To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

MotorSport - [RSMP] RSMP 2011

Marek23 - Pią 11 Mar, 2011

Tanio... I na co to moge wynajac?
Janusz - Pią 11 Mar, 2011

Marek23 napisał/a:
Tanio... I na co to moge wynajac?


na rundę bmw challenge ;p przynajmniej tyle można wywnioskować z tego liku które wkleił Rabarbar

Marek23 - Pią 11 Mar, 2011

Te Einstein,juz nie bede Ci tu punktowal,ze to nie tylko na to moze byc, patrzac na oferte.
Janusz - Pią 11 Mar, 2011

Marek23 napisał/a:
Te Einstein,juz nie bede Ci tu punktowal,ze to nie tylko na to moze byc, patrzac na oferte.


te nie zapieniaj się tak bo Ci ropa w filtrze stanie. wiem ze nie koniecznie tylko na to, ale zapytałeś na co, wiec powiedziałem co wiedziałem :D a to nie oznacza ze nie może być wiecej opcji ;D czyli była to wypowiedź czysto ekspercka :D

Anonymous - Pią 11 Mar, 2011

Marek-nie wiem ale chyba głownie na bmw challenge i imprezy w wielkopolsce (np.superoesy na torze poznan),mysle ze dało by się z kolesiem dogadac na inne imprezy,jakąs 3 lige tez mozna tym poleciec,rpp juz pewnie nie.Sam się zastanawiałem nad wynajmem tego auta

edit-szok co się dzieje na superoesach w poznaniu-204 auta na liście zgłoszen na jutro
http://lista.chronotec.pl/

Marek23 - Pią 11 Mar, 2011

Fajna sprawa,moze sobie raz w lato wynajmę jak bedzie czas...
GeKo - Nie 13 Mar, 2011

Bad-i napisał/a:
aliwo tez (ale nie przesadzajmy paliwa na rajd to idzie za 200 pln)
chyba że leją Pantę po 15-20zł za litr i robi się tysiak :) . Prawda jest taka, nie grzebie sam przy furze, musi opłacić mechaników, noclegi serwis, amortyzację, mieć coś na inwestycję +na życie. Stąd taka cena. Chcesz tanio wypożyczyć wypożyczasz od kolegi, bierzesz swoich kolegów na serwis co za nocleg + flachę zrobią serwis i tyle.
Bad-i - Nie 13 Mar, 2011

GeKo napisał/a:
Bad-i napisał/a:
aliwo tez (ale nie przesadzajmy paliwa na rajd to idzie za 200 pln)
chyba że leją Pantę po 15-20zł za litr i robi się tysiak :) . Prawda jest taka, nie grzebie sam przy furze, musi opłacić mechaników, noclegi serwis, amortyzację, mieć coś na inwestycję +na życie. Stąd taka cena. Chcesz tanio wypożyczyć wypożyczasz od kolegi, bierzesz swoich kolegów na serwis co za nocleg + flachę zrobią serwis i tyle.


agrii, uwazam tylko ze dlatego wlasnie tak malo osob wynajmuje rajdowki bo sa poprostu drogie

GeKo - Nie 13 Mar, 2011

Nie są drogie, to po prostu tyle kosztuje, a większości z nas zwyczajnie nie stać na to.
Policz sobie ile byś chciał za wynajęcie puga na 1 RPP z oponami paliwem serwisem ubezp + kaucją.

Bad-i - Nie 13 Mar, 2011

GeKo napisał/a:
Nie są drogie, to po prostu tyle kosztuje, a większości z nas zwyczajnie nie stać na to.
Policz sobie ile byś chciał za wynajęcie puga na 1 RPP z oponami paliwem serwisem ubezp + kaucją.


Grzesiek są drogie...... Wezmy dla przykladu takie C2R2 - wynajem takiej rajdowki (po znajomosciach) to 14.000 za rajd + 10.000 kaucji. Sorry ale dla mnie wydawanie w/w kwoty x 8 rajdow to cena zakupu takiego samochodu. Jezeli ktos liczy ze jego wklad finansowy musi sie zwrocic w ciagu jednego roku to przegina. Jak dobrze wiesz z biznesu kazda inwestycja ktora zwraca sie w przeciagu 3 lat to juz sukces.

Dlatego uwazam ze w takim przypadku lepiej jest auto kupic (nawet na kredyt) niz je wynajmowac. Jedyna tylko opcja ktora przy takich cenach uzasadnia wynajem to fakt ze sponsor daje ci 14.000 na rajd i chce fakture (a ty brzydko mowiac cala reszte masz gdzies).

p.s. oczywiscie zdaje sobie sprawe ze w cene wliczone sa oplaty typowo rajdowe

martin.h - Nie 13 Mar, 2011

Bad-i napisał/a:
Grzesiek są drogie...... Wezmy dla przykladu takie C2R2 - wynajem takiej rajdowki (po znajomosciach) to 14.000 za rajd + 10.000 kaucji. Sorry ale dla mnie wydawanie w/w kwoty x 8 rajdow to cena zakupu takiego samochodu. Jezeli ktos liczy ze jego wklad finansowy musi sie zwrocic w ciagu jednego roku to przegina.


Spoko, kupisz takie C2R2 i co dalej? Postawisz je w garażu? Koszt obsługi takiego auta to pewnie powyżej 10k zł/rajd, pamiętaj, że co ileś km trzeba robić rewizję skrzyni, zawiasu czy silnika, to wszystko kosztuje i to nie małe pieniądze. C2R2 to nie eNka, która ogarnie Ci kolega w garażu.

Jest takie powiedzenia, jeśli koszt wynajęcia auta jest dla Ciebie za drogi to jesteś po prostu za biedny :]

Bad-i - Nie 13 Mar, 2011

martin.h napisał/a:


Spoko, kupisz takie C2R2 i co dalej? Postawisz je w garażu? Koszt obsługi takiego auta to pewnie powyżej 10k zł/rajd, pamiętaj, że co ileś km trzeba robić rewizję skrzyni, zawiasu czy silnika, to wszystko kosztuje i to nie małe pieniądze. C2R2 to nie eNka, która ogarnie Ci kolega w garażu.

Kompletna bzdura :)
Silnik wysylasz do Francji raz na 1-2 lata (koszt 20.000)
Skrzynia jezeli umiesz sie nia poslugiwac to jakies 1.200 pln (raz na 3 rajdy)
Zawias tez tyle nie kosztuje

Nie mowie tutaj o sytuacji w ktorej wydzwonisz. Szczerze mowiac to uwazam ze Vlodarsky dal by spokojnie rade z serwisem. Wystarczy zobaczyc kto budowal C2ki Larenowi ;)

martin.h napisał/a:

Jest takie powiedzenia, jeśli koszt wynajęcia auta jest dla Ciebie za drogi to jesteś po prostu za biedny :]


To prawda, dlatego wole je kupić ;) (żeby nie włożyc ruloniku pieniedzy psu w tyłek)

Jaco - Nie 13 Mar, 2011

martin.h napisał/a:
C2R2 to nie eNka, która ogarnie Ci kolega w garażu.



To zależy jakich masz kolegów ;) Swoją drogą to nic nadzwyczajnego w takim samochodzie nie siedzi co przeszkadzałoby w serwisowaniu między i na rajdach... :)

GeKo - Nie 13 Mar, 2011

Bad-i, Zadałem Ci pytanie, ile chcesz za wynajem ;) policz razem z kosztem serwisu z Vlodarskim na rajdzie.
Ja uważam ze zakup takiego C2 ma sens jeśli zamierza się tym jeździć conajmniej 3 pełne sezony. Inaczej po sezonie lub 2 zostajesz z autem ktore jest cieżko jest sprzedać bo u nas kazdy woli zbudować auto niż kupić gotowe już od kogoś.

Bad-i - Nie 13 Mar, 2011

GeKo napisał/a:
Bad-i, Zadałem Ci pytanie, ile chcesz za wynajem ;) policz razem z kosztem serwisu z Vlodarskim na rajdzie.
Ja uważam ze zakup takiego C2 ma sens jeśli zamierza się tym jeździć conajmniej 3 pełne sezony. Inaczej po sezonie lub 2 zostajesz z autem ktore jest cieżko jest sprzedać bo u nas kazdy woli zbudować auto niż kupić gotowe już od kogoś.


Wiesz ciezko powiedziec bo Vlodek to nie moja firma.....

Ale uwazam ze na tych zasadach co wynajmujesz C2R2 to za puga musialbym krzyknac z 4-6 tysi max. (w tym paliwo, serwis, opony tak jak u innych)

I w takim samym wypadku uwazam ze C2R2 moze kosztowac 10.000 ale nie 14.000(pamietaj ze to cena dla znajomego) plus kaucja.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group