To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Techniczne - Jaki niewielki samochód ze sportowym zacięciem?

roswell - Pon 28 Mar, 2016
Temat postu: Jaki niewielki samochód ze sportowym zacięciem?
Witam,
szukam niewielkiego auta z zacięciem sportowym z budżetem w okolicach 12 tys zł.

Najważniejsze dla mnie cechy:
1. Niezawodność, bezawaryjność (moje umiejętności w tym zakresie są bliskie zeru)
2. Dobre prowadzenie (sztywna buda, precyzyjny układ kierownicy i skrzynia, twardy zawias, dobre wyważenie)
3. Rozsądne koszty utrzymania: (spalanie w 8-10l, dostępne i rozsądne ceny części i serwisu)
4. Niezłe osiągi (najlepiej poniżej 8s do 100)
5. Niewielkie wymiary, ale aby miał tylna kanapę – wystarczającą do przewozu z tyłu 2 osób ;)
6. Wyposażenie: 2x airbag, centralny zamek, klima manualna – reszta zbędna, jak najmniej elektroniki, w szczególności elektronicznych systemów
7. Solidne i dokładne wykończenie – nie jest to konieczne, ale miło by było

Co nie jest istotne:
Komfort jazdy, wyciszenie wnętrza,
Wyposażenie dodatkowe
Wygląd, design, marka

Trochę o moim stylu jazdy i użytkowaniu auta:

Na co dzień auto będzie użytkowane w jeździe miejskiej, na krótkich (2-3 km) trasach. Na szczęście do pracy i do centrum nie mam daleko. Poza tym wieczorami lubię pojeździć szybciej. W weekendy będzie robił trasy ok 100 km w jedną stronę. Szacowany przebieg: 10-12 tys/rok
Mam dynamiczny styl jazdy - po prostu lubię szybko ruszyć i nie hamować zbytnio przed zakrętami. W pobliżu mam serpentyny i sporo dobrej jakości krętych, bieszczadzkich dróg o małym natężeniu ruchu. Uwielbiam szybciej polatać po tych zakrętach. Dlatego najważniejsze jest dla mnie, aby auto dobrze prowadziło się, jest to istotniejsze nawet od samych osiągów. Nie będzie użytkowane na torze czy w KJS.
Jestem perfekcjonistą – przeszkadzają mi wszelkie mankamenty, niepożądane dźwięki i na pewno będę się nimi zajmował, a ponieważ mam marne umiejętności jestem zdany na warsztaty. Cenię minimalizm – czym prostsza budowa i mniej wyposażenia tym lepiej – większa bezawaryjność i niższe koszty.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wszystkich warunków nie da się spełnić. Proszę jednak forumowicze o sugestie, co najlepiej wpasuje się w te wymagania. Dysponuję małym budżetem i jestem świadomy konieczności wielu ustępstw…
Będę wdzięczny za wszelkie rady, propozycje, sugestie od bardziej doświadczonych kolegów

Dziękuje,
Damian

PiTT - Pon 28 Mar, 2016

jak juz znajdziesz to daj znac
trzeba bedzie go opatentowac pod nazwa "najlepszy samochod świata" i zarobimy grube miliony :D

roswell - Pon 28 Mar, 2016

Najbliżej tych punktów było EP3, no 7 punktu mocno nie trzymał...
Miło wspominam to auto, choć aktualnie wolałbym coś tańszego w zakupie

Mam nadzieję, że padnie jakaś sensowna propozycja
Liczę się ze sporymi kompromisami.

Bonczek - Pon 28 Mar, 2016

Brałbym EP3.
roj - Pon 28 Mar, 2016

PiTT napisał/a:
jak juz znajdziesz to daj znac
trzeba bedzie go opatentowac pod nazwa "najlepszy samochod świata" i zarobimy grube miliony :D

Czytając pierwszy post od razu po głowie chodziła mi taka odpowiedź :jupi:

Warto od razu zamówić komplet opon, które będą bardzo ciche, ekonomiczne, będą świetnie wybierać wodę, dobre na śnieg, piasek, lód i asfalt i będą bardzo komfortowe i żeby kleiły jak pojebane nawet na zimno tylko żeby się nie przwgrzewały też.. No i nie ścierały.
Tak do 150 sztuka.


W tym budżecie 106/Saxo vts. Kupno plus serwis pozakupowy.




Przede wszystkim albo W MIARĘ bezawaryjnie albo sportowo za 12 tysięcy.

Civic ep3 w tym budżecie ma poniżej 8 sec do 100km/h?

Spalanie 8-10 to rozumiem trasa przy średniej do 130.
Na odcinkach 4-7 km około zera stopni Clio 2 pali 15-19.
Ty masz odcinki 2-3 km. Polecam rower ;)

anjas - Pon 28 Mar, 2016

Yaris TS. Na papierze nie zachwyca ale potrafi zaskoczyć na ulicy.
PiTT - Pon 28 Mar, 2016

na rowerze nie poruchasz
roj - Pon 28 Mar, 2016

PiTT napisał/a:
na rowerze nie poruchasz

Dobry koń i po błocie pociągnie..

bob.dsk - Pon 28 Mar, 2016

Bierz saxo od Filomatic
olek - Pon 28 Mar, 2016

dokladnie tak. :)
Qukie - Wto 29 Mar, 2016

ewentualnie szukaj Civica EG6 z B16A2, ale to:
- trudno znaleźć
- może mieć 'ciekawą' przeszłość

Znam kogoś kto będzie sprzedawał w maju/czerwcu

bob.dsk - Wto 29 Mar, 2016

Ja bym się nie zastanawiał

http://forum.hothatch.org...p=668500#668500

pcs - Wto 29 Mar, 2016

Moja ex z tydzien temu za 10 tys sprzedala twingo gt z 2007, salonowe, chyba z 90 tys km. Po chipie za 800zl by 8s do 100 zrobil. Za kolejne 1200 twardszy zawias i poza precyzja skrzyni by pasowal w budzecie :)
Vlodarsky - Śro 30 Mar, 2016

Octa ma się pojawić krótka - to może Skoda ?

was79 - Śro 30 Mar, 2016

Kurde, a to niest rapid ;D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group