To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

HydePark - Architekt - Ekipa wykończeniowa

was79 - Śro 30 Mar, 2016

Jeden z najlepszych smaczków budowlanych, jakie słyszałem:
U mojego szefa w domu, podczas budowy komina, coś im nie pasowało i dali inaczej cegły, zamykając w znacznej części przekrój :D

Greg - Śro 30 Mar, 2016

siema napisał/a:
Greg napisał/a:
system jest prima sort, najlepszy na rynku

Mocne słowa ;) Z którego to systemu jesteś taki zadowolony?

Grenton :)

MoRToN - Śro 30 Mar, 2016

kosmita napisał/a:
Panowie, a może ktoś polecić jakiegoś sprawdzonego architekta (i oczywiście w rozsądnej kasie :rotfl: )? Przeglądam projekty domów, ale nie jestem w stanie znaleźć gotowca, który podchodziłby pod to co sobie wymyśliłem.


Znajdź najbardziej pasujący i wprowadź zmiany pod siebie. Chociażby najlepszemu wizjonerowi ciężko będzie trafić odrazu w twój gust i upodobanie a wątpię aby ktoś to chciał robić metodą prób i błędów i ostatecznie nie sprzedać roboty.

pcs - Śro 30 Mar, 2016

MoRToN napisał/a:
kosmita napisał/a:
Panowie, a może ktoś polecić jakiegoś sprawdzonego architekta (i oczywiście w rozsądnej kasie :rotfl: )? Przeglądam projekty domów, ale nie jestem w stanie znaleźć gotowca, który podchodziłby pod to co sobie wymyśliłem.


Znajdź najbardziej pasujący i wprowadź zmiany pod siebie. Chociażby najlepszemu wizjonerowi ciężko będzie trafić odrazu w twój gust i upodobanie a wątpię aby ktoś to chciał robić metodą prób i błędów i ostatecznie nie sprzedać roboty.


jak to Twoj pierwszy dom to i tak nie wyjdzie jak trzeba :) Ja sosobiscie nie lubie gotowych projektow, sa raczej srednie i trzeb amiec idealna kwadratowa lub lekko prostokatne dzialke do nich a i tak ze stronami swiata moze nie przypasowac. Moim zdaniem wart te 20-30 tys architektowi zaplacic, zwykle w cenie masz tez kilka wizyt na budowie. W projektowanie z architekem trzeba jednak sie troche zaangazowac samemu, duzo ogladac, przegladac, czytac zapisywac pomysly czy zdjecia. Wysle Ci namiar do mojego, projektowal tez przynajmniej 5 domow moich znajomych i w sumie mi sie wszystkie podobaja.

http://www.hahagroup.pl/

siema - Śro 30 Mar, 2016

Moim zdaniem projekt indywidualny to najlepsze co można zrobić decydując się na budowę domu. Zalety można wyliczać, a różnica w kosztach i tak się gubi w ogromie pozostałych kosztów.
pcs - Śro 30 Mar, 2016

Jakarti napisał/a:
pcs,
do mnie mowisz? :rotfl:

-gniazdka: jesli wprowadze zmiany teraz, deweloper zrobi juz tak jak chcemy wiec warto z tego skorzystac ale zadnej napinki na to nie ma
-nie mieszkalem i tak, pierwsze kupne. nie zamierzamy robic zlotych klamek ani podlog
-chcemy projekt bo nie mamy doswiadczenia i wizualizacja przestrzeni jest dla nas kluczowa
-chyba nie bedzie zadnych designerskich smaczkow za to jest pare miejsc na obrazy :)
-nie bedzie zadnych zaliczek! :)
-planujemy potomka i myslimy juz o przestrzeni dla niego

potrzebuje ekipe i nadzor bo na budowlance sie nie znam
wszystko :)

lepiej powiedz czy masz ekipe ktora wykonczy calosc :)


no i dobrze, kombinuesz, w takim razie potrzebujesz porzadny projekt wnetrz, niech przy okazji architekt Ci odbior zrobi, jak sie nie zna to nie wiem czy bym jej dalej ufal, bo bedzie ywmyslac, rzeczy ktorych sie nie da wykonac

Chloru - Śro 30 Mar, 2016

pcs napisał/a:
ttp://www.hahagroup.pl/


pcs, zdjęcie w prawym górnym rogu na tej stronie to budynek parę metrów ode mnie. Wygląda rozsądnie (z zewnątrz) i dają dobrą pizzę na dole. Polecam Pera con Parma (szynka parmeńśka, gruszka, gorgonzola) :rotfl:

Cartoon - Śro 30 Mar, 2016

chyba gdzieś już widziałem ten budynek - to przy Popularnej jest?
Chloru - Śro 30 Mar, 2016

Bolesława Chrobrego - nie pamiętam numeru, chyba 23 albo 25.
kosmita - Śro 30 Mar, 2016

MoRToN napisał/a:
Znajdź najbardziej pasujący i wprowadź zmiany pod siebie. Chociażby najlepszemu wizjonerowi ciężko będzie trafić odrazu w twój gust i upodobanie a wątpię aby ktoś to chciał robić metodą prób i błędów i ostatecznie nie sprzedać roboty.

Dlatego przed zleceniem roboty trzeba ustalić czy ogarnie i się podejmie. Masz rację, że tak pewnie byłoby prościej i cały czas przeglądam projekty, ale niestety ciężko jest znaleźć to czego szukam (co jest o tyle dziwne, że ja wcale nie szukam jakiegoś kosmosu)

pcs napisał/a:
jak to Twoj pierwszy dom to i tak nie wyjdzie jak trzeba :) Ja sosobiscie nie lubie gotowych projektow, sa raczej srednie

Istnieje takie ryzyko :) tylko z drugiej strony to co jest w gotowcach, jak sam zauważyłeś, jest średnie, a do tego chciałbym płaski dach, a takich projektów na rynku jest może 5% :/

zajcev_28 - Pią 01 Kwi, 2016

Jestem jestem, chwilę mnie nie było na forum :P

Co do osprzętu, to głównie: Kontakt Simon, Karlik, Ospel, Hager, Berker, Legrand, Schneider, Gira
Dodatkowo lampy - tutaj już multum producentów, przez to, że współpracujemy z architektami to co chwilę dochodzą nowi producenci do oferty.

Najlepiej pisać na PW.

bob.dsk - Nie 03 Kwi, 2016

Najprawdopodobniej uda mi sie kupić działkę i chciał bym postawić tam dom. Jak usłyszałem od kogoś ze 50-60k za projekt to spałem z krzesła xD ale z tego co piszecie jednak chyba sie opłaca brać architekta i robić to od podstaw a nie kupować gotowy projekt. Jakas tam wizje juz mam, tzw wieki garaż a reszta to nie ważne :rotfl: Ma ktos jakiegoś sprawdzonego architekta ? Sporo osób teraz decyduje sie na tzw domy hybrydowe, jest sens sie interesować ?
EmerytRs2 - Nie 03 Kwi, 2016

na ch... Ci dom, weź se od razu jebnij pałac. :faja:
siema - Nie 03 Kwi, 2016

bob.dsk napisał/a:
Sporo osób teraz decyduje sie na tzw domy hybrydowe, jest sens sie interesować ?

Wyjaśnij co masz na myśli pisząc ''dom hybrydowy', bo w necie pod tym hasłem tylko same brednie marketingowe.

kosmita - Nie 03 Kwi, 2016

Może chodzi o dom paswyny i autonomiczny jednocześnie ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group