To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

HydePark - Skuterowo

Bonczek - Wto 09 Kwi, 2013

Prosze
M - Czw 11 Kwi, 2013

Pytanie - ile realnie kosztuje utrzymanie skutera w ciągu jednego sezonu?
Bez paliwa oczywiście.

Pirania - Czw 11 Kwi, 2013

Pitt, można sie dowiedzieć, ze full serwis to wymiana oleju. A klocki itp itd, wystarczy ze serwisant nie ma Cię w dupie i już jest super.

M, grosze.

PiTT - Czw 11 Kwi, 2013

jak kupiłem swój skuter to serwis z wymianą pierdół kosztował coś koło 1 tysia
czyli 1/3 wartości sprzętu :D
ja to robiłem w serwisie Kymco na Wale
koszt podniosła wymiana zacisku hamulcowego bo nie nadawał się do reanimacji, do tego wymiana oleju, regulacja i czyszczenia gaznika i jakieś duperele
full serwis to właśnie standardowe wymiany oleju, smarowanie, regulacja gaźnika
jak wyjdzie coś więcej to dodatkowo płatne... raczej standardowa sytuacja tak jak z autem

pP - Czw 11 Kwi, 2013

Pirania napisał/a:
M, grosze.

a bardziej ogólnie? :faja:

Kamill - Czw 11 Kwi, 2013

Ja jak mialem skuter, 4ro suw (może to jest tutaj ważne), to jego obsługa była zerowa. Akumulator wymiana co 2 sezony, ubezpieczenie ok 50-100zł, przeglądów nie ma, opony 3-5 sezonów więc pomijalne? Olej to jakiś litr motula wymieniany pewnie raz na sezona albo dwa (60zł).
Skuter miałem kupiony 2-3 letni piaggio 125cc, stan bdb.
Myśle i widziałem po innych że przy dwu suwie jest trochę więcej roboty.
Znajomy miał jakiegoś 2suwa kymko wymiana tłoka cylindra raz na 2 lata, ciągle coś tam nie grało. Im droższy i markowy skuter tym mniej roboty, zwłaszcza w markach specjalizujących się w skuterach jak piaggio.

Pirania - Czw 11 Kwi, 2013

otóż to! fajnie że Ci się chciało to wszystko opisać :-)
Rasputin - Czw 11 Kwi, 2013

Kumpel kupił nowego Rometa :] i od 3 lat co roku oddaje na przegląd przed sezonem. Odbierałem z nim wczoraj i kosztował on 150zł xD (wymiana oleju,regulacja gaźnika itp). Robił to u dealera Rometa :faja:
Utrzymanie skutera kosztuje prawie tyle co roweru (pomijajac OC i wache). No chyba,że sie kupi śmietnik. Ale to tak jak przy furach.

Jestem ekspertem bo mam kolegę ze skuterem ;D

miras - Czw 11 Kwi, 2013

Kamill, od jakichś 3 lat trzeba robić przegląd skuta tak jak moto. Zawsze mendy znajdą jakiś sposób żeby wydrzeć kasę , nawet te co mają w papierach bezterminowo wpisane to po 3 latach od rejestracji musisz jechać na przegląd. Szwagier się dowiedział od policaja na drodze jak mu dowód za....ał i dał kwity na przegląd. :crazy:



Mała edycja pierwszy przegląd po 3 latach od pierwszej rejestracji , a potem co 2 lata.

PiTT - Czw 11 Kwi, 2013

mówimy o przeglądzie mechanicznym w sensie wymiana oleju a nie wbicie w dowód :rotfl:
miras - Czw 11 Kwi, 2013

No to zajebiście pomogłem :jupi:
Kamill - Czw 11 Kwi, 2013

Miras dobrze mówi, myślałem że jest tylko przegląd rejestracyjny i później już się stacji diagnostycznej nie odwiedza. Kiedyś tak było.[/b]
PiTT - Czw 11 Kwi, 2013

kiedyś tak było, ale przy rejestracji byś się dowiedział że przegląd trzeba robić co rok ;)
miras - Pią 12 Kwi, 2013

To jak dobrze gadałem to jeszcze jedno mały piździk to przegląd co 2 lata , a jak powyżej 50 to co rok.
M - Pon 15 Kwi, 2013

Mam budżet 3k, co sensownego w używce można mieć? Bo nowe za te pieniądze to pewnie same chińskie szajsy?
50cc.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group