To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Dolot

acik666 - Śro 28 Lis, 2012

Jak to kto?? GEKO :rotfl:
SaxoFan - Śro 28 Lis, 2012

Witam, czy ten wkład podejdzie do saxo 1,6 16V 2000r?
http://allegro.pl/filtr-k....html?source=oo
lub
http://allegro.pl/pipercr....html?source=oo
Bo coś mi z wymiarami nie pasuje.

GeKo - Śro 28 Lis, 2012

faldzip napisał/a:
GeKo, a Ty nie masz jeszcze w ofercie puszek ala raceland w wersji karbą?


Nie mam, (a właściwie mam formę) bo koszty produktu z węgla będą na poziomie 450zł za samą obudowę. Nikt mi tyle nie da jak może kupić to samo z maty szklanej za 160zł.

Greg - Czw 29 Lis, 2012

jarek-malopolska napisał/a:
Greg napisał/a:
albo wymienię na lepszą

Ja mysle o replice dolotu Citroen Sport; nawet wiem gdzie o taki zabiegać tylko trzeba by kogoś kto by to odbił/zrobił ;)

O którym dokładnie? :)

jarek-malopolska - Czw 29 Lis, 2012

http://boutique.citroenra...id_product=4027
Niemy - Czw 29 Lis, 2012

GeKo napisał/a:
Nie mam, (a właściwie mam formę)


jeszcze ich nie wyprowadziłem ;D

ale i tak myślę, że będzie trzeba zrobić nowe foremki

jarek-malopolska - Czw 29 Lis, 2012

jak juz robić taki dolot to mysle ze nie ma sie co paprac z racelandem a własnie walić citroen sporta :D
iQ - Czw 29 Lis, 2012

Taki dolot citroen sport mozna czasami w hiszpanii kupic za 100-150e. W pucharze saxo wszystkie na takim jezdzily. Pamietam tez ze Green kiedys mial w ofercie dolot prawie identyczny jak ten od CS.
jarek-malopolska - Czw 29 Lis, 2012

Kurfa nie mam nikogo w hiszpanii ;D
Jaco - Czw 29 Lis, 2012

jarek-malopolska napisał/a:
jak juz robić taki dolot to mysle ze nie ma sie co paprac z racelandem a własnie walić citroen sporta :D



patrząc na ten link, który wrzuciłeś, to wielkiej różnicy chyba nie ma..

jarek-malopolska - Czw 29 Lis, 2012

Jaco napisał/a:
wielkiej różnicy chyba nie ma..

na zdjeciu...
Najlepiej byłoby gdyby sie Tomcat wypowiedział w temacie bo limanową jechał na tym dolocie, reszte na Racelandzie i ma porównanie najlepsze z nas wszystkich..
Wogole sam dzwiek na filmiku z Limanowej Pawła juz sie zdecydowanie rózni od tego co było na Racelandzie.. Przez chwile to sie nawet zastanawiałem czy to nie honda leci.. ale tak jak mowie, Paweł moze wiecej napisać o tym ;)

Greg - Czw 29 Lis, 2012

Ciekawe czy on jest lepszy / dużo lepszy od Racelanda? Konstrukcja podobna, chyba więcej miejsca w środku i bardziej równolegle jest rozstawiony chwyt powietrza.
Tomcat - Czw 29 Lis, 2012

Tak jak wspomniał Jarek, jechałem jeden wyścig na dolocie Citroen Sport pożyczonym od kolegi i odczucie było takie jakby fura dostała z 10 koni w gratisie. To było i jest moje subiektywne odczucie, ale jak musiałem wrócić do racelanda tylko utwierdziłem się w swoim przekonaniu. Jeśli chodzi o wykonanie, puszka na pewno ma dużo większą pojemność, otwór łapiący powietrze jest większy nie wiem co to za materiał, ale nawet jeśli plastik to dużo twardszy, grubszy i ogólnie cały dolot jest cięższy w porównaniu do racelanda. Ten który miałem u siebie był od spodu oklejony jakąś folią odbijającą ciepło, dlatego dokładnie nie dojrzałem jak to jest zrobione, ale wyglądało to tak jakby ten plastik z góry był tylko nakładką na coś innego.

Obczajcie sobie mój filmik z Limanowej:
http://www.youtube.com/watch?v=j3X-rgIfjL8

Nie znam żadnego Saxo na Racelandzie, które tak drze morde dolotem. To było jeszcze na 13x59 a wkręcał się na obroty od jedynki do trójki praktycznie tak samo jak teraz na 13x64. Nie ma wątpliwości że prawie 500 euro za dolot to gruba przesada i Raceland za swoją cene jest mega upgrade'em, ale jeśli tylko ktoś byłby w stanie skopiować Citroen Sporta, to nie widze powodu żeby pchać się w Racelandy.

Pytanie, kto się może podjąć zrobienia tego ? Dolot CS może mi się uda pożyczyć na jakiś czas.

jarek-malopolska - Czw 29 Lis, 2012

GeKo napisał/a:
bo koszty produktu z węgla będą na poziomie 450zł

450zł za racelanda z carbonu nie dam, ale 450zł za Citroen Sport z karbą-nu juz predzej :D

Niemy - Czw 29 Lis, 2012

Tomcat napisał/a:
Dolot CS może mi się uda pożyczyć na jakiś czas.


fajnie byłoby go nie zniszczyć robiąc formę :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group