To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Jazda bez nagrzewnicy - kilka pytań

Kamill - Czw 24 Mar, 2016
Temat postu: Jazda bez nagrzewnicy - kilka pytań
Kilka dziwnych pytań, widziałem że niektórzy mają wsadzone jakieś mega wielkie rury spiro pod deską wyprowadzone w kierunku kierowcy. One są doprowadzone do podszybia i tamtędy łapią powietrze?
Druga sprawa ktoś kojarzy po co w s2000 są takie otwory w tylnych szybach? Czy to sluzy lepszemu przewietrzaniu kabiny? Co z tym zrobić w zimę.


Jakieś inne fajne patenty?
Co można zrobić żeby przewietrzyć kabinę w lato i ogarnąć jakieś ogrzewanie na zimę żeby szyba nie parowała? Kiedyś kuner wrzucał jakies sportowe nagrzewnice, ktoś wie od jakiego auta mogą pochodzić?
Albo skąd w używce/nowe po taniości ogarnąć elektryczną nagrzewnicę?
Jakiekolwiek pomysły będą mile widziane. Mogę ciąć przerabiać do woli, byle budżet nie był duży ;)

Barejka - Czw 24 Mar, 2016

Kamill, mazda 3 ma elektryczny wklad w nagrzewnice, wywalisz seryjna, troche rur odejdzie troche plynu. Mysle ze wywalajac seryjne nawiewy i nagrzewnice mozna ugrac 8-10kg, dac gruby kabel, przekaznik i wlacznik i kawalek alu rury zeby szyba nie parowala ;)
Barejka - Czw 24 Mar, 2016

tylko to jest na dogrzanie auta, wiec nie wiem jak sie bedzie sprawowalo w zimie, do tego jakis wenetylator od kompa by sie przydal ;D
sama nagrzewnica kosztuje kilkadziesiat zlotych i nie jest ciezka

Kamill - Sob 26 Mar, 2016

Bo wstępnym rekonesansie wygląda na to że musi być wodna raczej. Np coś takiego bdb się sprawdza.
http://allegro.pl/nagrzew...5235217213.html

Barejka - Sob 26 Mar, 2016

Kamill, elektryczna nie wydoli?
Kamill - Sob 26 Mar, 2016

Trzeba by było do tego jakiś duzy wentylator, obudowę ... i sie robi grzebanie, a nie wiadomo jaki to da efekt. Tamta co wrzuciłem na 2 biegi, obudowe i jest wodna, można lekki aku zakładać bez obaw.
Do tego jakiś zaworek manualny na wężach i można lecieć z tematem.

qbus - Nie 27 Mar, 2016

Mam takie z miedzianym zaworkiem, sa trochę drozsze niz te z linka ale kupuje je m.in. RaceRent czy Witek Motosport do swoich samochodów.

W evo w deszczu taka nagrzewnica nie wyrabia, sprawe zalatwia dobry wlot powietrza z regulowanymi wywietrznikami, ustawiamy je na boczne szyby, nagrzewnica dmucha na przednia. To samo jest w 208 na zimowych rajdach.

kaziu1985pn - Nie 27 Mar, 2016

Czy Stf nie latam bez nagrzewnicy a teraz Miko w jego aucie?
Kamill - Nie 27 Mar, 2016

Miko ostatnio nic nie widział na bednarach zimowych. Nie wiem czy czegoś nie założył. STF w zimę nie jeździł.
Qbus daj jakieś szersze info o tej suszarce.
BTW nowy zawór sterowany manualnie to 15zl.

kaziu1985pn - Nie 27 Mar, 2016

Tak właśnie zastanawiałem się jakim cudem nie parowały mu szyby na ostatnich bednarach
bob.dsk - Pon 18 Kwi, 2016

To ja też się podłączam pod temat. Muszę ogarnąć jakiś sposób na parujące szyby podczas deszczu bo jest mega lipa :/
Kamill - Pon 18 Kwi, 2016

Nagrzewnica
http://allegro.pl/nagrzew...5235217213.html
Plus zaworek manualny na wężu
http://allegro.pl/zawor-n...5987223494.html
Do tego troche spiro rury i powinno chodzić

Siadly - Pon 18 Kwi, 2016

Żel do golenia na szybę :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group