To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Jaki olej do silnika?

PiTT - Czw 28 Sty, 2010

GeKo napisał/a:
Bierz coś firmowego Purflux czy Knecht czy jakiś inny Bosch. Pewnie robione w tej samej fabryce, ale sumienie spokojniejsze będzie.

przez kilka osób polecany jest wlaśnie Knecht i wezmę jego albo Boscha
dzięki

Vlodarsky - Czw 28 Sty, 2010

Filtron... odkręcają się, ciekną, zasysają. Gówno. Dla mnie jak ktoś oszczędza na filtrze oleju i sprawności auta a wywala kupe $$$$$$$$$ na modyfikacje swojego samochodu to znaczy, że ma siano w głowie. Przepraszam jeśliu kogoś uraziłem ale taka jest kolejność... bezpieczeństwo swoje i samochodu a później zabawy. Nie oszczędzam na oleju, filtrze oleju i innych rzeczach które po prostu muszą być pewne.
Przez długi czas odradzałem też filtry MANN, ale teraz już nie zdarza się, że komuś się świeci kontrolka od ciśnienia oleju więc raczej są ok.

martin.h - Czw 28 Sty, 2010

Pozwolę sobie zabrać głos w tej dyskusji.

Mój ojciec odkąd ma samochód (będzie już kilkanaście lat) zawsze używał filtronów i nigdy nie było z nimi problemów. Jak wymieniałem olej w pugu to kumpel mi odradził filtrona bo zdarzyło mu się, że się rozleciał wkład (w sumie to nie wiadomo ile ten filtr miał przebiegu, bo takie coś też ma swoją żywotność), więc wybrałem purfluxa (różnica w cenie kilka zł). Ale prawda jest taka, że jeśli ktoś zmienia filtr co 10k km lub mniej to jeden chój czy tam będzie purflux, bosch czy filtron.
A i jeszcze jedno, warto sobie zachować paragon z zakupionym filtrem, zawsze pomoże nam to w dochodzeniu reklamacji w przypadku jakiegoś problemu.

Vlodarsky - Czw 28 Sty, 2010

martin.h napisał/a:
Pozwolę sobie zabrać głos w tej dyskusji.

Mój ojciec odkąd ma samochód (będzie już kilkanaście lat) zawsze używał filtronów i nigdy nie było z nimi problemów. Jak wymieniałem olej w pugu to kumpel mi odradził filtrona bo zdarzyło mu się, że się rozleciał wkład (w sumie to nie wiadomo ile ten filtr miał przebiegu, bo takie coś też ma swoją żywotność), więc wybrałem purfluxa (różnica w cenie kilka zł). Ale prawda jest taka, że jeśli ktoś zmienia filtr co 10k km lub mniej to jeden chój czy tam będzie purflux, bosch czy filtron.
A i jeszcze jedno, warto sobie zachować paragon z zakupionym filtrem, zawsze pomoże nam to w dochodzeniu reklamacji w przypadku jakiegoś problemu.


Ostatnia była u mnie piękna honda - z nowym filtrem. Silnik chodził może w sumie ze dwie godziny od wymiany. Filtron cieknie. Ich jakość jest wątpliwa mocno.

zefir - Czw 28 Sty, 2010

tez podpisuje sie ze filtron to sucks wsrod filtrow olejowych..
Polecam knechta lub boscha.

osobiscie u mnie na garazu mialem z 6 przypadkow ze filtrony byly wadliwe, przeciekaly, i luzowaly sie :/

uwazam ze kupujac ma roznice kilku zlotych,a glowa spokojniejsza.

PiTT - Czw 28 Sty, 2010

no i wszystko jasne, takich odpowiedzi oczekiwałem
różnica jest kilkudziesięciu zł max. więc przy wymianach co kilka miesięcy raczej do przeżycia

Janusz - Czw 28 Sty, 2010

Pitt bierz knehta albo boscha :) w sumie to one wszytskei sa w jednej fabryce tylko pakowane w inne pudełka. Filtron jest polski, my ich w ogóle nie zakładamy.... wiec nie powiem nic o ich filtrach oleju. Natomiast kiedyś klient sobie przywiózł filtry filtrona, wiec mu założyliśmy... po jakimś czasie filtr powietrza się rozpadł i uszkodził przepływomierz :)
Janusz - Czw 28 Sty, 2010

apropo

mobil 5w50 sie nadaje do sporta??

Bart - Czw 28 Sty, 2010

nada się :>

5 na zimę jest ok, 50 do pałowania powinno wystarczyć.

zefir - Czw 28 Sty, 2010

mobil 5w50 u mnie w hondzie na poznaniu zawiódl i zmienilem na motula :)
Vlodarsky - Czw 28 Sty, 2010

Ja mogę zaoferować olej Total Quartz Racing 10W50 - mam taki na magazynie. Dzisiaj przyszła dostawa :)
Janusz - Czw 28 Sty, 2010

zefir napisał/a:
mobil 5w50 u mnie w hondzie na poznaniu zawiódl i zmienilem na motula :)


co to znaczy "zawiódł" ??

Bart - Czw 28 Sty, 2010

pewnie hądę jakieś france objechały ;D
zefir - Czw 28 Sty, 2010

Janusz napisał/a:
zefir napisał/a:
mobil 5w50 u mnie w hondzie na poznaniu zawiódl i zmienilem na motula :)


co to znaczy "zawiódł" ??


tzn. sie zagotowal po 5 kolkach :) , z motulem juz nie bylo tego problemu, jak bylem 3 miesiace pozniej na innej pojezdzawce.

niestety reprezentancji francji nie bylo, po za megane 26r a kierownik byl zdecydowanie nie ogarniety.

wasq - Czw 28 Sty, 2010

Janusz napisał/a:
apropo

mobil 5w50 sie nadaje do sporta??




nie kombinuje lej jak fabryka nakazala :D

5w40 juz Toxic experymentowal z olejem i druga glowice kupowal :P



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group