To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Sprzedam/Kupie/ZakupyGrupowe - MG ZR

anjas - Pią 13 Paź, 2006

eM napisał/a:
Ktos potem napisal o nim ze mial caly czas 1.8 tylko sciemnial ze 1.4....


to rzuca nowe światło na jego kille... :570:

M - Pią 13 Paź, 2006

To jest dysonans po zakupie tdi...
"Wg Festingera (1957) dysonans podecyzyjny to nieprzyjemny dla człowieka stan rozbieżności pomiędzy wewnętrznymi przekonaniami a zewnętrznym postrzeganiem zdarzenia. Dysonans powstaje najczęściej w sytuacji trudnego wyboru (tu m.in. zakupu), gdy istnieją argumenty za i przeciw niemu. Ze względu na uciążliwość tego stanu ludzie starają się go pozbyć poprzez zmianę jednego z niezgodnych poglądów. Badania dowodzą, że gdy dokonamy już wyboru, to jesteśmy skłoni maksymalizować jego słuszność, a minimalizować korzyści płynące z alternatywy odrzuconej.

Na razie nie znamy przyczyn istnienia tego mechanizmu. Znane jest jedynie jego działanie. Wśród badaczy istnieje bardzo duża rozbieżność co do ustalenia, co jest dysonansem, a co nie i kiedy on powstaje."

Chodzi tu o to ze jak ktos kupi TDi to musi sie przed sobą wytlumaczyć dlaczego tak zrobil...
i robia sie takie zjawiska jak masowa onanizacja...

strick - Pią 13 Paź, 2006

eM miałem to na uczelni :D
anjas - Pią 13 Paź, 2006

ja też :562:
strick - Pią 13 Paź, 2006

a na jakim przedmiocie? Nie umiem sobie przyponieć!
saxorulez - Pią 13 Paź, 2006

ja nie miałem tego na uczelni..

wiedziałem to od urodzenia

anjas - Pią 13 Paź, 2006

ja miałem na psychologii, chyba na ogólnej na dodatek :) (a więc podstawy...) :D
Anonymous - Pią 13 Paź, 2006

eM! zajebiste to jest. to powinno byc przyklejone na SR! prosze o pozwolenie cytowania Cie tam!
M - Pią 13 Paź, 2006

JIMEK napisał/a:
eM! zajebiste to jest. to powinno byc przyklejone na SR! prosze o pozwolenie cytowania Cie tam!

Niechce "dymu", szanuje posiadaczy tdi bo maja wolny wybor...
ale tylko tak jestem w stanie sobie to wytlumaczyc.
Zostawmy to tutaj.

Loko - Pią 13 Paź, 2006

Nie chce nic mówić, ale to działa w dwie strony, i stąd wojna benzyna vs czarna maź.
M - Sob 14 Paź, 2006

Loko napisał/a:
Nie chce nic mówić, ale to działa w dwie strony, i stąd wojna benzyna vs czarna maź.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, czy ktos by jezdzil i zachwalal wielki moment tdi gdyby bylo mniej ekonomiczne od benzyny...

Michał - Sob 14 Paź, 2006

dobra skonczmy ta nudna gadke co lepsze. Moj stary jedzi tdi i sobie zachwala. Ja jedze benzyna i tez sobie zachwalam, nudne to jest. Jakbym miale jakies mega probrelmy finansowe to bym sobie kupil dizla i sie niem przemieszczal po wawie , thats it ...
M - Sob 14 Paź, 2006

Michał napisał/a:
dobra skonczmy ta nudna gadke co lepsze. Moj stary jedzi tdi i sobie zachwala. Ja jedze benzyna i tez sobie zachwalam, nudne to jest. Jakbym miale jakies mega probrelmy finansowe to bym sobie kupil dizla i sie niem przemieszczal po wawie , thats it ...

Ty ale ja lubie diesle bo malo pala...
jezdizlem takim nissankiem w dieslu jakis czas temu.
O czym innym mowimy.

Michał - Sob 14 Paź, 2006

a o czym :D bo nie czytalem wczesniejszych postów :D
Marek23 - Pon 16 Paź, 2006

Dwaku to następny bajkopisarz z sr.pl... Kurna niech mi już przywiozą Clio i jadę pobujać się po Wawie (nie na prostej)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group