To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Kulturka - [Książka] Co byście polecili na długie zimowe wieczory?

Anonymous - Wto 27 Kwi, 2010

ja niedawno w końcu dorwalem trzecia częsc trylogi Jean-Claude Izzo "Solea" wczesniejsze to "total cheops" i "szurmo"-bardzo bardzo polecam,czarny kryminał z niesamowitym klimatem.
Mileenium jest reklamowane jako "kryminał społeczny" wiec takim go okresliłem mimo ze faktycznie mozna sie z tym nie zgadzac, widac przyjeło sie, od czasu Mankela ,kazdy szwedzki tak okreslac

Yarko - Nie 16 Maj, 2010

martin.h napisał/a:
:rotfl:

k-mart, Ty musisz kiedyś napisać książkę :pom:


k-mart napisał/a:
AndreXSi napisał/a:
"Sex, klej i hothacze" - Martin K-mart Colacocca


takiej ksiazdki nigdy nie bylo, za to:

"Huyowe podroze keja dookola kibla"
ISBN 666 H U Y 999




k-mart, ktoś Cię uprzedził :)

martin.h - Nie 16 Maj, 2010

To jego pseudonim artystyczny :rotfl: Tylko dlaczego się nie pochwalił ;D

Ja teraz kończę "Zanim Cię znajdę" Irvinga. Śmiało mogę polecić, porusza ciekawe tematy i jest dużo seksu, nawet chyba za dużo jak na jedną powieść.

A i fajna okładka jest:


martin.h - Śro 02 Cze, 2010

Jak kogoś interesują narkotyczne klimaty to polecam "Ćpuna" Williama S. Burroughs'a. Książka jest trudna w odbiorze, ale warta przeczytania i ciekawa, ukazuje narkomana "od kuchni" i to wszystko na podstawie własnych przeżyć, genialnego i jakby nie było kultowego autora współczesnej prozy amerykańskiej.
bizon - Śro 02 Cze, 2010

a ja polecam cejrowskiego, przeczytalem gringo wsrod dzikich plemion, teraz jade rio anaconda. zabawne, lekkie, pouczajace. fajne.
Jaco - Pon 21 Cze, 2010

bizon napisał/a:
a ja polecam cejrowskiego, przeczytalem gringo wsrod dzikich plemion lekkie, pouczajace. fajne.


Wczoraj skończyłem i też mogę polecić, fajnie się to czyta i zawsze jakaś ciekawostka zostanie w pamięci.

martin.h - Pon 02 Sie, 2010

Ostatnio przeczytałem "Ja" Yanna Martel'a. Niby fajna książka, dość znośnie się czyta, taka opowiesć o życiu, ale zakończenie pozostawia wiele do życzenia, ma się wrażenie, że nie tak to miało być. Ale ogólnie polecam :)
saxorulez - Pon 02 Sie, 2010

Ja jestm na etapie pochlanian ksiazek Krajewskiego. Brakowalo mi dwoch z serii o Eberhardzie Mocku i wlasnie to uzupelniam. Uwazam ze Krajewski pisze najlepsze kryminaly w PL. Czeakm z niwciwrpliwoscia na ekraniazacje bo wiem ze jwst szykowana. Wszystkim nie wtajemniczonym polecam udac sie do Empiku i zakupic 5 pak ksiazek wspomnianego autora z serii o Wroclawiu
bizon - Pon 02 Sie, 2010

mam jakas lezaca na polce, glowa minotaura chyba. po twojej zachecie chyba sie za nia zabiore :)
M - Pon 02 Sie, 2010

Ja polecam takiego mało znanego autora jak Janusz Zajdel

http://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Zajdel

Limes Inferior oraz Paradyzja

Ogólnie to jest fantastyka socjologiczna - taki polski Orwell

Cytat:
Głównym jego osiągnięciem była jednak seria powieści socjologiczno-politycznych, z których pierwszą był wydany w roku 1980 Cylinder van Troffa. Zajdel przedstawiał w nich i badał społeczeństwa totalitarne, ograniczone, kontrolowane.

Faktycznie twórczość powieściowa Zajdla to utwory o charakterze dystopii, dowodzące niemożliwości stworzenia społeczności doskonałej przez narzucone odgórnie reguły. Bez trudu można doszukać się też odnośników do współczesnej mu rzeczywistości, co pozwala nawet uznać je za powieści polityczne w fantastycznym kamuflażu[1]. Najpopularniejsza chyba z jego powieści – Limes inferior ukazuje Ziemię, której obca cywilizacja narzuciła "jedyny słuszny" system i która jest pod stałym nadzorem "Wielkiego Brata". W sposób jednoznaczny odwoływał się do antyutopii, np. Orwella – jeden z bohaterów Paradyzji nosi pseudonim Orley Huxwell (anagram: Orwell + Huxley, klasycy antyutopii).


Limes Inferior i Paradyzja dostępnę są jako audiobooki na pebie - polecam

saxorulez - Wto 03 Sie, 2010

bizon,

Głowa Minotaura to koniec serii, można zacząć to czytać od końca gdyż autor napisało całość właśnie od końca. Czyli czytając pierwszą książkę dowiadujesz się o końcu kariery Mock'a, w ostatniej zaś Głowa Minotaura o jej początku :)

bizon - Wto 03 Sie, 2010

dzieki za info, bede wiedzial (?) gdzie zaczac ;D
Anonymous - Nie 08 Sie, 2010

Świetna jest nowa książka Krajewskiego "Erynie",dzieje sie w Lwowie a głównym bohaterem jest komisarz Popielski ,wystepujący równiez w "głowie minotaura".Mam nadzieje ze jest to początek kolejnej seri
Anonymous - Wto 21 Wrz, 2010

Czytacie cos czy tylko wóda,dziwki,koks i rajdy??
Ja ostatnio pasjami pochłaniam książki Andrzeja Pilipiuka-polecam serie opowiadań o Jakubie Wędrowyczu-wiejskim egzorcyscie i bimbrowniku,rewelacyjny humor(choc troche specyficzny),niesamowity klimat,Pilipiuk to taki piewca polskiego wiesniactwa :rotfl:

Anonymous - Wto 21 Wrz, 2010

rabarbar napisał/a:
wiesniactwa


według 99% forum Jestem TU ;D



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group