To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Jaki olej do silnika?

Janusz - Czw 28 Sty, 2010

poprzednio miałem zalane tym mobilem ;p właśnie mi chłopaki wzięły fur na serwis, i dostały mobila, na miejscu z 5w40 mam tylko castrola magnateca ;p tego tam wlewał nie będę ;p
Anonymous - Pią 29 Sty, 2010

A tam już przesadzacie z tymi olejami :D

JA kupiłęm paścia na mineralu Mobil 15w40, potem był półsyntetyk Motul 15w50 a teraz pełęn syntetyk Valvoline 10w60 :D

I nic negatywnego nie zauważyłęm :D

wasq - Pią 29 Sty, 2010

akurat silnik w sportach zbyt rzadkeigo oelju nie lubi
Anonymous - Pią 29 Sty, 2010

A no to ja rzadkiego nigdy nie leje bo nie lbie ogladać za sobąniebieskiej chmury :D
Tomcat - Pią 29 Sty, 2010

agentczor napisał/a:
A tam już przesadzacie z tymi olejami :D

JA kupiłęm paścia na mineralu Mobil 15w40, potem był półsyntetyk Motul 15w50 a teraz pełęn syntetyk Valvoline 10w60 :D

I nic negatywnego nie zauważyłęm :D


15W50 Motula to ja znam ale pełen syntetyk z serii 300V, a Valvo 10W60 to półsyntetyk.

edit: sorry, faktycznie jest półsyntetyk motula, zwie sie 4100 Power.

krz_p - Pią 29 Sty, 2010

PiTT a filtr powietrza też przy okazji wymiany oleju będziesz wymieniał?
bo w GTI szybkosię on zasyfia i należy go często wymieniać

PiTT - Pią 29 Sty, 2010

krz_p napisał/a:
PiTT a filtr powietrza też przy okazji wymiany oleju będziesz wymieniał?
bo w GTI szybkosię on zasyfia i należy go często wymieniać

wiem wiem, ale teraz znowu wsadziłem wkładkę ITG, przelatałem jakieś 3kkm po czyszczeniu, więc po zimie znowu wsadzę serię na kilka dni a ten wymyję

Bart - Pią 29 Sty, 2010

Tomcat napisał/a:
Valvo 10W60 to półsyntetyk.


yyy, na pewno? zawsze myślałem, że to syntetyk, ale mogę się mylić

zefir - Pią 29 Sty, 2010

5w50 jest syntetyk z vr1 valvo, 10w60 to polsynetyk :)
Kamilbike - Pon 29 Mar, 2010

Zeby nie zakladac nowego tematu to troche odkopie ten. POniewaz troche ubylo mi oleju przez ostatnie palowania, a zaczal sie tez nowy sezon to nie wiem czy dolac tylko czy wymienic od razu caly. Olej byl wymieniany z filtrem rowno rok temu, od tamtego czasu nabilem moze max 4tys km. Co byscie zrobili na moim miejscu?
Barejka - Pon 29 Mar, 2010

bezapelacyjnie zmienic
martin.h - Pon 29 Mar, 2010

Kamilbike napisał/a:
Co byscie zrobili na moim miejscu?


Ja bym wymienił.

Kamilbike - Pon 29 Mar, 2010

to na jesieni dopiero ;) Dobra dzieki Pany za pomoc, bedzie zmiana :)
Bad-i - Pon 29 Mar, 2010

przepraszam ze tak ostro zapytam, ale Kamil jaka to koowa oszczednosc?

Masz dobrze przygotowana fure a zastanawiasz sie nad wymiana oleju ktorego calkowity koszt to pewnie poltora baku paliwa.

Kamilbike - Pon 29 Mar, 2010

Nie tak brutalnie bo bede plakal :'( Nie jestem specem olejowym dlatego wolalem zapytac. Przebieg 4000km to nie duzo, a biorac pod uwage ze 90% tego dystansu samochod zrobil na doturlaniu sie do jakiejs miejscowki ;) Plan jest taki ze dzis jade po 4 litry oleju troszke doleje a za 2tyg kupie kolejne 4 litry i zrobie wymiane. I tak i tak musze kupic 2x 4l bo wchodzi mi prawie 6l a wole miec troche w zapasie

Jeszcze jedno pytanie codo oleju, malo hothatchowe auto, ale pytanie wazne. Micra K11 mojej polowicy 1.5D 57 rumakow przebieg 110000km. Sprawdzalem na IC to rozbieznosc jest dosc spora poczawszy od 10w40 konczac na 5w30 i troche zglupialem.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group