To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Jakiej pojemności lekki akumulator?

Bad-i - Pią 03 Lut, 2012

M napisał/a:
No właśnie nie...


to im powiedz zeby w Dekadzie do mnie nie podchodziły

Greg - Pon 02 Lip, 2012

Czy lepiej zamontować akumulator:

a) do ścianki w pionie


b) do podłogi w poziomie


?

Żelowy może być w każdej pozycji, ale chodzi mi o bezpieczeństwo przy ew. (puk puk) uderzeniu. Chyba w przypadku montażu do podłogi na płasko jest duże ryzyko uderzenia od spodu, natomiast tak obniżamy środek ciężkości. :D

Przem_106 - Pon 02 Lip, 2012

Greg, jaki w koncu kupiłes aku?
Greg - Pon 02 Lip, 2012

Chyba eM wrzucał wcześniej.

Coś takiego, ale nie pamiętam czy 18 czy 20Ah.

http://www.eltersc.pl/p,p...12v+-+18ah.html

Przem_106 - Pon 02 Lip, 2012

Jaki to ma prąd rozruchu?
M - Pon 02 Lip, 2012

Przem_106 napisał/a:
Jaki to ma prąd rozruchu?

Ma taki że kręci rozrusznikiem :)

Przem_106 - Pon 02 Lip, 2012

M napisał/a:
Przem_106 napisał/a:
Jaki to ma prąd rozruchu?

Ma taki że kręci rozrusznikiem :)

o_O

Greg - Pon 02 Lip, 2012

Chyba ok 260A dla 18Ah.
M - Pon 02 Lip, 2012

Przem_106 napisał/a:
M napisał/a:
Przem_106 napisał/a:
Jaki to ma prąd rozruchu?

Ma taki że kręci rozrusznikiem :)

o_O

Sorry jeśli źle mnie odebrałeś.
Ten przynajmniej który polecałem Gregowi jest akumulatorem do UPS'a i jako takiego parametru nie ma, jest tylko maksymalny prąd rozładowania i to rzeczywiście jest około 250-260A. Pomimo tego że jest mały to spokojnie daje radę.

Przem_106 - Pon 02 Lip, 2012

Juz jest lepiej :jupi:
Trochę probowałem znalezc roznicę między akumulatorami 18ah za 100, 200 i 400zł.
I o cenie decyduje własnie prąd rozruchu.
Np aku za ok. 100zł ma prąd ok. 260a, czyli tyle co zwykły najmniejszy 35ah kwasiak od Matiza/Tico.
Aku za 400zł (podobny jak ma Rasta) ma prąd rozruchu ok. 600-800A. I aku z takim prądem odpala auto w kazdych warunkach, nawet przy minus 20.

rasta - Pon 02 Lip, 2012

Potwierdzam, fura stała niby w garażu w zimę ale temp. tam panująca raczej dupy nie urywała, a fura nawet po miesiącu nie ruszania odpaliła od pierwszego bo zapomniałem zdjąć klemę. Drugi sezon mam ten aku, fura za często nie ruszana, a odpala bez problemu od pierwszego.
Greg - Czw 16 Sie, 2012

Bump! Any1? :D

Czy lepiej zamontować akumulator:

a) do ścianki w pionie


b) do podłogi w poziomie


?

Żelowy może być w każdej pozycji, ale chodzi mi o bezpieczeństwo przy ew. (puk puk) uderzeniu. Chyba w przypadku montażu do podłogi na płasko jest duże ryzyko uderzenia od spodu, natomiast tak obniżamy środek ciężkości. :D

Shymek - Czw 16 Sie, 2012

Moim zdaniem nie ma to znaczenia większego - przy uderzeniu wszystko moze się dziać ;) Lepiej z tyłu pośrodku jak najniżej :) (najlepiej jedź na jakaś stację diagnostyczną i sprawdź wagę z podziałem nacisku osi na koła - tam gdzie najmniej tam aku :) )

A ja mam pytanie z innej beczki:

Dostałem od kumpla aku - tylko nie wiem czy sprawny, jest jakaś metoda by sprawdzić aku zelowy czy jest ok? Czy da się naprawić aku zęlowy?

Aku taki: http://www.braillebattery...atteries/b3121/ więc raczej go na śmietnik nie wyrzucę - kumpel łądował go zwykłą ładowarką i jemu w evo ten aku nie trzymał za bardzo, były przypadki ze nie mógł auta odpalić rano.

Greg - Czw 16 Sie, 2012

Są specjalne ładowarki do aku żelowych. :) Taką i poprawnie naładujesz i sprawdzisz jego stan.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group