To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Spalanie

M - Pon 20 Sie, 2012

Qukie napisał/a:
Hąda Civic EG6 1.6l spalanie zawsze liczę 10l/100km jak wyjdzie mniej to się cieszę :] ale to się rzadko zdarza... :oops:

To jak ty jezdzisz :)
Mi wracajac z kielc z calym zaladunkiem i pasazerem spalila szostke a jechalismy miejscami grubo :)

zefir - Pon 20 Sie, 2012

Pafciowi tez chyba mniej pali :)
Qukie - Pon 20 Sie, 2012

Nie no, na drodze z Kielc spaliła powiedzmy 8l/100km, ale w samych Kielcach spokojnie 12l/100km wessała, więc średnia 10/100km :>
leszq - Pon 20 Sie, 2012

Shymek z taką mapą kupił auto Yarko i ja jej nie zmieniałem. Wiem że km to seria, niuta więcej , ale konsultowałem wykres z ludźmi mądrzejszymi i podobno mapa bardzo fajnie zrobiona. Szczerze nie wiem czy potrzebuje więcej km w ośce;) Był na forum wykres ale wrzucę jeszcze raz :)

http://tinypic.pl/btsioafyva62

PiTT - Pon 20 Sie, 2012

leszq napisał/a:
Shymek z taką mapą kupił auto Yarko i ja jej nie zmieniałem. Wiem że km to seria, niuta więcej , ale konsultowałem wykres z ludźmi mądrzejszymi i podobno mapa bardzo fajnie zrobiona. Szczerze nie wiem czy potrzebuje więcej km w ośce;) Był na forum wykres ale wrzucę jeszcze raz :)

http://tinypic.pl/btsioafyva62

to jest wykres po sofcie?
przecież w serii powinno być
230KM/310Nm
temp. podczas pomiaru raczej niska a podobno w upale nieźle puchną te megany

co do spalania to mi ostatnio na odcinku wilanów-zegrze, czyli jakieś 60km płynnej jazdy, spaliło wg kompa 7.3l/100 :)
jak się chce to się da :]

leszq - Pon 20 Sie, 2012

Zapewne jest to wykres po sofcie, tylko widać mapa zrobiona jest bez przyrostu kuni. Zresztą to co jest na kartce to jedno, a na drodze Meg daje radę i nie chce jej remapować :)
PiTT - Pon 20 Sie, 2012

leszq napisał/a:
Zapewne jest to wykres po sofcie, tylko widać mapa zrobiona jest bez przyrostu kuni. Zresztą to co jest na kartce to jedno, a na drodze Meg daje radę i nie chce jej remapować :)

zapewne seryjna też daje radę na drodze ;)
ja bym drążył temat i sprawdził co da się wykrzesać, tym bardziej że robienie softu bez przyrostu mocy jedy dosyć niespotykanym zabiegiem ;D

Shymek - Pon 20 Sie, 2012

Ten wykres to seryjna seria bez mapy ;) Na bank to jakaś wielka ściema ze strony EcuPerformance. Kumpel ma identyko wykres w seryjnej F1 Team (tylko środkowy tłumik ma wywalony).
Zresztą ten wykres za gładki jest - to hamownia z jakimś słabym próbkowaniem.

Co do puchnięcia auta w upale - potwierdzam :( nawet na wydajniejszym ICku auto puchnie w ponad 30 stopniach w cieniu (a wcześniej 2h stania w pełnym słońcu) :(
Seryjna puchnie szybciej :(
Trzeba wymyśleć jakiś natrysk na IC ;D

leszq - Pon 20 Sie, 2012

To teraz już nie wiem co jest :D zapytam Yarko co on na ten temat wie, ale żyłem w świadomości że jakaś mapa tam siedzi, że ktoś coś zrobił przy okazji montażu BOVa :S
MoRToN - Wto 21 Sie, 2012

Shymek napisał/a:
Ten wykres to seryjna seria bez mapy ;) Na bank to jakaś wielka ściema ze strony EcuPerformance. Kumpel ma identyko wykres w seryjnej F1 Team (tylko środkowy tłumik ma wywalony).
Zresztą ten wykres za gładki jest - to hamownia z jakimś słabym próbkowaniem.

Co do puchnięcia auta w upale - potwierdzam :( nawet na wydajniejszym ICku auto puchnie w ponad 30 stopniach w cieniu (a wcześniej 2h stania w pełnym słońcu) :(
Seryjna puchnie szybciej :(
Trzeba wymyśleć jakiś natrysk na IC ;D


Nie wiem co jest z ta megana ale wiem, że ze strony EcuPerformance ściema w 99,9% przypadków nie występuje.

GeKo - Wto 21 Sie, 2012

Z tego co pamiętam podpinając się do megi Yarko, chyba był tam ślad po remapie.
M - Wto 21 Sie, 2012

Moc maksymalna wcale nie musi być wyzsza żeby auto było dużo żwawsze, przecież to nie ma skrzyni CVT
Shymek - Wto 21 Sie, 2012

Jak dla mnie nie ma tam nic dłubniętego ;) Możliwe że auto było potem na serwisie w ASO i wgrali ori oprogramowanie albo mapa sama się usunęła (tak jest to możliwe - w sobotę właśnie znajomemu się mapa usunęła i wróciła do ustawień fabrycznych - jakim cudem to nie wiem)



leszq tu masz dla porównania wykres Meganki - deko starszej dlatego seryjnie słabsza:
- wykres seryjnego auta tylko z wyjętym srodkowym tlumikiem i BOVem Forge masz narysowany na zielono :P
- czerwony to to samo auto dodatkowo z większym IC, wydechem 3" z DP 3" i dolotem CA bez strojenia
- niebiski to po strojeniu powyższego zestawu

Także jak na moje - Twoje auto ma czystą serię :) ale przynajmniej po wykresie widać że jest zdrowe ;)

Yarko - Wto 21 Sie, 2012

w ECUPerf. robiłem tylko pomiar z AFR'em, jeśli chcesz robić jakieś mody, to ja na Twoim miejscu założyłbym wydech, większe IC i wystroił finalnie, bo tak to nie ma sensu strugać 5KM na zatkanej z każdej strony serii i tym samym wyrzucać w błoto ~2k za strojenie
Kamill - Wto 21 Sie, 2012

Greg napisał/a:
Ibiza Cupra TDI, ostatnie 200km po mieście, dość dynamicznie, starając się nie przekraczać 2k rpm, ale czasem pedal to the metal, wychodzi ok. 8,4l/100km.

A co to ma wspólnego z ecodrivingiem nie przekraczanie 2rpm :) Tak to można kolo dwumasowe szybko wykończyć, silnik też nie będzie za szczęśliwy jak będzie jeździł na max niutonie przy min obrotach cały czas. Jak ciskasz pedał do oporu to niech to bedzie zakres 2,5 - 3,5rpm, 2 i ponizej to mozna utrzymywac, ale przy stalej predkości.
Mi ten silnik pali 8,5 w zimie na odcinkach 6km, w lecie po miescie z klimą 7 max 7,5, trasa raz zrobiłem 5,3 z klimą, ale to była długa trasa, a pedał gazu to tylko muskałem.
Standardem jest 6,5L przy jeździe mieszanej trasa miasto bez różnicy czy się depcze czy nie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group