To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

HydePark - Wakacje - Chorwacja

rasta - Czw 08 Sie, 2013

Wracamy do tematu, własnie wróciłem, przeklejam swoje wypociny z FB. Jak by ktoś potrzebował info co i jak, ceny itd. itp. to walta obecnie mogę się już uważać za ekspjerta ;D


Cytat:
Tour de Cro zaliczony 3650 km w 19 dni. 7 dni na 2 kwaterach oraz 12 dni na 4 kempingach. Dwie przeprawy promowe. Trasa: Zadar (3dni) - Trogir (2dni) - ze Splitu promem na wyspę Hvar (2dni Hvar, 3dni Jesla/Stari Grad) - z Sucuraj (Hvar) promem do Drevik - przez BiH do Orasac/Dubrovnik (4dn) - powrót wybrzeżem na Riwiere Makarską do Omiś/Baska Voda (2dni) - finał Zadar (2dni). Zaliczyliśmy 8 przepieknych plaż. Przec cały okres ani razu nie założyłem butów, bluzy, długich spodni ani skarpet. No skarpety jednak były grane, bo śmigaliśy na rolkach 3 razy: w mieście Zadar, mieście Hvar. oraz wycieczka z miasta Jelsa do Vrboska. Przez 19 dni pogoda ultra, w nocy temp. min. 28 stopni. Pękła nizliczona ilość Karlovacko, także w wersji Radler oraz białego wina. Złapałem kapcia, a w drodze powrotnej urwał mi się przewód zasilający alternator i staneliśmy na autostradzie o 24 wieczorem bez zasilania. Za pomocą druta i izolacji naprawiłem auto i dotarliśmy o 4 nad ranem do Wawy - to tak w skrócie

106 - Czw 08 Sie, 2013

rasta... jestem bardzo otwarty na info od Ciebie... wazelina.. rok temu w duzej
mierze dzieki Tobie pojechalem. bylismy w rejonie zadaru. teraz chyba we wtorek
tez do Cro skoczymy.

gdzie jechac? fajna plaza wskazana? co rekomendujesz najbardziej?

ceny mniej wiecej jak rok temu?
noclegow od groma?

dzik - Pią 09 Sie, 2013

Ja już prawie miałem jechać do CRO ale plany się zmieniły bo bilety do BKK są po 2300, więc zamiast piwa za 5E....



Ale nie dam się nabrać na takie promocje, bo pewnie w takim barze drinki są po 20zeta zamiast 10.

michool_vt - Pią 09 Sie, 2013

:rotfl:
GeKo - Pią 09 Sie, 2013

:rotfl: :rotfl: :rotfl:
dEF - Sob 10 Sie, 2013

dzik napisał/a:
Ale nie dam się nabrać na takie promocje, bo pewnie w takim barze drinki są po 20zeta zamiast 10.

ja bym sie bardziej martwil o to, czy BJ bedzie Ci na pewno robila dziewczyna :D

Ryba - Sob 10 Sie, 2013

Też dzisiaj wróciłem, jednak jestem średnio zadowolony - liczyłem na połażenie po Biokovo ale pogoda jednak zbyt ostra w środku lata. Za mało aktywności fizycznej jak dla mnie było a za dużo plażowania.

Za to troche zwiedziliśmy
W sumie 13 noclegów zrobione ~3500 km, trasa:

Dubrovnik
Ingrane
Hvar
Brac
Makarska
Promajna
Góra SV Jure - Niestety tylko samochodem, mega dojebany podjazd serpentynkami, piękne gaje oliwne i stare młyny
Jeziora Imotski - mało docenianie a na mnie wywarło olbżymie wrażenie
Omns
Split
Trogir
Sibernik
Park Krka
Park Plitwickie Jeziora


Sraxofon nawet nie zajęknął, jazda w kuble 1500 km po 8h pracy mistrz.

rasta - Pon 12 Sie, 2013

Bez klimy?
M - Pon 12 Sie, 2013

No jazda po pracy to zapewnie w nocy czyli chlodno :)
Niemy - Pon 12 Sie, 2013

tam nawet w nocy nie jest chłodno :]
M - Pon 12 Sie, 2013

Ale słońce nie świeci w japiszona :)
Ryba - Pon 12 Sie, 2013

rasta napisał/a:
Bez klimy?


Pierwsze co zrobiliśmy z Grześkiem po kupnie saxo, to wywalenie klimy.
Nie lubie klimatyzacji, jakoś mam od razu gardło opuchnięte, głowa boli - pyerdole.

Tym bardziej Rasciak, że pogodę taką jak mieliśmy - dla mnie bajka, mogło by być nawet 5-7 st cieplej. Nie mam nic przeciwko żeby sobie śmigać 70-80 Jadranką z otwartymi oknami przy 50 st =]

Ale fakt - 90% jazdy w nocy.

Btw, cytryna spaliła na trasach 6.3 O_o, średnia z całych 3.5k to ~7. Byłem w super szoku biorąc pod uwagę fakt, że w mieście nie schodzę poniżej 11.

Pirania - Pon 12 Sie, 2013

106 napisał/a:
rasta... jestem bardzo otwarty na info od Ciebie... wazelina.. rok temu w duzej
mierze dzieki Tobie pojechalem. bylismy w rejonie zadaru. teraz chyba we wtorek
tez do Cro skoczymy.

gdzie jechac? fajna plaza wskazana? co rekomendujesz najbardziej?

ceny mniej wiecej jak rok temu?
noclegow od groma?


Jedyne co w ciemno odradzamy to Makarska i wszelkie "polecane" tam miejscówki: Baska Voda, Omiś, Makarska. Na rivierze makarskiej jest oczywiście wiele fajnych miejscówek np. Brela, ale trzeba unikać tych najbardziej popularnych, bo już lepiej do Łeby pojechać będzie bliżej a mniej więcej ten sam "klimat". Polaczkowo czebulaczkowo. Wszedzie tłumy. Jak wchodzisz do kanajpy slychać samych polaków. W koło tyle rodzin z dziecmi, że słychać ciągle rozdarte buzie. Nie problem w dzieciach tylko w ich natężeniu na metr kwadratowy wszędzie tam gdzie polskie biura podróży organizują wycieczki w popularne miejsca. ZWarto zobaczyć Split, Sibenik, Trogir, Primosten, NP Krka www.npkrka.hr, Bikovo itd

W okolicach Zadaru na pewno tego aż tak nie odczujesz. Ceny porównywalne ale na pewno ogólnie troche zdrożało. Pokoje się wszędzie reklamują. Naj naj drożej okolice Dubrownika. tam to ceny wręcz kosmiczne jak na Cro. Niektóre popularne wyspy też dość drogie, ale nie wszyskie.

Na wyspie Hvar w mieście Hvar pokoje na starówce od 60E w zwyż w zależoności od wielkości i wypasu. Wypas w sezonie oznacza jeden pokój z duzym łóżkiem,klimą i łazienką, ale otwierasz drzwi i jesteś w centrum baletu ;-)

jak coś to pisz

Maciusiowy - Pią 16 Sie, 2013

Pirania napisał/a:
W okolicach Zadaru na pewno tego aż tak nie odczujesz. Ceny porównywalne ale na pewno ogólnie troche zdrożało.


ja odczułem na przykład - Zondy na LPG poprzerabiali:


MoRToN - Pią 16 Sie, 2013

Z jakich nawigacji korzystacie latajac po Cr ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group