To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

HydePark - ZUS srus podatki

M - Wto 29 Sty, 2013

Kazdy sobie tam placi gdzie uwaza.
dzik - Wto 29 Sty, 2013

Jakarti napisał/a:

oooo mainstream: http://www.wprost.pl/ar/384831/Biedaemeryci/


Tylko trzeba się wczytać w detale, ostrzegają tych co płąca minimalne składki, czyli w praktyce większość samozatrudnionych. Jak ktoś ma dobry etat to będzie więcej.

Najbardziej mnie rozwala mnogość gówniatych tekstów typu "w uk płacisz 15 funtów a później masz 10kPLN emerytury po 15latach". Można się posrać ze śmiechu. Szkoda że kalkulatory emerytur w UK pokazują co innego:
https://www.gov.uk/state-pension/what-youll-get

MAKSYMALNA emerytura to 107,45 funciaków tygodniowo co daje 429,8 miesięcznie.
Aby ją uzyskać należy przepracować 44 lata.
Każdy rok to roczny dochód minimum 4345 funtów rocznie.
Minimalna emerytura wynosi 20,05 tygodniowo czyli 80 funtów miesięcznie.

Część osób przenosi firmy do UK tylko by nie płacić ZUS, ale dużo osób wierzy w bajki że będzie z tego suta emerytura.

M - Wto 29 Sty, 2013

Każda forma oszczędzania musi mieć sens i cel. Koszt utrzymania minimum w uk jest tylko po to żeby samemu oszczędzić $, a nie liczyć na tamtejszą emeryturę.
Zwrot z zusu to średnio 8% wpłaconej kasy od czasu przejścia na emeryturę do śmierci. Wspaniała perspektywa do rozmyślania na starość.
Zus to takie amber gold, tylko 100 razy gorsze. Ten sam mechanizm.
Powodzenia.

was79 - Wto 29 Sty, 2013

dla nie rozumiejących po polsku przetłumacze: good luck.
Anonymous - Wto 29 Sty, 2013

M, odkladasz zaoszczedzona (poprzez powiedzenie zusowi pa-pa) kase do skarbonki/ROR czy inne IKE czy wydajesz cieszac sie ze zaoszczedziles?
M - Wto 29 Sty, 2013

Oszczędzam Axel.

Ty jesteś zwolennikiem oszczędzania w zusie czy w "ike"?

Bardzo fajny model to taki gdzie panstwo gwarantuje minimalna emeryture dla kazdego ale tez obciaza minimalnie. Takie minimum panstwa opiekunczego zeby mniej madrzejsi nie pozdychali z glodu.

dzik - Wto 29 Sty, 2013

http://praca.wp.pl/title,...ml?ticaid=1ff88

To jest dobra motywacja dla tych co tam płacą podatki do wqrwienia się.

NBL - Wto 29 Sty, 2013

lece do UK :faja:
Anonymous - Wto 29 Sty, 2013

M napisał/a:
Oszczędzam Axel.


No to podziwiam, bez kitu :)

M napisał/a:
Ty jesteś zwolennikiem oszczędzania w zusie czy w "ike"?


A kto powiedział, że jestem zwolennikiem oszczędzania? Ja wspomagam polską gospodarkę wydając absolutnie wszystko co zarobie :]

pum - Wto 29 Sty, 2013

kupujac czesci do sutola w Anglii? ;)
kaziu1985pn - Wto 29 Sty, 2013

ja trochę żałuje ze w polsce nie ma wyboru oszczędzasz sam na emeryture lub placisz na zus, z warunkiem jesli przepuścisz masz pecha.
CHRZANEK - Wto 29 Sty, 2013

kaziu1985pn napisał/a:
ja trochę żałuje ze w polsce nie ma wyboru oszczędzasz sam na emeryture lub placisz na zus, z warunkiem jesli przepuścisz masz pecha.

Też bym chciał żeby tak było...

Ja już kiedyś przywoływałem ten temat i nie mam zamiaru po raz wtóry sie wk**wiać...

Przez 45 lat pracy (zakładam że od 20 do 65 roku życia) odprowadzamy składki emerytalne (zdrowotnego itp w to nie mieszajmy). Na emeryturze średnio żyjemy 10-15 lat (niektórzy wogóle bo niedożywają wieku emerytalnego)... a pieniążki c**j strzela...

Niech Państwo sobie zabierze wszystkie odsetki (a to też nie mało) tylko niech odda to co człowiek odłożył... Byli byśmy jeżeli nie milionerami to przynajmniej zamożnymi ludźmi na starość...

A tak to nie warto iść na emeryture tylko trzeba pracować "do samego końca, mojego lub jej".

W większości krajów jest złodziejstwo ale czy na taką skalę jak w PL... ???

kaziu1985pn - Śro 30 Sty, 2013

swoją drogą na necie krąży
Cytat:
Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600. To znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie - procent składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo. Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16,163 mln. Możecie te dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk GUS. Miłej zabawy. Ale co z tego wynika?? BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego?? PIENIĘDZY, oczywiście. Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno Wam wyjść miesięcznie 11 375 519 400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów trzysta siedemdziesiąt pięć milionów. To gigantyczne pieniądze, a jest to tylko składka emerytalna. Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku jest to 136 506 232 800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze? Mnie też. Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku. Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie - w marcu 2011 było ich 4,979 mln. To znowu wg. oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk. Rencistów nie liczę, bo już na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza tym - na nich jest OSOBNA składka!!!. Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27301 zł na emeryta, czyli miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2275,00 zł. Tymczasem średnia emerytura - znowu wg rządowych, oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 zaledwie 1721,00 zł. Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek wyliczonych na podstawie danych statystycznych rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS. Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam NADWYŻKA rzędu 32% w stosunku do wydatków na emerytury (czyli średnio ZUS jest na plusie około 2,5 miliarda zł miesięcznie, czyli 30 miliardów rocznie!!!). Tymczasem, rząd ubolewa, że budżet dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki miliardów rocznie. Jesteście zdumieni?? To przeliczcie jeszcze raz. Też liczyłem, bo nie wierzyłem. Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS, ZUS, Rząd RP łże. ŁŻE W BEZCZELNY SPOSÓB. Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże więcej niż jeden, a nawet że łżą wszystkie wymienione instytucje. Taki jest mój wniosek. Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z nadwyżką??? I takie są wnioski wynikające z oficjalnych danych statystycznych. Chyba, że Rostowski przesłał sfałszowane dane do GUS, wszak to, używając eufemizmu, mistrz kreatywnej księgowości. Załóżmy jednak, że dane oficjalne są prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające także. Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka powstanie przy wydłużeniu czasu pracy potrzebnego do osiągnięcia wieku emerytalnego. Oczywiście, pracy tej i tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć wciąż rośnie, co również potwierdzają dane oficjalne. Na co ma pójść taka nadwyżka?? Na zrzutkę na Greków?? Włochów?? By żyło im się jeszcze lepiej?? Gdzie jest kasa!!! Jeśli tak jak ja, jesteś przeciw kłamstwom rządzących, to proszę skopiuj to na inne fora, aby jak najwięcej osób mogło to przeczytać, zanim zostanie usunięte. Ludzie kiedy w końcu wyjdziemy na ulice i zaczniemy walczyć o swoje? pieniądze???"

Bart - Śro 30 Sty, 2013

Cytat:
Ludzie kiedy w końcu wyjdziemy na ulice i zaczniemy walczyć o swoje? pieniądze???"


tiaaaa :rotfl:

Greg - Śro 30 Sty, 2013

IMO lepsza opcja niż DG i ZUS:
Zakładasz Sp. z o.o., zatrudniasz się na umowę-zlecenie np. za 300zł netto, płacisz od tego ok. 100-150zł ZUSu (wszystkie składki, co ciekawe zdrowotna chyba 0zł ale i tak ubezpieczenie przysługuje) - emerytury nie masz z tego i tak, zdrowotne (czyli jedyne potrzebne) jest, różnice w kasie sobie odkładasz. Koszt prowadzenia pełnej księgowości jest podobny bądź niewiele wyższy, oczywiście formalności są bardziej upierdliwe. No ale też benefit - ograniczona odpowiedzialność. ;]



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group