To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

ICE - In Car Entertainment - sprzet audio do domu

PiTT - Nie 18 Gru, 2016

niestety tak jest z każdym hobby... celowo piszę niestety bo czasami takie dylematy przyprawiają o ból głowy :D
jak nie audio to zegarki, jak nie zegarki to sprzęt foto itp. itd.
dochodzisz do pułapu cenowego który na poczatku zanim się wkręciłeś był absurdalny, ale im bardziej się zagłębiasz to stwierdzasz że po prostu nie da się taniej i trzeba znowu podnieść poprzeczkę...
jest na to rada... dać sobie na wstrzymanie kilka tyg. i czasami przechodzi... a czasami zwraca ze zdwojoną siłą :lol2:
jest to uzależniające tak samo jak inne używki, ale wracając do tematu... nikt w sumie idealnie nie doradzi poza Twoim uchem... taka prawda.
Ja bym wchodził w McIntosh'a, ale budżetowo bym się zadowolił Quad'em.
Kiedyś jarałem się jak mi puścili w sali odsłuchowej zestaw Bose... teraz doceniam jedynie ich słuchawki nauszne quietcomfort bo faktycznie potrafią idealnie wyciąć hałas z otoczenia...
no i kiedyś miałem całkiem fajny zestaw komputerowy, ale absolutnie nie był to poziom urwania dupy.
Na zestaw kina domowego w życiu bym się nie zdecydował tylko poszedł i zmonotwał sobie coś samemu... no, ale ludzie łykają marketingowy bełkot i są leniwi ;)

ps. tak jak pisałeś, czasami lepiej żyć w nieświadomości i nie sprawdzać jak może grać lepiej...

Bonczek - Nie 18 Gru, 2016

To tak jak z furami :]
siema - Nie 18 Gru, 2016

Z furami jest łatwiej. Jest BMW 328, Clio Sport i 911 :rotfl:
Bonczek - Nie 18 Gru, 2016

Pomijam auta ktore sie bardzo lubi i wszystko mozna sobie wytlumaczyc :jupi:
Chloru - Nie 18 Gru, 2016

siema, zapomniałeś o Octavii RS :faja:
Alexxx - Pon 19 Gru, 2016

Można też kupic Lambo


Niemy - Pon 19 Gru, 2016

Lub Porsche


PiTT - Pon 19 Gru, 2016

pytanie w temacie jeszcze
miałem B&W Z2, ale mało używałem, więc sprzedałem... teraz by mi się przydał taki głośnik
ktoś miał styczność z takim Bowersem?
B&W Zeppelin

kamil - Pon 19 Gru, 2016

B&W to klasa sama w sobie. Mam kolumny i złego słowa nie powiem ;)
PiTT - Pon 19 Gru, 2016

to wiem bo ten z2 gral bardzo dobrze jak na jego wymiar
ten zeppelin podobno kox, ale nie slyszelem go

Miniac - Pon 19 Gru, 2016

kamil napisał/a:
B&W to klasa sama w sobie. Mam kolumny i złego słowa nie powiem ;)


A masz jakieś większe te B&W, czy monitory?

Bartli - Pon 19 Gru, 2016

Miniac napisał/a:
Chciałem się czymś podzielić.

Jako, że z autami osiągnąłem pewien stan z którym jest mi dobrze to zacząłem rozglądać się za poprawą audio w domu. Od czasu AVS2015 poznałem tylu HiFi pojebów (pozdrawiam), że serio nawet ich nie pytam o rekomendacje, gdyż to jest jakieś kompletne oderwanie i gdy ktoś ma DAC'a za 100k, a głośniki za 250tys, to o kable i wzmacniacz nawet nie umiem zapytać... Niemniej mam już jakąś świadomość miejsca w szeregu i mając "naście" tys wiem już czego szukać. Spędziłem więc kilka wolnych chwil na różnych odsłuchach i jestem szczerze załamany. Chcąc drabinkowo rozbudowywać sobie zestaw zaczynasz zdawać sobie sprawę jak bardzo każdy kolejny element z klasy (low budżet) HiFi uwydatnia pozostałe braki. Jakie przestery masz na źródle, jak dudnią głośniki i jak wszystko gra niby coraz lepiej w szczególe, ale jak coraz mniej przyjemnie dla ucha. To jak kupować coraz większy telewizor by nagle doświadczyć pixelozy.

Podsumowując. Cudownie jest gdy zestaw za 5-7tys gra i cieszy ucho w domu. Bo gdy nagle posłuchasz czegoś za 50 to niestety do poprzedniego nie wrócisz, a niczego za 20 nie znajdziesz.

ps. kupię używane głośniki Magico, Raidho lub system Kii ;)

Z audiofilią jest niestety ten problem(jak z innym hobby też) że można wydać na to dowolną ilość pieniędzy. Rozwiązaniem jest ustalenie sobie limitu pieniężnego jaki chce się wydać, i dalej szukać odpowiedniego dla nas sprzętu :) Przede wszystkim czego słuchasz? Ja znalazłem swoje optimum chociaż kosztowało to wiele czasu. Czasami pojawiają się jakieś małe firmy(często nawet polskie), które robią sprzęt naprawdę niezłej klasy który kosztuje znacząco mniej :)

kamil - Wto 20 Gru, 2016

Ja mam : B&W DM604 S3
bizon - Wto 20 Gru, 2016

Można też poskładać samemu ;)
siema - Wto 20 Gru, 2016

bizon napisał/a:
Można też poskładać samemu ;)

Tylko dla kogoś nie obeznanego w temacie będzie to pewnie oznaczało przeczytanie połowy Internetu! :)
Dałbyś szablony w CAD do wycięcia sklejki MDF i linki do sklepów internetowych z głośnikami :D



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group