To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

MotorSport - [x]Przygotowania do debiutu

106 - Pon 30 Mar, 2009

ej no zią....

nie jedziesz krakowskiego... ?
pozniej jeszcze elmot jest 15/16.05... ?

agapit to i koszta dodatkowe, opony, zawias, wyryp....

qbus - Pon 30 Mar, 2009

http://www.rajd-krakowski.pl/zawodnicy.php
Bad-i - Pon 30 Mar, 2009

Bartek, wszysto zalezy od $$. Jezeli bedzie wolna gotowka to pojedziemy na Krakowski zeby sie dalej uczyc (bo jak wiadomo tam jedziemy bez czasu). A nie ukrywam ze plan byl taki zeby przejechac wszystkie RD3L laczone z RPP.

Mam nadzieje ze w ciagu najblizszych 2 tygodni wszystko sie wyjasni.

martin.h - Pon 30 Mar, 2009

Bad-i napisał/a:
A nie ukrywam ze plan byl taki zeby przejechac wszystkie RD3L laczone z RPP.


Czyli jak dobrze pójdzie to na Ślunsk zawitacie 3 razy: Wisła, Zamkowy, Cieszynka.

martin.h - Pon 30 Mar, 2009

Wypowiedz zwycięzcy Warszawskiego w RD3L

Cytat:
Cześć

Oczywiście, że jechaliśmy, by dojechać. Stałeś na pierwszych Sobiench. Czego się spodziewałeś? Pierwsze Sobienie to był dla większości kierowców pierwszy odcinek w życiu na pierwszym w życiu rajdzie. Do tego często był to także pierwszy odcinek w życiu auta, więc wychodzily problemy techniczne. Był to także pierwszy rajd sezonu, wiele aut było nie do końca poskładanych, kończonych na szybko w czwartkową i piątkową noc.
Przykładowo moje auto odebrałem z warsztatu o godzinie 1:30 nad ranem w dniu rajdu. Miało zepsuty balans hamulców i wylał się cały olej ze skrzyni. Od rana nieprawdopodobny stres, bieganie po strefie w poszukiwaniu kogoś, kto pożyczy uszczelniacz, w końcu sklejenie zimmeringu "na szybko" na silikon i wyjazd na PKC0 w ostatniej minucie. W drugiej strefie nieudana próba znalezienia usterki w układzie hamulcowym i w końcu po prostu spuszczamy powietrze z tylnych opon i znowu wyjazd z serwisu "na spóźnieniu", walka z czasem na dojazdówce. Mając problemy z hamulcami, silą rzeczy musiałem jechać bardzo wolno, większość zakrętów odhamowywałem "na dwa razy". Przykro mi, że cię zawiodłem, ale po prostu chcę jeszcze trochę pożyć
Chyba jedyną "rozjeżdżoną" osobą był Arek Błaszczyk z białej Astry OPC, który z resztą klepnął wszystkie 4 OS w generalce. (brawo!!) Podobno wcześniej wyjeździł tym autem jakieś puchary w Czechach. Niestety, auto było przedłubane pod czeski regulamin, miało swapa hamulców od innego modelu. BK2 trwało godzinami. Później do samego końca nie było wiadomo, czy dadzą mu wykluczenie, czy karę czasową i jakiej wysokości. Podobno ostatecznie wykluczono go, były jakieś awantury i darcie kwitów. Ale to wiem tylko ze słyszenia, bo jak dotąd organizator nie był łaskaw opublikować oficjalnych wyników. Uważam, że źle go potraktowano. Zasłużył na coś więcej, nie miał żadnej konkurencji na tym rajdzie. Mogli dać np. minutę kary. Jego przewaga nad trzecim zawodnikiem (Bartek Kołdej w P106) wynosiła grubo ponad minutę. Gdyby nawet dostał minutę kary, wciąż byłby drugi!
Osobna sprawa jest taka, że przy tak małej liczbie zawodników w połowie rajdu w zasadzie było już wszystko jasne. Po pierwszej pętli okazało się, że mimo zepsutych hamulców dojeżdżam wszystkie OS drugi w generalce, a trzeciemu zawodnikowi (Kołdej) klepię równo po 10 sekund na odcinku. Także pierwsza pętla ostrożnie, a potem druga na dojechanie, bo już nie było się o co ścigać. Zawodników było mało, a dysproporcje między autami i kierowcami ogromne. Jedyna ciekawa rywalizacja odbyła się o trzecie miejsce między Koldejem w 106 a Kalinowskim w Astrze, zakończona zdaje się wypadnięciem tego ostatniego z drogi czy też awarią.

Ostatecznie wyniki przed BK2 wyglądały mniej więcej tak:
1: Błaszczyk/Grzelka Astra OPC +0.0
2. Mędelski-Guz/Podlecki Saxo VTS +0:26
3. Kołdej/Chrzanowski P106 + 1:15

Pozdrawiam i do następnego odcinka


A najlepsze jest to, że Błaszczyka wykluczyli za... tarcze o mniejszej średnicy. Ja nie wiem, ale komisarze techniczni w Polsce są chyba brani z łapanki. W całej Europie za odstępstwa techniczne od regulaminu na niekorzyść zawodnika (tak jak w tym przypadku) daje się karę finansową lub czasową, a nie wykluczenie. Ale widocznie oni uważają, że na mniejszym hamulcu można szybciej wytracić prędkość.

Anonymous - Pon 30 Mar, 2009


anjas - Pon 30 Mar, 2009

grubo jado!
Mick - Pon 30 Mar, 2009

oj grubo, grubo.

możliwe, że będę miał fotki Bartka i to dość dużo, bo naczelny fotograf Abrama zostawał na odcinkach do przejazdu 3 ligi wiec trochę tego napstrykał.

CHRZANEK - Pon 30 Mar, 2009

Dzień Bobry witam :)

Co do wypowiedzi "Mendy" to trzeba przyznać mu racje.

Faktycznie były odcinki gdzie nas klepał po 10s i nie ma co zciemniac był od nas szybszy.
O trzecie miejsce walka skończyła się po 4 odcinku - astra kalinowskiego zwiedzała plener i straciła ok 1 minuty - było po walce.
Nie mielismy potrzeby gonić Mendelskiego bo nie było szans, a z tyłu nikt już nas nie naciskał więc jazda była na dojechanie (skrzynia już głośno płakała)
Co do Arka Błaszczyka podobnie uważam ze mozna było "pogrozić palcem" a nie od razu wykluczać. My jako rywale nie czuliśmy sie oszukani, bo jego modyfikacja nie wpływała na predkość na oesach - mówi się trudno a wyniki ida w świat...

A co do świętowania to ja jestem get ready... :) :) :)

Michał - Pon 30 Mar, 2009

a to menda napisał ?
huj :D

kubas - Pon 30 Mar, 2009

czekamy na foty i onboardy :)
CHRZANEK - Pon 30 Mar, 2009

kubas napisał/a:
czekamy na foty i onboardy :)


Nie będzie ani fot ani onboardów...
Anjas wszystko pozamykał :)

Bad-i - Pon 30 Mar, 2009

martin.h mozesz zdradzic skad jest ta wypowiedz M.... - chetnie sobie przeczytam calosc :)

Powiem Wam szczerze ze staralem sie na tym rajdzie jakos go polubic i normalnie do niego podchodzic, ale sposob bycia Jego samego (czasami, tak raz na dziesiec ma przeblyski i jest akceptowalny) jest wrecze odrzucajacy i dla jakos nie do zrozumienia. Ja wiem ze gosc jest szybki, ze jest pewny siebie itd.... ale walic teksty typu ze jakby mial hamulec to by objechal Astre sa nie na miejscu. Czekalem tylko jak powie ze naklepie Oleksowicza ;)

Dziwny jest tez fakt ze niby drugie przejazdy jechal powoli, bo nam na strefie mowil ze przyspieszal zeby gonic Astre :)

No nic - gratuluje jego wyniku i tyle.

Radek to kiedy?

Bad-i - Pon 30 Mar, 2009

qbus napisał/a:
http://www.rajd-krakowski.pl/zawodnicy.php


qbus - wiem, widzialem ale to nadal jazda bez czasu :( (przynajmniej tak wyniki z regulaminu)

Loko - Pon 30 Mar, 2009

Gratuluje udanego debiutu. :pom:

A co z onboardem, będzie nie będzie?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group