To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Kulturka - [Książka] Co byście polecili na długie zimowe wieczory?

anjas - Nie 28 Lut, 2010

eM napisał/a:
Co do Kodu, to uwielbiam ludzi którzy myślą że kod jest na faktach


Podobno "Tytus, Romek i Atomek też" :D

M - Nie 28 Lut, 2010

chyba w takim samym stopniu
BTW od roku jest wznowienie TRiA - musze zamówić wszystkie wydania chociaz wiem ze nie ma jak to oryginały, w tej chwili mam kilka.

Anonymous - Wto 02 Mar, 2010

martin.h napisał/a:
rabarbar napisał/a:
Kesey,Roth,Vonnegut,Miller,Irving,Mailer,Gibson,Heller itd


rabarbar, możesz coś polecić ww.?

Czytam teraz "Buszujący w zbożu" J.D.Salingera. Rewelacyjna książka, świetnie się czyta i wciąga.

Buszujący mocny jest.

To tak w skrócie:
Heller-"Paragraf 22"(to musisz przeczytac!!!),"Namaluj to","Gold jak złoto"
Kesey-"Lot nad kukułczym gniazdem"(obowiązkowo!!!tak samo film z Jackiem Nicholsonem),reszte chyba mozna sobie odpuscic,nic ciekawego wiecj nie napisał
Roth-"Kompleks Portnoya"
Mailer-"Nadzy i martwi"
James Jones-"Cienka czerwona linia"(film tez zayebisty)
Gibson-"Neuromancer"-klasyka cyberpunka
Neal Stephenson-"Zamiec","Diamentowy wiek"-tez cyberpunk,rewelka
Vonnegut-"hokus pokus","rysio snajper","matka noc","rzeznia nr 5"-w zasadzie wszystko,nawet zbiory esejów są fajne
Irving-"Świat według Garpa"

Anonymous - Śro 03 Mar, 2010

anjas napisał/a:
Ambitne książki czytacie :) Fajnie.

A ja właśnie skończyłem "Zaginiony symbol" Browna. Całkiem dobry, ale "Kod Leonarda" i "Anioły i Demony" były moim zdaniem lepsze :)


ja czytam ostatnio głównie kryminały-teraz "Dziewczyna która igrała z ogniem" Stiega Larssona,tzw.ambitna literatura działa mi na nerwy,niedawno dostałem "Rzecz o moich smutnych dziwkach" Margueza,kuwa jakie to nudne!!!
Browna przeczytałem tak troche z obowiązku,zeby wiedziec o co ten hałas,i tylko sie troche wqurwiłem,takiego nagromadzenia kłamstw i półprawd dawno nie spotkałem,a najgorsze ze wokół tego robi sie otoczke książki mocno opartej na faktach.

eM-pozyczyłem sobie od siostrzenca jakies nowe czesci Tytusa-to juz nie to,albo czegos brakuje albo ja jestem juz za stary

fydi - Sob 06 Mar, 2010

Boris Akunin "Gambit turecki"
Dobra szpiegowska historia podczas wojny rosyjsko-tureckiej w 1870. Co ciekawe książka jest w narracji kobiety (Warwary Suworow, emancypantki) :)
Bardzo przyjemna lektura, a końcówka mistrzowska. Od połowy lektury nie mogłem się oderwać (a to nie często mi się zdarza) i musiałem doczytać do końca :)

martin.h - Sob 24 Kwi, 2010

Jak tam u Was Panowie, czytacie coś? Ja wziąłem się za "Braci Karamazow" Dostojewskiego, ale nie umiem skończyć, może to przez te 800 stron :D
W międzyczasie przeczytałem polecany przez rabarbara "Świat wg. Garpa" i mogę polecić każdemu. Jedna z lepszych powieści jakie czytałem.

Bart - Sob 24 Kwi, 2010

ja czekam na książkę autorstwa rabarbara, autobiograficzna powieść z elementami awanturniczymi :]
PGmaster - Sob 24 Kwi, 2010

Ja zaczynam Millenium. Na razie zapowiada sie dobrze.
iQ - Sob 24 Kwi, 2010

PGmaster napisał/a:
Ja zaczynam Millenium. Na razie zapowiada sie dobrze.


3cia czesc najlepsza ;)

qbus - Sob 24 Kwi, 2010

Aktualnie mecze Rally Navigation by Martin Holmes spomagajac sie co jakis czas slownikiem angielskiego... fachowa literatura, szkoda ze nie wydana w jezyku polskim.
Jakarti - Pon 26 Kwi, 2010

PGmaster napisał/a:
Ja zaczynam Millenium. Na razie zapowiada sie dobrze.


czytalem tylko pierwsza ale tez bardzo spoko. jak na tyle stron to pochlonalem ja bardzo szybko..

Anonymous - Wto 27 Kwi, 2010

"Millenium" fajne ale Larson podobnie jak Mankel chyba troche przesadzaja-kryminał społeczny(bo tak sie chyba ten gatunek nazywa) powinnien byc twardo oparty na realiach a molestowanie seksualne dzieci i przemoc wobec kobiet jest pewnie wielkim problemem w nigeri albo bułgari ale kurna nie w szwecji,w dupach im sie od tego dobrobytu poprzewracało to wymyslaja bzdurne tematy.
Autobiografi nie będzie

Jakarti - Wto 27 Kwi, 2010

jakos nie odebrałem tego za kryminał społeczny..
taka tam historia o rodzinie wariatów.. umiejetnie wpleciona w dzisiejsza rzeczywistosc :)

ale ksiazka fajna.
bylem tez na filmie i pomimo tego, ze dlugi to rowniez ciekawy. polecam.

Walle - Wto 27 Kwi, 2010

Millenium jest spoko, pochłonałem 2 pierwsze części, kupiłem trzecią.

Ostanie 20 stron drugiego tomu czytałem po łebkach, żeby jak najszybciej dowiedzieć się jak się skończy :jupi:

Momentami mnie wqrwia, ale i tak szacunek za spójność historii.

kubas - Wto 27 Kwi, 2010

Ja przeczytałem pierwszą część Milenium teraz zabieram się za drugą pierwsza była bardzo fajna. :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group