To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Kulturka - [Książka] Co byście polecili na długie zimowe wieczory?

Bonczek - Wto 22 Lut, 2011

Minimum od liceum powinno się to zacząć - a nie te pseudo kierunkowe klasy.
k-mart - Wto 22 Lut, 2011

Jak mozna robic cos dobrze, jesli 95% osob siedzi na tym forum podczas pracy?
Tacy z nas specjalisci i fachowcy.

bizon - Wto 22 Lut, 2011

jak powinna wygladac edukacja w szkole, kolejny temat, na ktorym sie znam, bo jestem polakiem, wiec zabiore glos ;)
wszystko zalezy od podejscia spolecznego i nauczyciela. ja np mozna powiedziec nie mialem chemii ani historii, bo nauczycielki to byl zart, same do klasy trafic nie mogly, nie mowiac o prowadzeniu lekcji. i ch*j z tego wiem.
ale za to dupe od wuefu dziewczyn pamietam rewelacyjnie do dzis ;D

mozemy dyskutowac o programie do smierci, pies to sral, skoro mamy bezstresowe wychowanie...

martin.h - Śro 23 Lut, 2011

anjas napisał/a:
martin.h napisał/a:
Kolejny błąd polskiego systemu nauczania, uczymy wszystkiego po trochu zamiast konkretów w odpowiedniej dziedzinie.


ale kiedy chciałbyś się uczyć tych konkretów? W podstawówce? W gimnazjum? W liceum?
Bo nie bardzo rozumiem.


W liceum/technikum/na studiach. Osobiście w technikum nie byłem, ale byli znajomi. Ale np. na studiach było kilka przedmiotów, które do niczego mi się nie przydały, a tylko uprzykszały życie.

Yarko - Śro 23 Lut, 2011

Szkoła średnia ma oprócz oczywistych celów edukacyjnych, wpływać na rozwój światopoglądu, człowiek w wieku 15-16 lat niewiele wie o życiu, a jak myśli że wie to jest w błędzie. Dlatego właśnie trzeba przedstawić mu jak największy wachlarz możliwości, zderzać go z różną problematyką. To tak na prawdę w tym wieku zaczynamy myśleć w pełni samodzielnie, wypracowywać sobie swoje własne zdanie na wiele tematów, podejmować swoje własne decyzje i brać za nie odpowiedzialność.
Bonczek - Śro 23 Lut, 2011

Ja wtedy zostałem hondziarzem to znak złego systemu edukacji czy tego, że się zatrzymałem w rozwoju? Bo jak to drugie to zaczynam szukać 106/saxo/106 albo saxo :devil:
Jacek - Śro 23 Lut, 2011

:rotfl:
was79 - Czw 24 Lut, 2011

A co Jacku sądzisz o tej aferze z komiksem i wulgaryzmami?
Jakarti - Wto 08 Mar, 2011

kurcze..

uciekł mi ten temat Martinie całkowicie. mało czytam ksiazek, duzo prasy ale nie o tym..

HISTORIA.
tak jak Michał napisał.. poznajesz ją i TYLKO ją i nagle okazuje sie, ze wiadomo dlaczego caly bliski wschod sie nasuwa... dlaczego w hiszpanii pol kraju to .. zydzi :D ew. dlaczego rosja do dzisiaj jest oficjalnie w stanie wojny z japonia..

ogladasz wiadomosci i ROZUMIESZ. bardzo duzo ludzi mowi, ze historia jest nudna - zgadzam sie - pewnie pamietanie wszystkich dat itp jest nudne.. ale dobrze sprzedana historia pewnego regionu i masz mega scenariusz na film.
pozniej idziesz ulica i nie lejesz Murzyna.. a do dzisiaj pól USA ich nienawidzi.. to dolne pół.
co maja lektury do tego.. troche maja. czytajac je poznajemy swiat taki jakim byl kiedys. mozemy porownac - mozemy zaczac myslec :) ktos napisal, ze w liceum sie rozwijamy.. tak jest.
gadales z dzisiejszymi gimnazjalistami? mam wrazenie ze rosna 2 swiaty. TĘPAKI takie, ze az strach tego dotykac i dzieciaki, ktore sie po prostu uczą i nie pier dolą , ze nauka jest nudna. czesc zapomną ale pojda dalej i się rozwiną bo zaryzykowali poznanie wielu dziedzin. Madry uczen poradzi sobie w dzisiejszym systemie. oleje to cczego nie lubi i skoncentruje sie na tym co lubi. da sie :) tylko wazne jest zeby COS jednak lubil a nie tylko narzekal , ze szkoła jest nudna bo nie ma turbo nowoczesnych , multimedialnych urzadzen.

linijka po lapach! :D

pisanie, ze szkoła powinna byc przyjemnoscia to tak jakby chodzic do pracy i czerpac z tego przyjemnosc i jeszcze zeby tak 100% ludzi powiedzialo. wiekszosc ludzi jednak narzeka na prace.. dlaczego? bo trzeba cos robic :) w szkole jest tak samo. zycie nie jest łatwe i za tą wypowiedz zapraszam Rabiego do mojego pimpa po pomuka

rabarbar napisał/a:
największy błąd to wmawianie młodym ludziom ze wszystko ,łącznie ze szkołą ,pracą i ogólnie życiem ma byc łatwe i przyjemne,przez to zamiast facetów ,mamy miękkim huyem robione hedonistyczne cipy


w zyciu trzeba zapierniczac :)


a Wy co czytacie wieczorami? :D :D :D

martin.h - Wto 08 Mar, 2011

Jakarti napisał/a:
gadales z dzisiejszymi gimnazjalistami?


Akurat nie mam znajomych w tym wieku, ale nieraz jadąc komunikacją miejską czy będąc w sklepie mam okazję podsłuchać rozmowę osób w takim wieku (tak mi się wydaje). No i przeraża mnie to, większość tych ludzi klnie, jest chamska, nie ma pojęcia o sztuce, ale nie ma się co dziwić skoro większość dzisiejszej młodzieży jest wychowywana w epoce gier komputerowych i wychowanie bezstresowego.

Mamy u nas na osiedlu boisko tartanowe, myślicie że młodzi ludzie spędzają tam czas? Garstka, większość to osoby w wieku > 20 lat. Pamiętam jak byłem w podstawówce, w czasie wakacji całe dnie spędzaliśmy na boisku, jeździliśmy na rowerach itp. A dzisiaj? Co drugi młody człowiek spędza czas przed komputerem gdzie nie nauczy się raczej niczego ciekawego.

A tak wracając jeszcze do książek, na dzielnicy mamy bibliotekę, gdzie często zaglądam, jestem jedną z nielicznych osób, która zagląda tam regularnie. Takie smutne podsumowanie.

Anonymous - Wto 08 Mar, 2011

ciekawostka-moj 22 letni kolega z pracy nie wiedział co to jest Wawel,nawet nie kojarzył nazwy :wall:
Bart - Wto 08 Mar, 2011

wiadoma sprawa, że producent czekolad!
Anonymous - Wto 08 Mar, 2011

bzdura,czekolady robi Solidarność,Wawel robi wafelki
Michał - Wto 08 Mar, 2011

Wafel robi wafelki ...
ehhh rabi ..

Anonymous - Wto 08 Mar, 2011

jak wafel to robi loda


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group