To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Jaki olej do silnika?

zefir - Pon 29 Mar, 2010

a jaki byl tam wczesniej olej?? to taki sam zalej teraz
Bart - Pon 29 Mar, 2010

jeśli przebieg jest rzeczywiście tak mały to wlałbym syntetyka, spokojnie jakiś zwykły 5W40 wystarczy.

Swoją drogą w tej micrze pracuje francuski silnik z saxo/106 :]

Kamilbike - Pon 29 Mar, 2010

bart to chyba nie ta jednostka. Ta co jest bardziej pasuje do koparki albo ciezarowki z wynglem ;) Jaki olej byl wczesniej nie wiem niestety. Samochod sprowadzil kolega tescia, z niemiec. Woz mechanicznie igla, jedynie pompa byla do regulacji. Tesc powiedzial ze olej byl wymieniany wiec nie wnikalem, ale teraz kiedy od pol roku mala woziwbagazniku konsole nawiewow bo ow wyzej wymieniony zbiera sie juz 5mc do jej wymiany to zdecydowalem ze nalezy troche ogarnac tez woz.

Bart - przebieg wedlug mnie jest autentyczny fotele w stanie bardzo dobrym kiera niewytarta, jedynie boczki na drzwiach wyplowiale od slonca, ale obydwa tak samo wiec raczej nie jest to jakis przekret.

Bart poszedl pomuk ;)

Bart - Pon 29 Mar, 2010

ziom, w micrach K11 diesle serio są z PSA :]
Kamilbike - Pon 29 Mar, 2010

Tez takslyszalem ale w Nissanie mowil koles ze nie. Znow zdania podzielone, co by nie bylo to pod odpaleniu Punto i Micry jak stoja obok siebie to Micre bardziej slychac:P
strick - Pon 29 Mar, 2010

A co ma punto do PSA? :D
Barejka - Pon 29 Mar, 2010

micra/saxp/106 ten sam motor ma w dieslu
micra
http://allegro.pl/item963...k11_silnik.html
saxo
http://allegro.pl/item972...1_5d_1_5_d.html

Kamilbike - Pon 29 Mar, 2010

Faktycznie ten sam silnik :)
k-mart - Pon 29 Mar, 2010

dlaczego martin.h nie bierze udzialu w tym temacie?
Janusz - Śro 11 Sie, 2010

wasq napisał/a:
Janusz napisał/a:
apropo

mobil 5w50 sie nadaje do sporta??




nie kombinuje lej jak fabryka nakazala :D

5w40 juz Toxic experymentowal z olejem i druga glowice kupowal :P


w takim razie jakie 5w40 polecacie?? bo znowu muszę zmienić olej, i chciałbym zmienić na coś zgodnego z fabryka a dobrego

zefir - Śro 11 Sie, 2010

ja mam 5w40 motula x-cess, malina jest, czy na upalanie czy na codzien ;) )

cene tez malinowa moge CI na motula ogarnac ;)

Yarko - Śro 11 Sie, 2010

ja polecam millersa xfs 5W40
Janusz - Śro 11 Sie, 2010

zefir napisał/a:
ja mam 5w40 motula x-cess, malina jest, czy na upalanie czy na codzien ;) )

cene tez malinowa moge CI na motula ogarnac ;)


myślę za ja tez sobie mogę malinowa cenę an niego ogarnąć :p ale dzięki ;p masz jakiś wskaźnik temperatury albo coś ze tak chwalisz??

zefir - Śro 11 Sie, 2010

niestety ja nie mam, ale lejemy ten olej tez do civa VTi znajomego, ktory goni na trackdaye i nie tylko, na wskazniku temp. oleju wszystko wporzadku, a hondy lubia sie przegrzewac a silnik sie wyciszyl po przejsciu z mobila.

jedyne u mnie spostrzezenie bylo takie ze u mnie tez silnik chodzi ciszej po odpaleniu w zime z przejsciu z 5w50 mobila.

Janusz - Śro 11 Sie, 2010

zefir napisał/a:
niestety ja nie mam, ale lejemy ten olej tez do civa VTi znajomego, ktory goni na trackdaye i nie tylko, na wskazniku temp. oleju wszystko wporzadku, a hondy lubia sie przegrzewac a silnik sie wyciszyl po przejsciu z mobila.

jedyne u mnie spostrzezenie bylo takie ze u mnie tez silnik chodzi ciszej po odpaleniu w zime z przejsciu z 5w50 mobila.


u mnie silnik chodzi jak traktor... strasznie popychacze klepią... ale na tym mi nie zależy, dopóki silnik ogólnie jest ok, tak czy siak spróbuje w takim razie teraz motula... bo głownie mi chodzi o przegrzewanie, ponieważ nie mam wskaźnika



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group