To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

HydePark - Alternatywne źródła zasilania

M - Pią 23 Mar, 2012

Cząsteczka wodoru przeniknie przez wszystko bo jej najmniejsza :)
Dopiero wychłodzenie go do odpowiedniej temperatury powoduje ze nie jest juz tak narowisty i sie nie przeciska.

GeKo - Pią 23 Mar, 2012

Prius na wodór spalanym w silniku.
http://www.focus.pl/newsy...r-pobil-rekord/

Jacek - Sob 24 Mar, 2012

kosmita napisał/a:

nie zrozumiałeś, dla mnie prius czy insight, to takie bezsensu samochody trochę, bo nie są zwykłymi samochodami z napędem hybrydowym, które są rzeczywistą alternatywą dla normalnie napędzanych samochodów, tylko pokrakami, których nadrzędnym celem jest to, żeby każdy z daleka widział, że to hybryda.

widzę wiele agresji.
jak chcesz i potrafisz rozmawiać to rób to normalnie ;)
domniemam że posiadasz wiedzę na temat wodoru, jego składowani itd, chętnie posłucham.

bardzo Cię proszę o wytłumaczenie powyższego zdania bo zupełnie tego nie kumam i co według Ciebie jest w takim razie pełnym napędem hybrydowym?

Bart - Sob 24 Mar, 2012

Jacek, a Ty masz jakąś wiedzę na te temat czy tylko przepisujesz dane z prospektu?

Wszystkie priusy, insighty to samochody dla pozerów, chcących pokazać się jako bardzo proekologiczni - wytworzenie takiego samochodu, przytransportowanie go do europy generuje ogromne koszty dla środowiska.

Zdecydowanie lepszym pomysłem na bycie "proeko" jest jeżdżenie jednym samochodem przez 10 lat niż kupowanie co roku kolejnych generacji priusa czy insighta.

Jacek - Sob 24 Mar, 2012

Bartuś...jakie dane z prospektu o_O
jasne że jestem zwolennikiem jazdy jednym autem przez 10 lat i taka polityka dominuje na zachodzie i za oceanem.
nikomu nic nie narzucam ani nie karzę kochać czy kupować aut hybrydowych, tym bardzie toyot.
jestem zwolennikiem takich rozwiązań i nie zamykam swojego światopoglądu do 110 koni w turbodieslu.

rozumię że wyprodukowanie turbodiesla nie wiąże się z zatruwaniem środowiska. wytwarza się je przez pączkowanie w zachodnioniemieckich laboratoriach tak?

Bart - Sob 24 Mar, 2012

Wytworzenie jakiegokolwiek samochodu generuje mnóstwo negatywnych konsekwencji dla środowiska, to oczywiste.
Młody Papież - Sob 24 Mar, 2012

Zależy Nam na tańszym przemieszczaniu się czy bardziej proekologicznym?
Jacek - Sob 24 Mar, 2012

chyba jedno i drugie. bo inaczej to bez sensu.
Bart - Sob 24 Mar, 2012

Młody Papież napisał/a:
Zależy Nam na tańszym przemieszczaniu się czy bardziej proekologicznym?


Na jednym i drugim. Nie co się napinać na jakichś wielkich przeciwników ekologii bo rozpieprzymy tę planetę w 200 lat.

M - Sob 24 Mar, 2012

Problemy "ekologiczne" cały czas się zmieniają, nie jestem pewien dokładnie o co w tym wszystkim chodzi. Natomiast też jestem za jeżdzeniem długo swoim samochodem i nie poddawaniu sie kompleksom wymiany na nowe co 3 lata.
Problem tylko pozostaje taki że ceny paliw ciągle rosną i jeżdżenie swoim samochodem z klasycznym napędem zaczyna być ultra drogie.

Młody Papież - Sob 24 Mar, 2012


jozekrj - Sob 24 Mar, 2012

największym problemem jest to ze nie ma perpetum mobile i żeby wyprodukować alternatywne paliwo trzeba włożyć sporo energii
Michał - Sob 24 Mar, 2012

Jacek jacku kocham cie :]
kosmita - Sob 24 Mar, 2012

Jacek napisał/a:
widzę wiele agresji.
jak chcesz i potrafisz rozmawiać to rób to normalnie ;)

źle widzisz, nie wiem o co Ci chodzi <O|

Cytat:
domniemam że posiadasz wiedzę na temat wodoru, jego składowani itd, chętnie posłucham.

Po czym wnosisz? To nie jest żadna tajemna wiedza, M na początku strony już napisał w czym jest problem.

Jacek napisał/a:
bardzo Cię proszę o wytłumaczenie powyższego zdania bo zupełnie tego nie kumam i co według Ciebie jest w takim razie pełnym napędem hybrydowym?

Proszę bardzo:
Chodziło mi o to, że lepiej byłoby, gdyby zamiast takich samochodów jak prius czy insight producenci oferowali zwykłe modele w wersji hybrydowe, bo oprócz napędu nie widzę żadnych zalet wynikających z wyboru takiego auta. Jakoś w modelach premium jest to możliwe.

M napisał/a:
Problemy "ekologiczne" cały czas się zmieniają, nie jestem pewien dokładnie o co w tym wszystkim chodzi

Zazwyczaj chodzi o pieniądze ;)

GeKo - Sob 24 Mar, 2012

kosmita napisał/a:
Chodziło mi o to, że lepiej byłoby, gdyby zamiast takich samochodów jak prius czy insight producenci oferowali zwykłe modele w wersji hybrydowe, bo oprócz napędu nie widzę żadnych zalet wynikających z wyboru takiego auta. Jakoś w modelach premium jest to możliwe.


Gdyby Prius czy insight nie miały tak skonstruowanej aerodynamiki zwyczajnie nie osiągnęłyby takich wyników w spalaniu. Na szczęście będzie teraz Auris i Yaris w hybrydzie ktore juz wyglądają jak normalne auta.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group