To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

HydePark - Stłuczka, nie przyznanie się do winy itd

budzik - Czw 24 Lis, 2011

Czyli średnio na jeża :/
Franek - Czw 24 Lis, 2011

budzik, ale jak ogarniesz, to wejdziesz do grona ekspertów.
Ja bym się sądził.
BTW, nie obrazisz się jak zapytam co to za furex skoro wyceniłeś go na 1k?

kubas - Czw 24 Lis, 2011

łunoooooo
Jacek - Czw 24 Lis, 2011

kubas i tak go objeżdża. JUŻ WYGRAŁ!!
M - Czw 24 Lis, 2011

Kubas byl tym gosciem z hondy :D
kubas - Czw 24 Lis, 2011

:jupi:
budzik - Czw 24 Lis, 2011

Fiat UNO MK1 Diesel,szkoda auta :(
Szkody spowodowane przez HONDE skazują auto na złom - cała podłoga się rozsypała i auto straciło geometrie :/

Powiedzmy,że spełnia się ten scenariusz:
PieQt napisał/a:
budzik wygrywa, winna po 2 stronie:
1) ma satysfakcje, ze przywalil tylko przodem ze swojej winy
2) naprawia samochod ze swoich $
3) dochodzi sie z UFG albo pozywa goscia, w celu zwrotu kasy z pkt 2


Tylko,że ja chce auto w przyszłym tygodniu oddać na złom - mam jakoś udokumentować szkody,które zrobiła honda i przekazac później UFG czy ziomkowi z hondy?

Czy wogóle nie moge auta ruszać i huj?

PieQt - Czw 24 Lis, 2011

ja bym zrobil tak: poczekal co bedzie na rozprawie, poniewaz waznym dla Ciebie argumentem przy ocenie winy bedzie to, ze zgodnie z prawem samochod bez waznego badania technicznego uznany jest za niedupszczony do ruchu z powodu braku potwierdzenia jego sprawnosci - po ludzku jest niesprawny. Wiec koles wjebal sie w Ciebie, bo mial niesprawne hamulce, ukald kierowniczy i wszystko co tam moze byc popsute.

Potem sprawa wysokosci odszkodowania dla Ciebie- poniewaz wypnie sie na Ciebie jego ubezpieczyciel (normalnie przyszedlby ziutek i obliczyl), musisz poczekac na rozwoj wypadkow, wiec nie oddawaj auta na zlom,bo trzeba orzec kasacje w przypadku, gdy podloga pokrzywiona itd. Cholera wie czy sad wezmie pod uwage opinie rzeczoznawcy w zakresie wyceny auta, ktora sam zamowisz (to ze sam sobie zamowisz taka opinie, a nie sad, to nie jest to dla sadu wiazacy kwit) i moze sad bedzie chcial sam sobie wycenic, czyli potrzebujesz "wrak". Jak jednak zdecydujesz sie zezlomowac, zamow opinie rzeczoznawcy z pzm i od kwoty wartosci z opinii odejmij cene za wrak i pozwij o roznice - prawdopodobne, ze sad sie przychyli.

Jak wezmiesz papuge - tylko radce albo adwokata, to niech oni decyduja co zrobic, poniewaz odpowiadaja ubezpieczeniem

mozesz tez walczyc o orzeczenie winy, a kwestie swoich strat przemilczec

z sadem jest ten problem, ze nikt nie wie co ten sedzia przewodniczacy sobie wymysli :(

Bonczek - Czw 24 Lis, 2011

PieQt napisał/a:
ja bym zrobil tak: poczekal co bedzie na rozprawie, poniewaz waznym dla Ciebie argumentem przy ocenie winy bedzie to, ze zgodnie z prawem samochod bez waznego badania technicznego uznany jest za niedupszczony do ruchu z powodu braku potwierdzenia jego sprawnosci - po ludzku jest niesprawny. Wiec koles pomylony sie w Ciebie, bo mial niesprawne hamulce, ukald kierowniczy i wszystko co tam moze byc popsute


Bardzo trafna uwaga, właśnie też o tym pomyślałem :) a nie można tego podciągnąć pod świadome stworzenie zagrożenia, tak na zasadzie, żeby mu dojebać?

no name - Czw 24 Lis, 2011

budzik, przejdź się do jakiejś firmy adwokackiej bo robią
darmowe porady prawne.

Jacek - Czw 24 Lis, 2011

PieQt, zasłużył na podwójne martini z wódką no i pomuk :)
Michał - Czw 24 Lis, 2011

czy warto jest się tłuc o samochód za 1k ?
kumam ze ch.u.j.a fajnie by było udupić, było by to przyjemne, ale budzik ... czas, kasa ... czy warto ?

EmerytRs2 - Czw 24 Lis, 2011

to ty budzik miałeś dzwonić po psy !!o możesz
swoja drogą , gość jest albo kozakiem albo idiotą !!
najgorsze jest to że nie warto. ale taki choyyy siedzi teraz i kolegom opowiada jak to zrobił wszystkich w choooyaaa.


budzik. ogarnij ze swoim ubezpieczycielem czy bedzie coś chciał mu wypłacić?, jakbyś wziął na klatę, bo możesz mu zrobić tak że ucieszył się za wcześnie.



ps. czy kazda osoba fizyczna może wynająć auto zastępczne w przypadku gdy jest już winny ukarany mandatem, a auto nadaje się do naprawy-nie kasacji.

PieQt - Czw 24 Lis, 2011

no name napisał/a:
budzik, przejdź się do jakiejś firmy adwokackiej bo robią darmowe porady prawne.
takie porady sa gowno warte, mozna skorzystac jak jest ogolnopolska akcja organizowana przez krajowe albo regionalne organy samorzadowe (adwokator i radcow) w ta sobote jest ackja (chyba ogolnopolska) u notariuszy. Wtedy te porady sa na prawde darmowe.

EmerytRs2 napisał/a:

ps. czy kazda osoba fizyczna może wynająć auto zastępczne w przypadku gdy jest już winny ukarany mandatem, a auto nadaje się do naprawy-nie kasacji.


sad najwyzszy odpowiadajac na pytanie Rzecznika ubezpieczonych stwierdzil, ze kazdemu kierowcy, ktory jest pozbawiony mozliwosci korzystania ze swojego samochodu nalezy sie zastepczy. Nie trzeba spelniac jakichkolwiek dodatkowych warunkow (jak byla komunikacja miejska w miescie, to ubezpieczyciel mowil, zeby jezdzic autobusem). Jednak musi byc w tej samej klasie itd.

no name - Czw 24 Lis, 2011

PieQt napisał/a:
takie porady sa gowno warte

Ja tam byłem zadowolony, tylko raz skorzystałem
i może dobrze trafiłem albo Ty trafiłeś źle jeżeli korzystałeś.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group