To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

MotorSport - Radom 9 Październik- Upalanie

Yarko - Pon 11 Paź, 2010

rasta napisał/a:
Zbyt duże ciśnienie.


później za radą GeKo ustawiliśmy niższe, było trochę lepiej, ale i tak z przodu odpadał większymi kawałkami, aż sprawdzałem na Waszych R888 czy jest podobnie, no i u Was elegancko się ścierał i lekko wałkował, tak jak być powinno, tył natomiast ścierał się ok.

Bart - Pon 11 Paź, 2010

może po prostu za szybko jeździłeś?
Miniac - Pon 11 Paź, 2010

Janusz napisał/a:
Co do czasów ja obstawiałem jakieś mega tyły dla seryjnego hohelswagena :) i jest bardzo zaskoczony w potencjale, samochód sam tego nie zrobił.


A to ja się wyłamię. Bo jak tylko zobaczyłem go w kolejce to już mówiłem, że będzie spore zaskoczenie z powodu tego auta. Że nowe, że super silnik, a już DSG.. wtedy ktoś powiedział, że nie ma DSG po czym 'se zrobiłem minę taką' - :/

A propos opon to ja na Potenzach RE050 robiłem w Radomiu seryjnym jeszcze MINI 41.1 i opony były 'ok'. Jestem za to totalnie rozczarowany moimi R888.. była masakra, lodowisko.. dopiero 2bary na ciepło spowodowały, że opona zaczęła jakoś trzymać, ale to dopiero po minimum 3okrązeniach.. kiedy to ZAWSZE trafiałem na ELKĘ (w sensie 'naukę jazdy') lub też na busa.. który upewnił mnie, że to jednak zorganizowana akcja z ukrytą kamerą :lol2: Pierwszy raz kupiłem używane Toyki i już więcej tego błędu nie popełnię :faja:

Na pewno bym pojechał poniżej 40sek, ale myślałem, że rozwaliłem przeguby bo wszystko już w aucie chrupało. Całe szczęście, że tylko po 1cm odkręciły mi się oba przednie koła xD (pojechałem 40.1)

Cytat:

Nie wiem, ja np miałem prawie takie same czasy.


Ja miałem prawie identyczne.. aczkolwiek w pierwszym przejeździe dwa razy mnie wypluło.. nie mogłem się zdecydować którym biegiem jechać i generalnie obstawiałem okolice 2.10. Ona nie tyle źle zatrzymywała.. ona co chwila inaczej machała tą flagą na starcie.. mi np machnęła ręka to ruszyłem... może za wcześnie.... a może nie zrozumiałem przesłania ;D

btw. Rasta pojechał NAJLEPSZY czas. Gdyby nie zaliczył trawy to NA PEWNO byłby pierwszy. Jak można mu odmawiać szacuna za bycie najszybszym? Że za mała różnica?? pffff... Jak mawiają "winning is winning" (jeśli ktoś nie oglądał F&Fs) :rotfl:

GeKo - Pon 11 Paź, 2010

co do R1R czy R888 zadna ztych opon sie nie nadaje na tego typu tory, tutaj opona caly czas idzie pod obciazeniem i momentalnie sie przegrzewa. tutaj jest potrzebny slick ale w bardzo twardej mieszance inaczej opona nie ma czasu sie schlodzic odpowiednio pomiedzy zakretami.
rasta - Pon 11 Paź, 2010

Takie nawroty jak w Radomiu są zabójcze dla opony. W dodatku zawsze jedna się bardziej zużywa od pozostałych.
Jakarti - Pon 11 Paź, 2010

Cytat:
Takie nawroty jak w Radomiu są zabójcze dla opony. W dodatku zawsze jedna się bardziej zużywa od pozostałych.


1 radom rozku rwil opony w c2 przedramatycznie. taki tor po prostu..

rasta - Pon 11 Paź, 2010

Cytat:
Na pewno bym pojechał poniżej 40sek, ale myślałem, że rozwaliłem przeguby bo wszystko już w aucie chrupało. Całe szczęście, że tylko po 1cm odkręciły mi się oba przednie koła xD (pojechałem 40.1)


Na pewno bym pojechał 38 ale piasta mi się rozpadła. Całe szczęście, że dalo się na tym jechać zpowrotem do Wawki :D

Miniac, czyli guma, remap, lekka felga i 1s poprawy? Czy coś jeszcze się zmieniło od tamtego czasu w Mini?

Lejek - Pon 11 Paź, 2010

Miałem podobny problem na r888 (wyrywanie bierznika ze srodka czoła opony). Pytanie, w jaki sposób dobierać cisnienie w oponach ?? Ile pompowaliscie R888 lub R1R na radom lub podobne tory?? Pytanie nr.2 Co robić aby szybciej jezdzic :) Moze pytanie troche z pupy ale chodzi mi o to zeby złych nawyków uniknąć. Chyba jechalem co moglem a przynajmniej tak mi sie wydaje, no moze miedzy gazów nie uzywałem bo jeszcze niewychodzi. :wall: A czas moim zdaniem powienien byc deko lepszy... 2.09 pierwsze objazd 2.08 drugi objazd...
Stf - Pon 11 Paź, 2010

rasta napisał/a:
Na pewno bym pojechał 38 ale piasta mi się rozpadła. Całe szczęście, że dalo się na tym jechać zpowrotem do Wawki


jak następnym razem zrobisz 38.xx to masz flaszeczkę u mnie, jak nie to ja u Ciebie :)

ade - Pon 11 Paź, 2010

tak zeby wyjasnic:]

bo niektorxy moze mysla, ze to scirroco o ktorym pisalem to gornik...

ja mialem na mysli macka steinhoffa scirroco Rka, ktory nie dal rady przyjechac;]

tak wizualnie to lejek wykorzystywal swoj samochod prawie na maxa... widac, ze troszke mocy brakowalo, ale wygladalo, ze bardzo plynnie i ladnie jedzie

ja bylem na dunlopach direzza, walnalem 12 kolek pod rzad i wydaje mi sie, ze od 3ciego kolka trzymaly juz caly czas tak samo dobrze,

na zimno mialem 1,6 przod i 1,5 tyl

Miniac - Pon 11 Paź, 2010

rasta napisał/a:
Cytat:
Na pewno bym pojechał poniżej 40sek, ale myślałem, że rozwaliłem przeguby bo wszystko już w aucie chrupało. Całe szczęście, że tylko po 1cm odkręciły mi się oba przednie koła xD (pojechałem 40.1)


Na pewno bym pojechał 38 ale piasta mi się rozpadła. Całe szczęście, że dalo się na tym jechać zpowrotem do Wawki :D


A właśnie, że bym pojechał! Przyznaj się, że to ty wysyłałeś mi te eLki i busa na tor.. o śruby nie podejrzewam :]


Cytat:

Miniac, czyli guma, remap, lekka felga i 1s poprawy? Czy coś jeszcze się zmieniło od tamtego czasu w Mini?


..more, ale ciii. :>

Lejek: Na Radomiu jak na każdym innym torze są sztuczki/kruczki. Mi większość wskazał STF, a ze dwie sam wybadałem. Z 'Poznaniem' jest zresztą dokładnie tak samo. Możesz ciągle jechać 'idealne' wg. Ciebie okrążenia a czasu nie poprawisz zanim nie zaczniesz jechać 'nie idealnie' :faja:

Kolega Maciek, który ze mną przyjechał i o którym można powiedzieć, że nie ma praktycznie nic wspólnego ze sportową jazdą samochodem (i chociażby dlatego mogę mu powierzać auto hehe) kręcił MINI 44-45sek. A po paru uwagach automatycznie 42.8 i to kółko w kółko.. tylko 3cim biegiem. o_O

Ade: dobra akcja! Też myślałem, że o tym czarnym Scirocco piszesz, że miał sekundę straty do Rasty. Bo jak go mierzyłem to jeździł okolice 42-43sek

M - Pon 11 Paź, 2010

Ja po dwóch radomiach nadal żyje w świadomości że ja nie potrafię jeździć na tym torze :)
Taka prawda :)

kubas - Pon 11 Paź, 2010

A Andrzej znowu w tej samej bluzie ! :D Miszcz bluza na trackdaye :)
pcs - Pon 11 Paź, 2010

Czy mi sie wydaje, czy Januszek wycelowal w ten sam punkt co ja ostatnio dziadkiem??
M - Pon 11 Paź, 2010

Januszek strzelił w początek, ty zaś w najsamśród :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group