To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

MotorSport - [x]Przygotowania do debiutu

fydi - Czw 02 Kwi, 2009

Potwierdzam "wkręcam" 4 na owalu w saxo ;D
Tomcat - Czw 02 Kwi, 2009

fydi napisał/a:
Potwierdzam "wkręcam" 4 na owalu w saxo ;D


Ostatnio już nie było okazji do tak szybkiej jazdy, trochę spowolnili trasę. W porównaniu z zeszłym rokiem, więcej jest szykan. Zapewne wszystko przez Evo które w listopadzie skończyło swój żywot na drzewie... :/

GeKo - Pią 03 Kwi, 2009

Panowie młodzi jesteście to nie pamiętacje jak w 2000r się sprinty odbywały bez szykan na owalu i innych spowalniaczy. Na całym torze były 2 szykany jedna przed wiaduktem jadąc owal w lewo.
A druga tak pod 3/4 prostej przed owalem na końcu toru. Potem się napędzało i kto na żywioł się wpinał w lewy zacisk przechodzący w prawy otwierający do lewy na główną.

P.S. Wtedy można było podjeżdzać pod sam szczyt owalu. Wrażenia bezcenne.

Tak szczerze na torze się zaczęły dzwony od moemntu jak zaczęli go robić bezpiecznym poprzez wlasnie ukladanie opon na owalach dodatkowych szykan itp.

Generalnie 3 fury już tam zostały totalnie skasowane. CC, SC i EVO. Raz pewna Pani wjechała i zaliczyła slajd na barierce.

MoRToN - Pią 03 Kwi, 2009

Bad-i napisał/a:
.... tym razem chce miec samochod przygotowany na tydzien lub nawet 2 tygodnie przed rajdem.


pfff.... to sie raczej nie zdarza. Nie przespana noc i ostatnie kręcenia na lawecie przed zjazdem :D

martin.h - Pią 03 Kwi, 2009

GeKo, a nie jest czasem tak że sprinty na torze w Tychach są od 2003 roku?
Co do dzwonów to ja pamiętam jak Adrian Mikiewicz (?) wykonał skok przez barierkę.

qbus - Pią 03 Kwi, 2009

A nie Adam Manikowski?
106 - Pią 03 Kwi, 2009

chyba nie byl to mikiewicz... nie wiem czy nie manikowski fiatem ... ale to tez ze
znakiem zapytania...

IV zapinalem na zjezdzie z owalu, a owal pelne III na dlugiej skrzyni i jechalem
przy samym dolnym krawezniku... przeciazenia byly fajne :]

GeKo - Pią 03 Kwi, 2009

Nie nie :) już w 2000r. organizował je Marek Dobrowolski z Maćkiem wyszyńskim i firmą Autoport 2000. Nosiło to nazwę supersprint 2000.
Niestety z jakiś względów coś się zesrało i dopiero od 2003r. Ponownie Marek Dobrowolski reaktywował sprinty najpierw na torze w Chorzowie a potem w Tychach. Sprinty wtedy mimo promocji w necie miały małą liczbę zawodników ok 30-40 załóg jak sie poajaiwało 50 to był cud.
Michalski z AZT w sumie nie wiem jak rozpropagował sport i chwała mu za to, ale już tak przyjemnie na sprintach nie było.
Dzwona miał Adam Manikowski w 2004r, jeśli nazwiska nie przekręciłem, chłopak z Krakowa. Było to właśnie po tym jak PZM nakazał ustawienie szykan w środku owalu, było tam trochę winy organizatora wtedy że szykana była baardzo ale to bardzo szybka podwójna nie potrójna i na dodatek zrobiona tak że najeżdzało się z dołu do góry na nią.
Praktycznie od 2004r te sprinty to już nie to samo. Posumowując AZT zrobił kilka super tras tam i fajnie że tak prężnie działa i naprawdę na śląsku mocno rozwinął ligę amatorską.

martin.h - Pią 03 Kwi, 2009

qbus napisał/a:
A nie Adam Manikowski?


Tak :) Właśnie nie byłem pewien, żółto-czarnym CC wtedy jechał.

Anonymous - Pią 03 Kwi, 2009

Chyba a-grupowym , pamiętam nawet ze kiedyś był opis tego cc w WRC
strick - Pią 03 Kwi, 2009

GeKo napisał/a:
Maćkiem wyszyńskim


Gośc z mokołowa. Kiedys startował, a pozniej zajmował sie organizacja sprintów i nagle ucichło o nim niewiedząc czemu... Nie wiecie czemu przestał sie bawic w organizacje?

GeKo - Pią 03 Kwi, 2009

No Maciek się ścigał jeszcze z moim driverem w 2000r. w PPZM. A czemu zrezygnowali z Markiem z robienia tego. Nie wiem, ale domyślam się że z dwóch powodów.

Nie przynosiło to konkretnych wyników finansowych wtedy, oraz problemy że robił to ktoś powiedzmy prywatnie a nie z naklejką PZM. To moje przypuszczenia tylko.

Jaco - Nie 05 Kwi, 2009

Bad-i napisał/a:
u Was to ja bede 3 razy chyba takze jeszcze sie zobaczymy (Zamkowy, Wisla, Barborka Cieszynska i chyba jeszcze cos bylo)


Wisła jest pierwsza potem Zamkowy i Cieszynka.

Ja mam właśnie taki plan na ten rok.. Tylko jeszcze czeka mnie przygotowanie puga... ;D

106 - Czw 16 Kwi, 2009

z pewnego zrodla wiem ze sam jani passonen http://www.drivex.fi/24 analizuje na
swoich szkoleniach wasze onboardy.... cala finska czolowka podglada wasza technike!!

saxorulez - Czw 16 Kwi, 2009

czy my te onboardy zobaczymy kiedyś?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group