To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
 
forum.hothatch.org
Witamy na forum Hothatch.Org

Sprzedam/Kupie/ZakupyGrupowe - [S] Golf 7R Variant 1 Wł, Salon PL

Alexxx - Wto 31 Paź, 2017

siema napisał/a:
Ok, czyli diabeł tkwił w szczególe- finansowy/operacyjny.


To nie taki szczegół. To trochę tak jak różnica BMW 318 a 328 :faja:

siema - Wto 31 Paź, 2017

Alexxx napisał/a:
siema napisał/a:
Ok, czyli diabeł tkwił w szczególe- finansowy/operacyjny.


To nie taki szczegół. To trochę tak jak różnica BMW 318 a 328 :faja:

Dokładnie tak.
Obaj rozmawialiśmy o BMW serii 3 ale ja miałem na myśli 328 (najlepsze i najbardziej popularne, a dodatkowo sam jeździłem więc automatycznie rozmowę o serii 3 sprowadziłem właśnie do rozmowy o 328), a Drone pisał o 318 (nie wiadomo po co jest, nikt się nie przyznaje że posiada, a o istnieniu tego modelu pamiętają tylko handlowcy BMW i mechanicy).

Greg - Śro 01 Lis, 2017

bob.dsk napisał/a:
siema napisał/a:
Drone napisał/a:
A wracalajac do Golfera, to art. 23 ust. 1 pkt 4 ustawy o PIT mowi, ze leasing finansowy powyzej 20tys EUR nie jest kosztem, a wiec ten Golf jest deko zbyt drogi. Wchodzi w gre tylko gotowka, albo kredyt w banku (a kredyty sa malo oplacalne jednak).

Niech mnie któryś ze speców poprawi ale wydaje mi się, że jak bierzesz auto w leasing to ten limit Cię nie ogranicza.


Wg mnie leasing wchodzi Ci w całości. Przy zakupie za cash masz tak ze wchodzi ci jednorazowo 20k eur a reszta amortyzujesz. Teraz najczęściej wybieramy leasing aka. wynajem długoterminowy.

Przy leasingu finansowym amortyzujesz do 20k EUR, reszta "przepada" + w koszty wrzucasz część odsetkową rat leasingowych. Ergo, odliczasz mniej.

Przy leasingu operacyjnym wrzucasz 100% wszystkich rat w koszty i nie amortyzujesz jeśli wykup jest poniżej 3500 (netto + 1/2 VAT). Jeśli powyżej to wtedy amortyzujesz wykup. Ergo odliczasz więcej.

ptaku - Pią 03 Lis, 2017

Jako ze dzis oddaje auto do Plichty to robie promocje 108tys za auto tak jak stoi.
Rasputin - Pią 03 Lis, 2017

Jprd taka cena i nikt go nie chce xD
Plichta zrobi deal życia jak go przejmie.

was79 - Pią 03 Lis, 2017

Taka ciekawostka: mojego STka dealer odkupił za 46 kzł przy cenach na alle 56-60kzł :rotfl:
Kamill - Pią 03 Lis, 2017

Golf już nie aktualny.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group