To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

ICE - In Car Entertainment - sprzet audio do domu

Bonczek - Sob 17 Paź, 2015

PiTT napisał/a:
w polpaku trzeba wiedziec co sie chce... kupowalem tam swoje pierwsze Tagi... z tego co pamietam nie pomogli w wyborze, ale raczej slabe byly


W sensie miałem iść i poprosić o konkretny model, tak jak w osiedlowym sklepie jabłka? :)
Jakie miałeś Tagi i co Ci nie pasowało?

Miniac - Sob 17 Paź, 2015

Następnym razem wybierz Media Centrum na Al. Krakowskiej 244

http://www.audioprestiz.p...l-krakowska-244

Bartli - Sob 17 Paź, 2015

Każdy lubi co innego, i każdy słyszy to co może :) Winyl ma mega klimat, i stare nagrania szczególnie jakieś bluesowe i jazzowe brzmią genialnie. Na dobrym sprzęcie dopiero słychać jakim gównem jest mp3 :) Są flac'i ale tak jak Justine napisał, nie ma tego kontaktu z ładnym pudełkiem które można postawić na półce.

BTW wybiera się ktoś na Audi Show na początku listopada?

Anonymous - Sob 17 Paź, 2015

Mam winyl The Doors wydany z okazji RSD, jest tam jedna strona mono i utwory które dotychczas znałem z kompakta w wersji stereo nabrały zupełnie innego brzmienia, dla mnie lepszego :)
Nie mówiąc już, że winyl to dzieło sztuki, a obecnie jest duże pole do popisy w postaci kolorowych czy nawet drukowanych płyt, ch#$, że dobry winyl kosztuje, ale wygląda obłędnie :)

Miniac - Sob 17 Paź, 2015

Bartli napisał/a:

BTW wybiera się ktoś na Audi Show na początku listopada?


tak.

szymlorek - Sob 30 Sty, 2016

Panowie co wybrać

Yamaha Grand PianoCraft MCR-N670d czy Marantz mcr510 + wharfedale diamond 220

Sprzęt muszę kupić wysyłkowo bo na teraz ani jednego ani drugiego nie mam gdzie posłuchać. O grand pianocrafcie na teraz poza materiałami sponsorowanymi nie znajduje nic na necie, marantz jako klocek podobno dobry , monitory również, ale jak to gra jako całość? Lepiej, gorzej niż piano?


Nie zależy mi na czytniku cd, większość czasu sprzęt spędzi podpięty pod Tv i konsole, czasem radio. Inne zestawy raczej nie wchodzą w grę bo oprócz grania chce żeby to jakkolwiek wyglądało przyzwoicie. Ktoś miał jakieś doświadczenia z powyższymi?:)

NBL - Nie 31 Sty, 2016

szymlorek, wybrałbym Marantza , słyszałem kilka zestawów i starszych i młodszych - robią robotę
PiTT - Nie 31 Sty, 2016

poczytaj testy, najlepiej i tak posluchac na zywo
za to ja ostatnio trafilem na same super opinie o kolumnach Klipsch RF-82 II
ma ktos?

kamil - Pią 05 Lut, 2016

Marntz

a co do głośników to takie coś znalazłem:

MARANTZ MCR510 MELODY MEDIA + DAlI ZENSOR 1 - brzmienie poprawne, na pewno niemęczące przy długim słuchaniu...mała scena, dół raczej skąpy

MARANTZ MCR510 MELODY MEDIA + WHARFEDALE DIAMOND 220 - brzmienie kontrolowane, bez przejaskrawień, bas kontrolowany lecz nie schodzący nisko...po zabawie eq poprawił się dół i brzmienie zaczęło się podobać (w sumie najbardziej ten zestaw utkwił mi w pamięci, choć jak wymagał korekt eq)

MARANTZ MCR510 MELODY MEDIA + CAMBRIDGE AUDIO AERO 2 - dźwięk rozlazły z lejącym się basem, kicha...(podobne brzmienie słyszałem kiedyś przy połączeniu nad 352 + jbl e60)

MARANTZ MCR510 MELODY MEDIA + KEF Q100 - dużo przestrzeni, wrażenie "dźwięku z powietrza", dobry bas... do pełni szczęścia zabrakło większej kontroli nad dźwiękiem

kamil - Pią 05 Lut, 2016

No dobra, jestem w okresie zakupowym nowego ampli - ogólnie staneło na sieciowym Onkyo TX NR 636 lub 646, ale nie upieram się że musze tylko to kupić.

Może ktoś z Was ma inny pomysł na sieciowe Apli ?
Musi posiadać:

Wifi
Wyjscie na gramofon

reszta badziewia zawsze jest, więc nie rozpisuje się :)

Bad-i - Pią 05 Lut, 2016

Nie wiem o czym piszecie ale ja rok temu kupilem marantza i jest super :]
Kamill - Sob 06 Lut, 2016

Ja zamieniłem marantza na onkyo i tez jest super.
PiTT - Sob 06 Lut, 2016

ej ale rozmowa o markach jest troche z dupy
konkretne modele trzeba porownywac

Bad-i - Sob 06 Lut, 2016

PiTT napisał/a:
ej ale rozmowa o markach jest troche z dupy
konkretne modele trzeba porownywac

To prawda, ja szukalem czegos tylko pod wzgledem wejsc i wyjsc hdmi. Chodzilo o podlaczenie tv i projektora zeby pozniej kablami sie nie bawic.

Ja mam SR5009

Miniac - Nie 18 Gru, 2016

Chciałem się czymś podzielić.

Jako, że z autami osiągnąłem pewien stan z którym jest mi dobrze to zacząłem rozglądać się za poprawą audio w domu. Od czasu AVS2015 poznałem tylu HiFi pojebów (pozdrawiam), że serio nawet ich nie pytam o rekomendacje, gdyż to jest jakieś kompletne oderwanie i gdy ktoś ma DAC'a za 100k, a głośniki za 250tys, to o kable i wzmacniacz nawet nie umiem zapytać... Niemniej mam już jakąś świadomość miejsca w szeregu i mając "naście" tys wiem już czego szukać. Spędziłem więc kilka wolnych chwil na różnych odsłuchach i jestem szczerze załamany. Chcąc drabinkowo rozbudowywać sobie zestaw zaczynasz zdawać sobie sprawę jak bardzo każdy kolejny element z klasy (low budżet) HiFi uwydatnia pozostałe braki. Jakie przestery masz na źródle, jak dudnią głośniki i jak wszystko gra niby coraz lepiej w szczególe, ale jak coraz mniej przyjemnie dla ucha. To jak kupować coraz większy telewizor by nagle doświadczyć pixelozy.

Podsumowując. Cudownie jest gdy zestaw za 5-7tys gra i cieszy ucho w domu. Bo gdy nagle posłuchasz czegoś za 50 to niestety do poprzedniego nie wrócisz, a niczego za 20 nie znajdziesz.

ps. kupię używane głośniki Magico, Raidho lub system Kii ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group