To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

HydePark - zimowe szusy

Pirania - Nie 09 Gru, 2012

+1
Anonymous - Śro 02 Sty, 2013

Czy ktos ma jakies doswiadczenie w jezdzie na topowych slalomówkach typu Atomic SL 12??
faldzip - Śro 02 Sty, 2013

ja troche jezdzilem na Rossi 9S, topowych slalomkach Elana i Fischerach Worldcup SC (bylo to juz jakis czas temu, a w tej chwili nie orientuje sie w najnowszych modelach) - akurat na tych atomicach nie, ale z tego co wiem, to atomici zawsze uchodzily za narty wyjątkowo sztywne. Co do wrazen - we wszystkich tych nartach najfajniejsze jest jak wychodza ze skretu - a raczej wystrzeliwują ich uzytkownika w nastepny skret :) oczywiscie najlepsze sa do tego dobrze przygotowane twarde trasy. Frajda z jazdy jest mega, ale ma jeden zasadniczy minus - jest to meczace, wymaga sporo sily, techniki i skupienia. Mozna sobie looknac na jakis slalom na eurosporcie - kolesie niezle tam potrafia poleciec na dupe jak nie moga nart dogonic i tu sie moze zdarzyc podobnie (wystarczy chwila nieuwagi), choc oczywiscie nie tak hardkorowo - dlatego sam wybralem swego czasu Fischery Race SC (a moja kobieta Rossi 8S), bo sa bardziej user-friendly i łatwiej jest przetrwac caly dzien na stoku, choc poziom adrenaliny jest troche nizszy.
Anonymous - Śro 02 Sty, 2013

Ja jezdziłem na atomicach SL 10 i była rewelka,gorzej mi sie jezdziło na Head World Cup (ale to chyba kwestia długości,bo były 160,ja mam 166 cm i 80kg),teraz mam Bllizardy RCS i mi zupełnie nie podchodzą,bo to raczej gigantówka do dłuższego skrętu,a ja preferuje krótki.Znalazłem nowe (nieprodukowane chyba od 2 lat) Atomic-i SL 12 w świetnej cenie,ale sprzedawca napisał mi ze raczej nie poleca na mój poziom (6-7,według tej 10 stopniowej skali),do tego maja długość 150(nie wiem czy nie beda za krótkie),łamie sie czy brac,czy te narty to nie za duzo na moje umiejętności i kondycje
Kamill - Śro 02 Sty, 2013

Ja mam sl9 i sl9+ jedne z lepszych nart na których jeździłem, min dlatego mam 2kplt ;) ale ja mam troche dluzsze ponad 170cm.
Anonymous - Śro 02 Sty, 2013

SL 9 to chyba poprzednik SL10??SL 10 to narty ktore mi chyba najbardziej pasowały,ale to jednak duzo niższy poziom od SL12,po prostu boje sie zeby nie przedobrzyc
Kamill - Śro 02 Sty, 2013

rabarbar napisał/a:
SL 9 to chyba poprzednik SL10??SL 10 to narty ktore mi chyba najbardziej pasowały,ale to jednak duzo niższy poziom od SL12,po prostu boje sie zeby nie przedobrzyc

Nie wiem jak z nartami, bo nigdy nie przestrzeliłem, wiem że z twardymi butami kończy sie to nie najlepiej, bo nie moglem się do łydki dotkąć po 2h jazdy i mialem 2 dni w plecy.

Anonymous - Śro 02 Sty, 2013

:lol2: znam ten ból,skusiłem sie kiedys na buty z flexem 130
fydi - Śro 02 Sty, 2013

rabarbar napisał/a:
Czy ktos ma jakies doswiadczenie w jezdzie na topowych slalomówkach typu Atomic SL 12??


Z ciekawości, które to? Bo ja ich jakoś nie mogę znaleźć.

te? http://www.skionline.pl/s...l12pb,3169.html

Anonymous - Śro 02 Sty, 2013

dokładnie to te,model chyba sprzed 3lat
http://www.ski24.pl/product.php?id_product=263

fydi - Czw 03 Sty, 2013

rabarbar napisał/a:
dokładnie to te,model chyba sprzed 3lat
http://www.ski24.pl/product.php?id_product=263


Jak coś to mój ojciec ma narty dokładnie z tego sklepu. Kupował rok temu Atomic GS10 i faktycznie gość ma nowe narty i to nie jakieś chińskie podróbki.

Bad-i - Czw 03 Sty, 2013

W ten weekend jeździłem na tych najnowszych Rossi 9s.
Narta jest rewelacyjna, jedyny problem to ten który ktoś opisał wyżej.
Po 2-3 godzinach jest masakra. Co ciekawe, na speedtracku zrobiłem coś ok 79 :) (a na swoich mutixach 92 :hhe:

Widzę ze sami spece to przekornie zapytam (bo co expert to inna wersja), jaka długość nart macie vs wzrost.

U mnie jest 200cm a narty 174 (i ostatnio usłyszałem żeby zejść jeszcze o 8cm w dół)

anjas - Czw 03 Sty, 2013

Bad-i napisał/a:
Widzę ze sami spece to przekornie zapytam (bo co expert to inna wersja), jaka długość nart macie vs wzrost.

U mnie jest 200cm a narty 174 (i ostatnio usłyszałem żeby zejść jeszcze o 8cm w dół)


długość narty nie powinna zależeć od wzrostu tylko od środka ciężkości. Ty masz 200cm wzrostu ale pytong powoduje, że środek ciężkości obniża się tak jak byś miał max 172 cm. W tej sytuacji narta c/a 160 cm powinna wystarczyć.

was79 - Czw 03 Sty, 2013

Ja kupuje zawsze do brody, czyli ~ -20 cm, na takich mi się najlepiej jeździ
Bart - Czw 03 Sty, 2013

do brody powiadasz...




Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group