To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Sprzedam/Kupie/ZakupyGrupowe - [S] Fiesta ST 2016 rok

Franek - Czw 07 Wrz, 2017
Temat postu: [S] Fiesta ST 2016 rok
Panowie,

Postanowiłem, że jednak sprzedaje.
Długo biłem się z myślami. Ale gdyby to był trzeci samochód w domu to było by spoko.
A ja nie chcę już manuala.

Cena.
Wiem. Tanio nie jest. Na całym allegro jest łącznie 5 fiest ST z polskiego salonu.
Widełki na alle są od 68 do 70 k (jest jedna biała za 55 nettoto w sumie tez 68 k brutto)
Nowe są już tylko ST200 i tylko 3 sztuki, których minus dla mnie jest taki, że mają krótszą skrzynie co praktycznie wyklucza latanie tym w trasie. No i miększy zawias co na pojeżdżawki raczej średnio.
Ale ogólnie cena do uzgodnienia. Chce sprzedać a nie sprzedawać.

http://allegro.pl/ford-fi...1.html#thumb/10

Jak by ktos z forum chciał, to dawajcie znaka że jesteście z hh.org ;)


KarQ - Pią 08 Wrz, 2017

Rok temu dostałem ofertę na taką 68k także trochę nie teges te ceny.
Franek - Sob 09 Wrz, 2017

A dziś najtańsza kosztuje 86k
https://allegro.pl/kategoria/ford-fiesta-12509?order=m&buyNew=1&moc-km-od=182

Swoją drogą, moja skonfigurowana była 90 k bez paru stówek. Nie wierzę, że rok temu dostał byś na nią 25% rabatu. No serio. Dziś rabaty to są po 10% może, na leona cupre dostałem ofertę rabatu 7% lol. A fura cennikowo póltorej paki.

Ceny są takie ile płaci rynek.
Jak wszystko w roczniku odbiega o 2k to nie bede obniżał od rynku o dychę.

Poza tym to z tymi rabatami to też takie farmazony - na mustanga nie dają ani złotówki.
Na RSa też nie dawali, chociaż teraz to mogło się zmienić :rotfl: :rotfl: :rotfl:

kaziu1985pn - Nie 10 Wrz, 2017

Rok temu znajomy wysłałl mi oferte na st200 za 82500 także to co oni moga dac a co daja to dwie rozne sprawy ;)
rabarbar - Nie 10 Wrz, 2017

Rozumiem ze jest grubo dopasiony,ze kosztował 90 tys ale wiesz wolałbym bym furę bez poduszek powietrznych na rzęsy i podświetlania kutasa za to nową,bez przebiegu,taka gdzie jeszcze nikt nie napierdział w fotele
Franek - Pon 11 Wrz, 2017

No spoko.
Ale już nie możesz nowej zamówić.
Zostało tylko to co na stocku. A na stocku same ST200 gdzie masz ograniczony wybór do szarek, białem i czarnej.

Cyba że chcesz poczekać do nowej ST z trzema cylindrami :D
Fprd upadł całkiem na głowe. Nie dość że Focus RS jest chyba najgorszym hothatczem w historii to jeszcze nowa fiesta ST 3 cyl. Z focusem ma być to samo. Nowy focus ST tez 3 cyl.
Upadek :devil:

KarQ - Pon 11 Wrz, 2017

Franek napisał/a:
Nie wierzę, że rok temu dostał byś na nią 25% rabatu


Poniżej PW od handlowaca z Ursyn-car:

Za taką jak moja Fiesta mógłbym zrobić cene:
75650zł - katalogowo
1050zł - performance 3 (przycisk ford power i szyby ciorne)
250zł - koło
180zł - podwójna podłoga

-------------------
77130zł
68000zł do oddania
Ogólnie Fiesty ST nie rabatuje sie jakos super.


Dlatego ja Cuprę wziąłem ze stocku 265 która miała bardzo dobrą relację ceny do możliwości zamiast zamówić 290kę z większymi felgami za 30k więcej.

Rasputin - Wto 12 Wrz, 2017

Franek napisał/a:
Nie dość że Focus RS jest chyba najgorszym hothatczem w historii

Albo żartujesz albo kolega za mało dał Ci polatać RS'em xP Nie bede sie upierał,że silniki nie padają, nie bedę sie upierał,że wnetrze rozpieszcza jakością ale jak słysze takie herezje,że to najgorszy hh w historii to aż mi ręce opadją. Idealny nie jest ale fun'em z jazdy jaki daje rozbija konkurencje w pył. I pisze to świadomie bo przymierzałem sie do Type-R'a (szczęście że go nie kupiłem), Golfa R (żałuje tylko DSG i wykończenia black piano ;) ) ale nawet jakby mi mieli wymieniać silnik co miesiąc to bym go znowu kupił bo imo jest wart każdej złotówki.
Także nie przesadzałbym z tym najgorszym. Z tego co wiem to sprzedaje sie jak ciepłe bułeczki :faja:

Franek - Wto 12 Wrz, 2017

Wcale nie troluje, ale wiesz, że wymiana nie rozwiązuje tematu?
Są już przypadki, że wywalił się silnik po wymianie. Tak więc modele z 2017 wcale nie są poprawione. Tak jak i silniki które były wymieniane tez nie są jakoś lepsze.

Jeden znajomy który odebrał rok temu już się pozbył RSa.... i przesiadł się na Clubsporta. Własnie dlatego że DSG no i mówi że ma lepszy feeling.
Drugi znajomy stwierdził, że będzie latał i wyjebał mu sie motor.

Wiesz co jest najgorsze? To, ze to nie kwestia czy silnik się wyjebie. Kwestia kiedy. Co więcej dealerzy zaczęli bardzo skrupulatnie sprawdzać czy auto po wyjebce nie ma jakiś modyfikacji.
RS 2 dla mnie był dużo fajnieszy. Ja bym RSa nie kupił. Ja bym wolał golfa. Wiem wiem, nudaaaaaa.

To moje prywatne zdanie.

lukp - Wto 12 Wrz, 2017

Panowie na Fieste St można było ok 8-10tys dostać rabatu.
W R kombi było tylko DSG dostępne, uwazam za auto fajne szybkie i dobrze wyposażone, za tą kase innego kombi z automatem 300KM i 4x4 bym nie otrzymał/kupił.

Powodzenia w sprzedaży, sadze ze realna cena ok 65-66 za jaka pójdzie, chodź mogę sie mylić.

Jesli chodzi o Focusa RS dlaczego nie zostawili 5 cylindrowego?, sprawdzony wytrzymały silnik.

Rasputin - Wto 12 Wrz, 2017

Franek napisał/a:
Wcale nie troluje, ale wiesz, że wymiana nie rozwiązuje tematu?
Są już przypadki, że wywalił się silnik po wymianie. Tak więc modele z 2017 wcale nie są poprawione. Tak jak i silniki które były wymieniane tez nie są jakoś lepsze.

Jest jeden taki przypadek że dwa razy wymieniali. I nie mówie,że jest to spoko. Ale frajda z jazdy powoduje,że przymknę na to oko. Z tego co wiem na 400 sprzedanych tylko kilkunastu miało wpadkę. Ja mam już ponad 30kkm a lekko u mnie nie ma (średnie spalanie miewam na poziomie 21l/100km) i na razie nic nie robie prócz wymiany oleju. I ze względu na przebieg nie obraziłbym sie gdyby mi silnik jebnął :)
Co do poprawy wadliwej konstrukcji to fakt pierwsza seria nowych silników nie rozwiązywała problemów. Teraz jest juz chyba trzecia poprawka i wszystko gra.
Zgadzam się,że to wszystko jest troche żenujące, ale czy w A45 AMG silniki nie padają, czy w type-R skrzynie nie klękały po 2-3kkm a najnowsza 500hp Gulia ma problemy z wyjazdem z salonu? Ford wymienia a problemy robi jak fura jest tuningowana no ale chyba to nikogo nie dziwi? Nie bronie Forda bo go kupiłem tylko meczy mnie,że wszedzie gdzie nie zajrze to cały czas to samo: czy Twój wybrał juz papieża? :rotfl: Auto broni sie performencem w 100% i polecam kazdemu przejechać się i dopiero ocenić. Ja byłem świadomy tego faktu przy zakupie i sie zdecydowałem. I nawet jak by jutro sie okazało,że mój wybrał papieża to nie zmieniłbym zdania. Zmienie zdanie jak Ford sie na mnie wypnie, ale tego sie raczej nie spodziewam.
Golf wygodniejszy ale nudny w jeździe i wyglądzie.

Btw Fiesta bardzo fajna :]

siema - Wto 12 Wrz, 2017

Rasputin, jako stary klubowicz powinieneś dostać ostrzeżenie za niezałożenie pimpa RSowi!
kosmita - Wto 12 Wrz, 2017

Cytat:
Golf wygodniejszy ale nudny w jeździe i wyglądzie.

:pom:

Rasputin - Wto 12 Wrz, 2017

siema napisał/a:
Rasputin, jako stary klubowicz powinieneś dostać ostrzeżenie za niezałożenie pimpa RSowi!

Po co zakładać skoro to seria i na razie sie nic nie zmieni. Co najwyżej mógłbym sie pochwalić z ewentualnego wyboru papieża :rotfl:

was79 - Śro 13 Wrz, 2017

Rasputin napisał/a:
Ja mam już ponad 30kkm (...) I ze względu na przebieg nie obraziłbym sie gdyby mi silnik jebnął :)





Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group