczając to na uu wyjdzie więc ok. 1.000 uu/m. Generalnie jak sobie przeliczycie, to obaj piszemy o podobnych poziomach odsłon/uu/pieniędzy.
Taką ilość odsłon rozpatrujemy tylko w ramach żartu zapoczątkowanego przez Anjasa :)
Jeśli ktoś faktycznie myśli o zdobyciu takiej publiki, lepiej nic nie robić. Jak już pisałem- w mojej opinii projekt z ilością odsłon mniejszą niż milion miesięcznie to cel minimum (1.000.000 odsłon/m=100.000uu/m=3.300uu/dzień). Chyba widać, dlaczego rozkręcanie czegoś tylko w oparciu przez FB może być problemem.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group