To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

HydePark - Wakacje - Chorwacja

anjas - Pon 01 Lip, 2013

M napisał/a:
Nie wiem czy dobrze pamietam ale u Dzika dzidzia przeciez jest


no karwa, zmylił mnie ten wątek o lodzikach w tajlandii ;D

M - Pon 01 Lip, 2013

Dobra, Dzik organizuje wigilie 2013 w pattaya beach :>
dzik - Pon 01 Lip, 2013

Młody jest, ale w tym wieku to mu rybka czy siedzi u dziadków czy w tajlandii więc go zabierać nie będziemy.

Poza urokami o których wspomniałem to tajlandia to naprawde dobry adres. Siedzienie w tajlandii ma ten urok że naprawdę się nie patrzy na ceny i to jest piękne, czuje się jak oligarcha w ustce. Wchodzisz do knajpy i zamawiasz po dwa trzy dania na głowę bo zwyczajnie chcesz spróbować. Smaczniejsze milion razy bardziej niż pseudochińszczyzna w PL, pół szklanki ich whisky kosztuje do obiadu 6PLN. Całe żarcie kończysz z rachunkiem na 20-25PLN na dwie osoby. Gość Cię namawia na lot na paralotni/spadochronie (nie znam się) za motorówką za 30PLN. W cenie transfer skuterem kilometr w głąb zatoki.

Po 15 dniach na miejscu we dwie osoby wydaliśmy ok 3500PLN mając kilka wycieczek zorganizowanych na miejscu.

Anonymous - Pon 01 Lip, 2013

dzik napisał/a:
czuje się jak oligarcha w ustce


Podobnie jest w Czarnogórze (a przynajmniej było 3 lata temu).
Hamburger wielkości małego kota (pewnie ze 250g mięsa) z michą surówki i puszką Coli... 1.5 EUR ;) oczywiście można było iść w bardziej wykwintne dania ale te już kosztowały 2-4 EUR...

In minus należy dodać fakt, że niby w Czarnogórze nie można jeździć mając więcej jak bodaj 0,5 promila ale... w radiowozach nie ma alkomatów :lol2: więc wszyscy jeżdżą nayebawszy i jest dobry stres.

was79 - Pon 01 Lip, 2013

W budvie to takich cen nie spotykalem, chociaz byly wyraznie nizsze niz w chorwacji
kaziu1985pn - Pon 01 Lip, 2013

poczułem sie jak burżuj jadąc na korcule mając domek 2km od miasta z prywatna plażą :D
layer - Pon 01 Lip, 2013

Potwierdzam, ceny w Czarnogórze wyraźnie niższe niż w Chorwacjii, tylko jakoś bardziej dziko niż w Chorwacji, kraj mniej rozwinięty i plaże bardziej kamieniste. Co kto lubi.

Zresztą dobrą wyprawę zaliczyłem w zeszłym roku, wybrzeże Czarnogóry, potem Dubrownik, trochę Chorwacji, zwiedzanie Mostaru, potem Sarajevo i na koniec Budapeszt.
Dobra opcja jak ktoś lubi zwiedzać.

Co do MNE i HR, pojechaliśmy w ciemno, w sezonie i niestety wbrew temu, co wszędzie czytałem znalezienie taniego noclegu na pare dni graniczyło z cudem.

Michał - Pon 01 Lip, 2013

przecieram oczy zdumienia czytając "Poradnik turystyczny: Tajlandia na Dziko"

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

faldzip - Pon 01 Lip, 2013

Michał napisał/a:
Tajlandia na Dziko

:rotfl:

was79 - Pią 05 Lip, 2013

W sumie teraz dopiero sprawdziłem rachunki i opłaca się bardzie płacić kartą, niż za zakupione w polskim kantorze gotówkę.
rasta - Pią 05 Lip, 2013

Od kilku lat jest to wiadome. Ja jadąc do Cro w gotówce biorę 100 ojro na wszelki wypadek, a reszta plastik.
anjas - Pią 05 Lip, 2013

was79 napisał/a:
W sumie teraz dopiero sprawdziłem rachunki i opłaca się bardzie płacić kartą, niż za zakupione w polskim kantorze gotówkę.


chyba gdzieś w tym wątku pisałem o tym... ale jak się nie słucha starszego kolegi to tak później jest ;D

Anonymous - Pią 05 Lip, 2013

Ja juz nie pamietam kiedy za granica płaciłem gotówką
was79 - Pią 05 Lip, 2013

hehe, ale ja o tym wiedziałem i za grubsze zakupy płaciłem :D
(w wypowiedzi za i powinienem wstawić słowo: rzeczywiście)

rabarbar napisał/a:
Ja juz nie pamietam kiedy za granica płaciłem gotówką


Ja często diety zagramamiczne dostaje w gotówce

Anonymous - Pią 05 Lip, 2013

Tez tak kiedys mialem,teraz wszystko przelewami, zreszta w szwecji np.za bilety nie da sie zaplacic gotowka


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group