To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

MotorSport - [RSMP] RSMP 2012

106 - Śro 02 Maj, 2012

buhahahahaha
ŁukaszS3 - Czw 03 Maj, 2012

Dlatego pokochałem GSMP...
qbus - Czw 03 Maj, 2012

Ta sama mafia...
M - Czw 03 Maj, 2012

Nie jestem w temacie rajdów orłem, a nawet słowikiem nie jestem.
Jakie są możliwości/problemy żeby stworzyć jakąś niezależną organizację takich pucharów rajdowych aka berg trophy lub cokolwiek innego?

qbus - Czw 03 Maj, 2012

Jeśli u nas by coś takiego powstało to wtedy mógłbyś jeździć tylko w ramach tego jednego pucharu, PZM na pewno zablokował by Ci licencję automatycznie pozbawiając Cię możliwości startowania w zagranicznych rundach/rajdach.
GeKo - Czw 03 Maj, 2012

Nawet start w KJS nie mającym wizy PZM może skońcyzć się pozbawieniem licencji.
Przem_106 - Czw 03 Maj, 2012

Z jednej strony mam bardzo duze parcie na jezdzenie. Chciałbym pojechac jeszcze kiedys RPP, a moze i RSMP zwłaszcza jak sobie przypomnę 2010 rok. Ale z drugiej strony patrząc na to na spokojnie i na chłodno to chce się powiedziec nigdy więcej.
Swoją drogą, to kto moze ukarac ZSS za nieprzestrzeganie regulaminow?

Mick - Pią 04 Maj, 2012

Przem_106 napisał/a:

Swoją drogą, to kto moze ukarac ZSS za nieprzestrzeganie regulaminow?


Sąd.. należy im wytoczyć pozew zbiorowy. tylko że to odbije się na nas - zawodnikach, bo będą nam ze wszystkim robili pod górę.
Ale są pomysły zawodników o złożenie pism do FIA o tym co dzieje się w Polsce, może wtedy otworzą możliwość stworzenia w Polsce innego odrębnego od PZM organu, który mógłby organizować rajdy/wyścigi z wizą i nie było by problemów z zawieszaniem licencji itp przez PZM

CHRZANEK - Pią 04 Maj, 2012

Mick napisał/a:
Ale są pomysły zawodników o złożenie pism do FIA o tym co dzieje się w Polsce, może wtedy otworzą możliwość stworzenia w Polsce innego odrębnego od PZM organu, który mógłby organizować rajdy/wyścigi z wizą i nie było by problemów z zawieszaniem licencji itp przez PZM


Według mnie oczywiście można tak zrobic ale nic to nie da.
PZM podobnie jak PZPN oraz jeszcze kilka innych podobnych tworów organizacyjnych jest tak skonstruowanych (statut i osobowość prawna) że praktycznie nie ma sily żeby coś w tym zakresie zmienić.
Mało było listów do FIFA w sprawie PZPN'u ??? I co dało to coś ? nic nie dało.

Tutaj sytuacja była by identyczna, no chyba że ktoś z opozycjonistów byłby dobryn kumplem Pana Jeana Tod'a lub Pani Michelle Mouton no to może wtedy ktoś by sie temu bardziej przyjrzał.

M napisał/a:
Jakie są możliwości/problemy żeby stworzyć jakąś niezależną organizację takich pucharów rajdowych aka berg trophy lub cokolwiek innego?


Sam puchar możesz zorganizować - ale dla amatorów nie bedacych członkami PZM bo Ci raczej beda się bali - no chyba że wiele lat zdobywana licencja zwisa im kalafiorkiem.

Czysto teoretycznie można nawet stworzyć niezależne stowarzyszenie będace alternatywą/konkurencją dla PZMotu, ale bez wizy FIA raczej ciężko będzie.
Poza tym nawet jeśli by się udało to wówczas była by sytuacja jak w boksie zawodowym.
Mieli bysmy jednego mistrza Polski (tego co będzie startował w PZM) i jednego mistrza federacji XYZ - ale już nie mistrza polski bo taki tytuł jest zastrzezony.

Temat rzeka...

Tak naprawde jedyną mozliwością żeby obalić dyktat PZM w zakresie sportu motorowego byłby jednogłośny bojkot przez zawodników, sedziów, działaczy, sponsorów, ale ja sobie tego nie wyobrażam...

faldzip - Pią 04 Maj, 2012

CHRZANEK napisał/a:
ale bez wizy FIA raczej ciężko będzie.

Ale to jakie sa wymagania/warunki pozyskania wizy FIA? Sa jakies konkretne w ogole czy jedynie widzimisie FIA? Czy wlasnie tylko wymaganie bycia dobrym kumplem szefa szefow FIA?

Poza tym, FIA to nie jest taka sama banda jak PZM? ;)

CHRZANEK - Pią 04 Maj, 2012

faldzip napisał/a:
Ale to jakie sa wymagania/warunki pozyskania wizy FIA?


W tych regulaminach za bardzo nie siedzę ale chyba ogólna zasada jest:

Jeden kraj = jedna federacja z wiza FIA
Czyli :
W Polsce = PZM

Nie ma zakazu zakładania konkurencyjnych stowarzyszeń, klubów, organizacji, ale Ci powtarzam jeszcze raz dla każdego zawodnika który zamierza startować w mistrzostwach swojego kraju, kontynentu czy świata wydalenie z szeroko rozumianej formacji FIA równa się końcowi kariery.

W czechach sytuacja jest inna ale nie dlatego że kolesie co wymyslili Berg Trophy są takimi mózgami że tak to zajefajnie wymyślili, tylko po prostu Czeska Federacja Sportu Samochodewgo (jakkolwiek się nazywa) po prostu ma ważniejsze cele niż ścigać swoich zawodników i oscentacyjnie wyrzucać ze swoich szeregów.
Aczkolwiek dla świętego spokoju dość popularne jest startowanie pod pseudonimami.

martin.h - Pią 04 Maj, 2012

Swego czasu w Niemczech były dwie federacje (firmy) zajmujące się organizowaniem mistrzostw i raczej nie było problemów :)
KarQ - Pią 04 Maj, 2012

Ale odkąd Martin się osiedlił w Polszy jest jedna i jest dupa.
faldzip - Wto 15 Maj, 2012

Na fejsie powstal ruch oporu walczacy z PZM :)
https://www.facebook.com/...342895912443801

Marek23 - Wto 15 Maj, 2012

popieram


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group