To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Kulturka - [Książka] Co byście polecili na długie zimowe wieczory?

WuRC - Wto 08 Sty, 2013

Jak ktoś czasem lubi poczytać coś popularno-naukowego to ja polecam "Ale kosmos" Mary Roach. Babka pokazuje jak wyglądał/wygląda podbój kosmosu "od kuchni". Świetnie się czyta, zwłaszcza że Roach ma niezłe poczucie humoru. Mnie tak zainteresowała tematem, że zamówiłem teraz wspomnienia Hermaszewskiego :>


Anonymous - Wto 08 Sty, 2013

WuRC napisał/a:
Babka pokazuje


na dwoje babka wróżyła

martin.h - Pon 21 Sty, 2013

W związku z zapowiadaną premierą kinową Wielkiego Gatsby'ego postanowiłem odświeżyć książkę.
A obecnie wziąłem się za Omertę Mario Puzo, uwielbiam jego styl pisania, bardzo przyjemnie się to czyta :)

Cartoon - Pon 21 Sty, 2013


Trzeba przyznać, że miał ciekawe życie :)

anjas - Nie 17 Lut, 2013



Polecam, świetna książka.
Autor jest byłym ekonomicznym dziennikarzem śledczym. Śledził i opisywał przewały na rynku finansowym. Niestety nie ze wszystkimi tematami mógł się przebić przez redakcje, więc postanowił wydać powieść i opisać swoje doświadczenia i obserwacje.

Polecam na początek wywiad z autorem:
http://wgospodarce.pl/inf...lskiego-biznesu

Co prawda we wstępie do książki autor pisze, że wszelkie podobieństwa są przypadkowe, ale cóż, to pewnie zwykły dupochron, gdyby ktoś chciał go pozywać :)

Zresztą chook z tym czy opisuje rzeczywistość czy nie, książka jest moim zdaniem świetna. Początek dosyć nudnawy, bo wprowadzający w tematykę finansową, ale później jest coraz lepiej.

Jakarti - Nie 17 Lut, 2013

czytany ebook byl czy papir?
martin.h - Pon 18 Mar, 2013



Cytat:
Czym jest "normalność"? Czy potrafimy dać odpowiedź na to pytanie? I czy w ogóle warto jej szukać? Billy Abbott, narrator i główny bohater książki, nie zaprząta sobie tym głowy. "W jednej osobie", trzynasta powieść Johna Irvinga, to intymny portret pisarza biseksualisty - człowieka, który wbrew utartym konwencjom woli podążać swoją własną drogą. To historia o pożądaniu, tajemnicy i poszukiwaniu seksualnej tożsamości, ale także o niespełnionym uczuciu, trudnym dojrzewaniu i alienacji.

"W jednej osobie" to również zarys ważnego etapu w dziejach kultury amerykańskiej - począwszy od rygorystycznych lat pięćdziesiątych poprzez dwie dekady rewolucji obyczajowej, tragedię plagi AIDS aż po czasy współczesne. To opowieść o Człowieku oraz hołd złożony odrębności każdego z nas.


Ostatnio miałem przyjemność przeczytać i polecam każdemu, nie tylko fanom Irvinga. Czyta się przyjemnie, porusza bardzo ważne tematy, można się pośmiać, ale i przejść do refleksji :)

Anonymous - Pon 18 Mar, 2013

"Biała gorączka" Jacek Hugo-Bader-reportaz z podróży autora przez Rosjem w samochodzie marki UAZ,jak zwykle u tego dziennikarza bardzo fajnie nappisane ciekawe historie,choc kolejny raz odnosze wrazenie ze jest to wszystko mocno podkoloryzowane,i zastanawiam sie jakim cudem gość w stosunkowo krótkim czasie poznał tak wielu ludzi,jak skłonił ich do opowiedzenia swojej ,czesto drastycznej histori lub nawet calego zycia.Ale huj z tym,czyta sie świetnie !!
Jakarti - Pon 18 Mar, 2013

Rosja - wodka - historie o zyciu.
poprosze pomuk

Anonymous - Pon 18 Mar, 2013

nie mogu,nie mój temat
zazdroszcze gościowi wątroby,on juz ze 20 lat ciągle do tych ruskich jezdzi

Bart - Wto 19 Mar, 2013

ten Hugo Bader faktycznie dobry, czytałem jakiś czas temu.
Anonymous - Wto 19 Mar, 2013

Pamietam,miales mi pożyczyć to nawet.Kilkanascie lat temu kupowalem specjalnie co tydzien wyborcza bo był w odcinkach jego reportaż z podrózy koleją transyberyjską
Bart - Wto 19 Mar, 2013

Ładne poświęcenie, pewnie czerwieniłeś się ze wstydu przy kiosku prosząc o Wyborczą ;D


Wracając do tematu, dziabnąłem ostatnio książkę (właściwie wywiad-rzekę) Raczkowskiego, czyta się to przyjemnie, ale jakichś rewulucyjnych treści spodziewać się nie należy.


Anonymous - Wto 19 Mar, 2013

Nie,wtedy byłem jeszcze mlody i gupi ;D
A tak na powaznie teraz tez czytuje Wybiórczą,zdarza mi sie czytac "Krytyke polityczną" czy jakies lewackie portale,to ze sie z kims nie zgadzam nie znaczy ze go nie czytam,trzeba poznac argumenty drugiej strony.A tak wogóle to ja sie wywodze z mocno lewackiego środowiska

Vlodarsky - Czw 21 Mar, 2013

Pierwszy raz trafiłem do tego tematu :)
Ja sobie na lepszy sen czytam Cobena - jakoś tak lekko się czyta, ale generalnie nic specjalnego :/
Za to podobały mi się książki które przeczytałem w ostatnie wakacje.
Seria Millenium Stiega Larssona.


A przeczytałem bo spodobał mi się film na podstawie pierwszej książki z tej serii. No i chyba nawet polecam kto nie czytał.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group