To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Profi odchudzanie rajdówki

Przem_106 - Nie 18 Sty, 2009

Dobrze, ze sie skonczyl maly Of topic, wiec mozna powrocic do tematu. Skupmy sie na klatce:
Czy z taka klatka przejdzie sie BK w nadchodzacym sezonie?
klatka OMP o symbolu AB/106/129AEW
http://img505.imageshack....800x1200rs5.jpg
Klatka jest z CrMo, wazy tylko 19kg, ale nie ma homologacji FIA ani nie spelnia wymogow zal.J (za cienkie rury w palaku glownym - fi 40).
Ona ma tylko jakis certyfikat!
Jako ciekawostke dodam, ze klatke taka mial w swoim 106 niejaki Jacek Krolikowski i przechodzil BK, bo ten 106 jezdzil w PPZM, ale jego ostatni start, to jakies 3_4 lata wstacz.
Jesli by sie okazalo, ze ta klatka jest ok, to mamy chyba ideal jesli chodzi o wage,!
Bezpieczenstwo narazie zostawmy na boku, choc jestem pewien, ze jest solidniejsza niz Devil

CHRZANEK - Nie 18 Sty, 2009

Przem_106 napisał/a:
Ona ma tylko jakis certyfikat!


Wg mnie jak nie ma FIA homologated ani nie jest zgodna z Zał J to chyba jest jasne że nie przejdzie BK. Sędziowie techniczni nie mają jakichś innych wytycznych tylko ten sam zał J oraz homologację samochodu którą przedstawia sam zawodnik.

Przem_106 napisał/a:
przechodzil BK, bo ten 106 jezdzil w PPZM, ale jego ostatni start, to jakies 3_4 lata wstacz.


To się zgadza bo Zał. J ewoluuje i zmiany mniejsze lub większe są co roku.
Odnośnie klatek pamietam że kiedyś średnica pałąków była 40mm ale zalecane były 45mm lub 50mm przy cieńszej ściance.

Więc niestety trzeba być na bieżąco.

106 - Nie 18 Sty, 2009

nie wiem :)

patrzac na date homologacji to klatka od S1 :)

jesli chodzi o budowe to jest ok. bardziej rozbudowane krzyze z tylu sa wymagane
w samochodach homologowanych po 2002 roku, w drzwiach po 2007. jedynie co to
te zastrzaly w drzwiach ma dziwnie nisko...

GeKo - Pon 19 Sty, 2009

Tutaj jest podane od kiedy jaki rodzaj klatki trzeba było montować


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group