To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

HydePark - Wakacje - Chorwacja

PiTT - Nie 30 Cze, 2013

znajomy wrócił z Omisia... między Dubrovnikiem a Splitem, bardzo zadowolony, dla dziecka też ok bo jest usypana piaszczysta plaża... ja tam jednak wolę klasyczne chorwackie kamienie z błękitną wodą :)
jak ktoś chce piasek to polecam wakacje w Bułgarii, też mistrz opcja, dużo taniej tyle że autem całkiem daleko i dosyć ekstremalnie czasami :D
ja byłem tam z 8 lat temu to pewnie nieco się zmieniło, ale plaże raczej pozostały bez zmian ;)

was79 - Pon 01 Lip, 2013

M napisał/a:
dzik napisał/a:
was79 napisał/a:

Dojazd super - 13 godz tam i nieco ponad 11 godz z powrotem.


Srednia 120km/h to zdrowo.

Ten Zaton jest na polnocy Piotrek


Dokładnie, średnią z jazdy na dystansie ponad 2kkm, miałem ~98 km/h.

dzik - Pon 01 Lip, 2013

A to co innego, ja właśnie wróciłem znad polkiego morza ze średnią 78 :]

Dużo tam jest dobrych dróg czyli autostrad itd?
Planujemy z żoną we wrześniu się tam udać, po kolejnej wpadce pogodowej naszego rodzimego morza.

M - Pon 01 Lip, 2013

dzik napisał/a:
A to co innego, ja właśnie wróciłem znad polkiego morza ze średnią 78 :]

Dużo tam jest dobrych dróg czyli autostrad itd?
Planujemy z żoną we wrześniu się tam udać, po kolejnej wpadce pogodowej naszego rodzimego morza.

Duuuużo,
a jak nie ma autostrady to dlatego ze jedziesz nad samym morzem i masz mega widoki z gory + duzo kretego.
Cala CRO to jest autostrada od slowenii i potem dojazdowka tam gdzie potrzebujesz.
Uderzaj do zatonu bo maja jeszcze miejsowki na wrzesien i to mega tanio.
Polskie morze jest zupelnie nie atrakcyjne jak popatrzec na pogode+jedzenie.

Bart - Pon 01 Lip, 2013

Od dziś Kroacja jest w EU = tanie rozmowy telefoniczne, dla niektórych to znaczący argument.
was79 - Pon 01 Lip, 2013

Cytat:
Polskie morze jest zupelnie nie atrakcyjne jak popatrzec na pogode+jedzenie.


Z pogodą się zgodzę, z jedzeniem nie - dobra rybka z kutra to jest to :]
Dodatkowo koszt wakacji w CRO znacznie przewyższa PL

Bart napisał/a:
Od dziś Kroacja jest w EU = tanie rozmowy telefoniczne, dla niektórych to znaczący argument.


:rotfl:

M - Pon 01 Lip, 2013

was79 napisał/a:
Dodatkowo koszt wakacji w CRO znacznie przewyższa PL

U nas bylo tak samo finansowo a po przeliczeniu na to co faktycznie dostalismy to bym powiedzial ze nad baltykiem jest 5razy drozej :rotfl:

dzik - Pon 01 Lip, 2013

O cenach z CRO słyszałem już wszystko, jak zapewne zależy od regionu. Kumpel był na Korczuli i cennik który przedstawił jerzy włosy na dupie. Nie chciałbym płacić 5E za piwo.

Dobra, konkrety, ile kosztuje tam gdzie byliście w CRO nocleg, obiad, piwo.

Nad naszym morzem spuścili z tonu, w 2005r olałem ten kierunek bo kretyni zwariowali z cenami, dzisiaj jest taniej niż w 2005. Można zjeść obiad za 15 zeta i znależć pokój dla dwóch osób za 80PLN co jest OK. Ale pogoda to ruska ruletka.

Swoją drogą ciekawostka to wybrzeże u niemców. Rok temu mieliśmy taką podróż, 150km ich wybrzeżem i do Polski. U nich nie dzieje się kompletnie nic, jakieś obskurne dwa kempingi, hoteliki po 100EUR i koniec atrakcji, mija się polska granicę i inny świat. Tak jak żadna niemiecka stacja do 5km od Polskiej granicy nie zarabia, tak ich ośrodki nad morzem.

was79 - Pon 01 Lip, 2013

dzik napisał/a:
w CRO nocleg, obiad, piwo.


obiad - all u can eat - 70 kn
piwo - 20 kn
pizza - 45 kn
porcja mięsa w lepszej knajpie ~100 kn
chleb w markecie 11,5 kn
piwo w markecie 7,9 kn (butelka) 11 kn (puszka)
kn ~ 0,6 zł

Ceny, ze względu na monopol na terenie ośrodka, pewnie trochę wyższe niż w jakiejś małej miejscowości

Ryba - Pon 01 Lip, 2013

Ja się wybieram pod koniec do małej miejscowości o nazwie Promajna, która się mieści 7 km na północ od Makarski. Ktoś jedzie?
M - Pon 01 Lip, 2013

Ja byłem w 2011 w małym miasteczku koło Ploce. Cen wszystkich nie pamietam ale nie bylo tragedii, placilismy 80ojro za mieszkanie nad samym morzem. Powiem szczerze ze tak mnie ten kraj oczarował że mogę płacić i 5euro za piwo byle nie jechac nad baltyk. Jak denerwuje Cie "polskie piekiełko" to tam będziesz bardzo zadowolony.
was79 - Pon 01 Lip, 2013

Choć polaków raczej łatwo spotkać:



aha i nawyki się nie zmieniają: parking na kilkaset aut, a co zablokowało wyjazd? bmw na numerach WX ;D

anjas - Pon 01 Lip, 2013

M napisał/a:
Uderzaj do zatonu bo maja jeszcze miejsowki na wrzesien i to mega tanio.


ale bez dzieci to Zaton tak średnio chyba

dzik - Pon 01 Lip, 2013

eM, zmieniło się bardzo.
Jak byłem w 2005r to większość jadłodajni to były obskurne bary gdzie wszystko było na wagę i się okazywało że obiad kosztuje 40PLN. Piwo było po 10PLN.

Teraz wróciłem z Jastarni i poza pogodą kultura pełną gębą. Pizza 16PLN, dobry obiad 25PLN, np tu:
http://www.restauracja-lozko.pl/PL/menu.html

Piwo w mniejszym, już nie obskurnym, barze 5-7PLN. To jest uczciwie. Ale to nie zmieni pogody, byłem w zeszłym tygodniu i jeden dzień chodziłem bez bluzy.

Szkoda że loty do tajladni w tym roku takie drogie, obiad za 3PLN, tyle samo piwo, lodzik za 15PLN.

Anonymous - Pon 01 Lip, 2013

dzik napisał/a:
Korczuli i cennik który przedstawił jerzy włosy na dupie. Nie chciałbym płacić 5E za piwo.


na Korculi tak jest bo to taka lokalna atrakcja + wyspa. Normalnie masz piwo za 2eur ;p

was79 napisał/a:
obiad - all u can eat - 70 kn
piwo - 20 kn
pizza - 45 kn
porcja mięsa w lepszej knajpie ~100 kn
chleb w markecie 11,5 kn
piwo w markecie 7,9 kn (butelka) 11 kn (puszka)
kn ~ 0,6 zł


Tak jak piszesz ceny poza ośrodkiem są minimalnie niższe.

ja patrzyłem jeszcze na ceny rzeczy które kupuje w sklepiku pod domem i na przykład taka butelka Nestea kosztuje... idealnie tyle samo :]

W Trpanj na półwyspie za nocleg w "pokoju z własną łazienką" płaciliśmy 12eur/osobodoba a moi rodzice ze znajomymi wynajmowali 3 pokojowe mieszkanie z dwiema łazienkami i kuchnią (+chyba 20metrowy taras) za 80eur.

Nie ma co się bać jechać w ciemno i chodzić od domku do domu pytając czy mają miejsca.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group